Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sera gazı emisyon raporlama

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında hersanlioglu tarafından paylaşıldı.

1. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

Merhaba;
    Sera Gazı Emisyonlarının Raporlamansı hakkında eğitim veren veya yakın tarihlerde bi eğitim planı vs. duyan var mı?

2. lizzie

lizzie CMNet Üyesi

@hersanlioglu doğrulayıcı kuruluş için 20 Martta bir sınav yaptılar. açıklanırsa ondan sonra ancak eğitim yapabilirler. bu iş uzar yani :p

3. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

@lizzie ben de ona güvenerek henüz emisyon raporu hazırlamadım :) ama yavaştan başlamak gerek artık, eğitim de yok hiç bu aralar bu konuyla ilgili.
    Siz ne yaptınız?

4. lizzie

lizzie CMNet Üyesi

@hersanlioglu biz yaptık :)

daha doğrusu 2014 yılına ait yaptık.

5. Merve Bayraktar

Merve Bayraktar CMNet Üyesi

30 Nisan'a çok kısa bir süre kaldı sistemde emisyon raporu hazırlayan var mı? Yardımcı olabilirse çok iyi olur.
    Ekteki şekilde örnek bir rapor hazırlanmış; ancak sistemde giriş yaparken bu dokümanlar sanki yetersiz kalıyor. Umarım doğrulayıcı kuruluşlar onaylanana kadar ertelenir?
    Ayrıca sistemde taslağıma girip detay diyorum, giriş yaparken biranda hata veriyor ve sayfadan atıyor. Bu şekilde sıkıntı yaşayan var mı acaba?
    :aglyrmngaa::aglyrmngaa::aglyrmngaa:

Ekli Dosyalar:

6. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

@Merve Bayraktar zaten şuan raporlar doğrulanamadığı için sisteme yüklemiyoruz, doğrulandıktan sonra sisteme girilecek.
    Doğrulayıcı kuruluş da olmadığından, büyük ihtimalle ertelenecek tarih.

Merve Bayraktar bunu beğendi.
  7. Özge Gökmen

Özge Gökmen CMNet Üyesi

Sera Gazı Emisyon Raporlarınızı sistemden hazır edebilirsiniz lakin göndermeden önce doğrulanması gerektiğinden gönderim tarihi ertelenecektir. Lakin sistem şu anda eğer onaylanmış bir izleme planınız mevcutsa rapor hazırlamanıza imkan tanımaktadır.

celyagut bunu beğendi.
  8. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

Bakanlık tarafından doğrulayıcı kuruluşlara yetki verilmeye başlandı mı?

9. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Ekli Dosyalar:

Cem Yılmaz bunu beğendi.
  10. mcelebi

mcelebi CMNet Üyesi

Eğitim olursa haber verirseniz sevinirim bende katılmak isterim geçenlerde odanın ankara da yaptığı vardı sayı tutmadığı için yapmayacaklarını söylediler

11. çmmerve

çmmerve CMNet Üyesi

Merhaba... :) sera gazı emisyon raporu hazırlatan var mı acaba ? ( file:///C:/Users/SULTAN/Downloads/SERA%20GAZI-DO%C4%9ERULAYICI%20KURULU%C5%9ELAR%20(2).PDF ) belirtilen adresler dışında :)

Sera gazı emisyon raporlama konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sera Gazı Salımında Rekor Artış..

ABD Enerji Bakanlığı, küresel karbondioksit salımının şimdiye kadarki en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı. Enerji Bakanlığı Karbondioksit Bilgi ve Analiz Merkezi yetkilileri, 2010 yılında dünyanın havaya bir önceki yıla oranla yüzde 6'lık bir artışla 512 milyon ton daha fazla karbondioksit saldığını belirtti. Karbon salımındaki artışın yarısından fazlasından Çin, ABD ve...
  2. Iso 14064-1 sera gazi emisyonlari envanteri ve sera gazlari emisyonlari hesaplanmasi temel eğitimi

[COLOR=#222222]S[COLOR=#222222]ayın Liste Üyeleri, [COLOR=#222222]14-15-16 Şubat 2013 (Perşembe-Cuma-Cumartesi ) tarihlerinde arasında gerçekleştireceğimiz “ISO 14064–1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI TEMEL EĞİTİMİ" ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir. Saygılarımızla, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası[COLOR=#222222] [COLOR=#222222] Eğitimin...
  3. Sera gazı emisyonları envanteri ve sera gazları emisyonları hesaplaması eğitimi

Sera Gazı Envanteri ve Sera Gazları Emisyonları Hesaplanması Eğitimi 18 - 19 Nisan / TITANIC BUSINESS HOTEL- Kartal /İSTANBUL Yoğun talep üzerine ISO 14064-KISIM 1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI uygulamalı eğitimi 18 - 19 Nisan tarihlerinde Kartal-Titanic HOTEL 'de düzenlenecektir. Eğitimin ilk günü; - Karbon Ayakizi nedir, firmalar neden karbon...
  4. Sera gazı envanteri ve sera gazları emisyonları hesaplanması eğitimi

Sera Gazı Envanteri ve Sera Gazları Emisyonları Hesaplanması Eğitimi 27- 28 Mart 2014 / TITANIC BUSINESS HOTEL- Kartal /İSTANBUL Yoğun talep üzerine ISO 14064-KISIM 1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI uygulamalı eğitimi 18 - 19 Nisan tarihlerinde Kartal-Titanic HOTEL 'de düzenlenecektir. Eğitimin ilk günü; - Karbon Ayakizi nedir, firmalar neden...
  5. sera gazı eğitim notları

arkadaşlar merhaba geçtiğimiz hafta eğitimi düzenlenen sera gazı emisyonlarının izlenmesiyle ilgi eğitim notlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://www.iso.org.tr/duyurular/cevre-duyurulari/sera-gazi-emisyonlari-izleme-plani-hazirlanmasina-yonelik-bilgilendirme-toplantisi/
  6. Sera gazi emisyonlarinin izlenmesi yönetmeliği çerçevesinde iklim değişikliği, emisyon ticareti meka

SERA GAZI EMİSYONLARININ İZLENMESİ ve RAPORLANMASI EĞİTİMİ (ÇMO İZMİR ŞUBE) Tarih : 20-21 Eylül 2014 Kontenjan : 20 kişi Değerli Üyemiz, Bilindiği üzere, 17 Mayıs 2014 tarihinde yayımlanan "SERA GAZI EMİSYONLARININ TAKİBİ HAKKINDA YÖNETMELİK" ile Türkiye`de Sera Gazlarının İzlenmesi, Raporlanması ve Doğrulanması uygulanmaya başlanacaktır. Yönetmelik Ek-1 listesinde belirtilen...
  7. Yürürlükte Sera gazi emisyon raporlarinin doğrulanmasi ve doğrulayici kuruluşlarin yetkilendirilmesi tebliği

SERA GAZI EMİSYON RAPORLARININ DOĞRULANMASI VE DOĞRULAYICI KURULUŞLARIN YETKİLENDİRİLMESİ TEBLİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 02.04.2015 Resmi Gazete Sayısı: : 29314 Çevre ve Şehircilik Bakanlığından: SERA GAZI EMİSYON RAPORLARININ DOĞRULANMASI VE DOĞRULAYICI KURULUŞLARIN YETKİLENDİRİLMESİ TEBLİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 – (1) Bu Tebliğin amacı; 17/5/2014...
  8. Sera gazı baş doğrulayıcı ve doğrulayıcı eğitimi

Arkadaşlar biliyorsunuz ön başvurular alındı. Eksikler hakkında bakanlıktan mail atmışlar. Sınav süresi, nerede olacağı ve ücretleri hakkında duyum alan bilgisi olan var mı?
  9. Sera gazi emisyon raporlarinin doğrulanmasi ve doğrulayici kuruluşlarin yetkilendirilmesi tebliği

SERA GAZI EMİSYON RAPORLARININ DOĞRULANMASI VE DOĞRULAYICI KURULUŞLARIN YETKİLENDİRİLMESİ TEBLİĞİ BU TEBLiĞ HAKKINDA aranan arkadaşlar oldu mu son durum nedir veya nasıl bir yol izlememiz gerekir ?
  10. Iklim değişikliği sera gazı emisyon hesaplama

Merhaba arkadaşlar ben kok üretimden kaynaklı sera gazı emisyon hesabı yapacam, acaba kok üretimine dahil emisyon bilgilerine nereden ulaşabilirim. Yada elinizde kok üretiminden kaynaklı emisyon hesaplama örneği olan varmı?