• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sera gazı emisyonlarının izlenmesi ve raporlanması eğitimi

Selma Akdoğan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
İzmir Şubesi
EĞİTİM DUYURUSU
Eğitimin AdıSera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi Yönetmeliği Çerçevesinde İklim Değişikliği, Emisyon Ticareti Mekanizmaları ve Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi Raporlanması ve Doğrulanması Eğitimi
Eğitimin Verileceği Tarihler23-24 Temmuz 2016
23 Temmuz Cumartesi
09.30 Kayıt
10.00-17.00 Eğitim
24 Temmuz Pazar
10.00-17.00 Eğitim
Eğitimin Verileceği YerTMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
Adres: Mustafa Münir Birsel Sk. No:6/1 Akademi Apt. Kat:3 D:10 Alsancak
Tel: 0232 4640022
Faks: 0232 4220959
E-posta: cmoizmir@cmo.org.tr
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Katılımcı Sayısı20 kişi (en fazla)
Eğitim ÜcretiÇMO Üyesi (aidat borcu olmayan) : 580 TL
Odamızdan BTB Almış Firmalarda Çalışan TMMOB‘ a Bağlı Diğer Odaların Üyeleri : 725 TL
Diğer : 870 TL
Eğitim Yönetimi Talimatı gereği Eğitime ön kayıt yaptırmak için eğitim bedelinin en az %30'unun peşin ödenmesi gerekmektedir. Katılımcı eğitime katılmazsa ödenen bedel iade edilmez.
Banka Hesap Numarası:
İş Bankası Yeni Liman Şubesi 3427–0339372
IBAN: TR80 0006 4000 0013 4270 339372
Banka masrafları katılım ücretine dâhil değildir.
Bonus karta 4 taksit yapılmaktadır
Son Kayıt Tarihi: 15 Temmuz 2016
Eğitim ile ilgili sorularınız için iletişim bilgileriSelma AKDOĞAN / Berna ÖZER
Tel: 0232 4640022
Faks: 0232 4220959
E-posta: cmoizmir@cmo.org.tr
Eğitime Kimler Katılabilir?İlgili mevzuat kapsamında bilgi sahibi olmak isteyen herkes katılabilir.
Eğitimin Amacı ve İçeriği17 Mayıs 2014 tarihinde yayımlanan “SERA GAZI EMİSYONLARININ TAKİBİ HAKKINDA YÖNETMELİK” ile Türkiye’de Sera Gazlarının İzlenmesi, Raporlanması ve Doğrulanması uygulanmaya başlanacaktır. 22 Temmuz 2014 tarihinde yayımlanan “SERA GAZI EMİSYONLARININ İZLENMESİ VE RAPORLANMASI HAKKINDA TEBLİĞ” ile sera gazı emisyonlarının ve ilgili faaliyet verilerinin izlenmesi ve raporlanmasına dair usul ve esaslar belirlenmiştir. . Bu kapsamda ÇMO tarafından düzenlenmekte olan eğitim ile yönetmelik kapsamında giren tüm tesislerin ve bu alanda faaliyet gösterecek kuruluşların kısa süre sonra uygulanmaya başlanacak yöntemler konusunda ve uluslararası standartlar hakkında bilgi edinmeleri ve yönetmelik uygulanmasına hazırlıklı olmaları amaçlanmaktadır.
EĞİTİMİN AMACI VE FAYDALARI:
Eğitim sonucunda katılımcıların aşağıdaki konularda bilgi sahibi olması hedeflenmektedir.
-İklim Değişikliği Politikaları ve Uluslararası Müzakereler
-Esneklik Mekanizmaları
-Karbon Piyasaları
-Gönüllü Karbon Piyasaları
-Emisyon Ticareti Sistemleri
-Çeşitli Ülkelerdeki ETS Yaklaşımları
-Sera Gazlarının İzlenmesi ve Raporlanması Prensipleri
-17 Mayıs 2014 tarihli Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi hakkında Yönetmelik prensipleri detayları
-22 Temmuz 2014 tarihinde yayımlanan Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi ve Raporlanması Hakkında Tebliğ prensipleri detayları
EĞİTİMİN İÇERİĞİ
  • İklim Değişikliği Olgusu
  • Türkiye’nin İklim Değişikliği Politikaları ve Uluslararası Müzakereler
  • Kyoto Protokolü Esneklik Mekanizmaları (JI, CDM, ETS)
  • Gönüllü Karbon Piyasaları
  • Avrupa Birliğinin Emisyon Ticareti Sistemi ve diğer Uluslararası emisyon ticareti sistemleri
  • Uygulamalı Emisyon Ticareti Oyunu
  • Sera Gazlarının İzlenmesi ve Raporlanması Prensipleri
    • Tesis ve kaynak akış kategorileri
    • Kademeler ve belirsizlikler
    • İzleme yöntemleri
    • İzleme planları ve yıllık emisyon raporları
    • Hesap ve ölçüm temelli izleme yöntemleri
    • Raporlama ve doğrulama prensipleri
    • İzleme ve raporlama örnekleri
  • 17 Mayıs 2014 tarihli Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi hakkında Yönetmelik prensipleri detayları
    • Temel prensipler
    • İzleme ilkeleri
    • Doğrulayıcılar
    • Doğrulama işlemleri
    • Raporlama
    • İkincil düzenlemeler
  • 22 Temmuz 2014 tarihinde yayımlanan Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi ve Raporlanması Hakkında Tebliğ prensipleri detayları
    • Temel Prensipler
    • İzleme Planına İlişkin Genel ve Teknik Hususlar
    • Emisyonlarının İzlenmesine Dair Usul ve Esaslar
    • Hesaplama ve Ölçüm Temelli Yöntem
    • Veri Yönetimi ve Kontrolü
Raporlama Koşulları
[TBODY] [/TBODY]

EĞİTİM ADISERA GAZI EMİSYONLARININ İZLENMESİ, RAPORLANMASI VE DOĞRULANMASI EĞİTİMİ
EĞİTİM TARİHİ29-30 Haziran 2019
EĞİTİM SAATİ10:00-17:00
EĞİTİM SALONUTMMOB Çevre Mühendisleri Odası Bursa Şubesi
Odunluk Mahallesi Akademi Caddesi No:8 BAOB Yerleşkesi Kat:1 Nilüfer/BURSA
EĞİTİMİN AMACI17 Mayıs 2014 tarihinde yayımlanan "SERA GAZI EMİSYONLARININ TAKİBİ HAKKINDA YÖNETMELİK" ile Türkiye`de Sera Gazlarının İzlenmesi, Raporlanması ve Doğrulanması uygulanmaya başlanacaktır. 22 Temmuz 2014 tarihinde yayımlanan "SERA GAZI EMİSYONLARININ İZLENMESİ VE RAPORLANMASI HAKKINDA TEBLİĞ" ile sera gazı emisyonlarının ve ilgili faaliyet verilerinin izlenmesi ve raporlanmasına dair usul ve esaslar belirlenmiştir. . Bu kapsamda ÇMO tarafından düzenlenmekte olan eğitim ile yönetmelik kapsamında giren tüm tesislerin ve bu alanda faaliyet gösterecek kuruluşların kısa süre sonra uygulanmaya başlanacak yöntemler konusunda ve uluslararası standartlar hakkında bilgi edinmeleri ve yönetmelik uygulanmasına hazırlıklı olmaları amaçlanmaktadır.
Eğitim sonucunda katılımcıların aşağıdaki konularda bilgi sahibi olması hedeflenmektedir.
  • İklim Değişikliği Politikaları ve Uluslararası Müzakereler
  • Esneklik Mekanizmaları
  • Karbon Piyasaları
  • Emisyon Ticareti Sistemleri
  • Çeşitli Ülkelerdeki ETS Yaklaşımları
  • 17 Mayıs 2014 tarihli Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi hakkında Yönetmelik Prensipleri Detayları
  • 22 Temmuz 2014 tarihinde yayımlanan Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi ve Raporlanması Hakkında Tebliğ Prensipleri Detayları
EĞİTİMİN İÇERİĞİ
  • İklim Değişikliği Olgusu
  • Türkiye‘nin İklim Değişikliği Politikaları ve Uluslararası Müzakereler
  • Kyoto Protokolü Esneklik Mekanizmaları (JI, CDM, ETS)
  • Avrupa Birliğinin Emisyon Ticareti Sistemi ve diğer Uluslararası Emisyon Ticareti Sistemleri
  • Uygulamalı Emisyon Ticareti Oyunu
    1. Tesis ve Kaynak Akış Kategorileri
    2. Kademeler ve Belirsizlikler
    3. İzleme Yöntemleri
    4. İzleme Planları ve Yıllık Emisyon Raporları
    5. Hesap ve Ölçüm Temelli İzleme Yöntemleri
    6. Raporlama ve Doğrulama Prensipleri
    7. İzleme ve Raporlama Örnekleri
  • 17 Mayıs 2014 tarihli Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi Hakkında Yönetmelik Prensipleri Detayları
  • 22 Temmuz 2014 tarihinde yayımlanan Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi ve Raporlanması Hakkında Tebliğ Prensipleri Detayları
KATILIMCI SAYISI20 Kişi
EĞİTİM ÜCRETİÇMO Üyeleri: 680 TL
BTB‘li Firmada Çalışan: 850 TL
Diğer: 1020 TL
Hesap Sahibinin Tam Ünvanı : TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Bursa Şubesi
Banka Adı :Türkiye İş Bankası Beşevler Şb.
IBAN NO : TR720006400000122290125984
Şubemizdeki pos makinasıyla Bonus karta 4 taksitle ödenebilir.
NOT : Eğitime katılım sağlayacakların 26 Haziran 2019 tarihine kadar ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kesin kayıt yaptırmak için kurs ücretinin yatırılmış olması gerekmektedir. Ön kayıt yaptırmış üyelerin şubemizi arayarak kontenjan bilgisi aldıktan sonra ücretlerini yatırmaları rica olunur.
EĞİTİM ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR
  • Eğitim Notları
  • Başarı Sertifikası
  • İkramlar
KAYIT BİLGİLERİKayıtlarınızı 0224 452 38 87 veya 0530 108 70 18 numaralı telefondan veya cmobursa@cmo.org.tr adresine adınızı, soyadınızı, iletişim bilgilerinizi, oda sicil numaranızı ve eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Bursa Şubesi
Odunluk Mahallesi Akademi Caddesi BAOB Yerleşkesi Kat:1 Nilüfer/BURSA
TEL: 224 452 38 87 - 530 108 70 18
E-POSTA : cmobursa@cmo.org.tr