Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sera Gazı Salımında Rekor Artış..

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Murat Erdem tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici

  ABD Enerji Bakanlığı, küresel karbondioksit salımının şimdiye kadarki en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı.

  Eki Görüntüle 11593

  Enerji Bakanlığı Karbondioksit Bilgi ve Analiz Merkezi yetkilileri, 2010 yılında dünyanın havaya bir önceki yıla oranla yüzde 6'lık bir artışla 512 milyon ton daha fazla karbondioksit saldığını belirtti.

  Karbon salımındaki artışın yarısından fazlasından Çin, ABD ve Hindistan'ın sorumlu olduğu kaydedildi.

  Küresel ekonomik krizin etkilerinin azalmasıyla birlikte insanların daha fazla seyahat etmeye başladığını ve üretimin yeniden artışa geçtiğini belirten yetkililer, bunun fosil yakıtlarının daha fazla tüketilmesi anlamına geldiğini vurguladı.

  Karbon salımının artmasının en önemli nedenlerinden biri de Hindistan ve Çin'de devam eden kömür kullanımı.

  Eki Görüntüle 11594

  Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli, 2007 yılında yayımladığı raporunda karbondioksit kirliliğinin küresel ısınma oranını belirleyeceğini açıklamış ve hava sıcaklığının, yüzyılın sonuna doğru ise ortalama 7,5 derece artacağı uyarısında bulunmuştu.

  Eki Görüntüle 11595

  Bu arada Kyoto Protokolü'nü imzalayan sanayileşmiş ülkelerin karbondioksit salımını azaldığı tespit edildi. 1990 yılında sera etkisi yaratan gazların yüzde 60'ından sorumlu olan sanayileşmiş ülkelerde bu oran, 2010 yılında yüzde 50'nin altına düştü.

  (AA)
   
Sera Gazı Salımında Rekor Artış.. konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Türkiyede Küresel Isınmaya Yol Açan Sera Gazı Emisyonlarındaki Artış ile Mücadelede

  T.C. ANKARA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ SOSYAL ÇEVRE BİLİMLERİ ANABİLİM DALI TÜRKİYE’DE KÜRESEL ISINMAYA YOL AÇAN SERA GAZI EMİSYONLARINDAKİ ARTIŞ İLE MÜCADELEDE İKTİSADİ ARAÇLARIN ROLÜ Yüksek Lisans Tezi Göknil ÇILGIN YAMANOĞLU Teze ekten ulaşabilirsiniz.
 2. Iso 14064-1 sera gazi emisyonlari envanteri ve sera gazlari emisyonlari hesaplanmasi temel eğitimi

  [COLOR=#222222]S[COLOR=#222222]ayın Liste Üyeleri, [COLOR=#222222]14-15-16 Şubat 2013 (Perşembe-Cuma-Cumartesi ) tarihlerinde arasında gerçekleştireceğimiz “ISO 14064–1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI TEMEL EĞİTİMİ" ile ilgili ayrıntılar aşağıdaki gibidir. Saygılarımızla, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası[COLOR=#222222] [COLOR=#222222] Eğitimin...
 3. Iso 14064-sera gazı envanter hesaplamaları

  Firmasında sera gazı envanteri hesaplamalarıyla uğraşan var mı? Uçuşlardaki hesaplamalarla ilgili bir konuda fikir almak istiyorum.
 4. Sera gazı emisyonları envanteri ve sera gazları emisyonları hesaplaması eğitimi

  Sera Gazı Envanteri ve Sera Gazları Emisyonları Hesaplanması Eğitimi 18 - 19 Nisan / TITANIC BUSINESS HOTEL- Kartal /İSTANBUL Yoğun talep üzerine ISO 14064-KISIM 1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI uygulamalı eğitimi 18 - 19 Nisan tarihlerinde Kartal-Titanic HOTEL 'de düzenlenecektir. Eğitimin ilk günü; - Karbon Ayakizi nedir, firmalar neden karbon...
 5. Sera gazı envanteri ve sera gazları emisyonları hesaplanması eğitimi

  Sera Gazı Envanteri ve Sera Gazları Emisyonları Hesaplanması Eğitimi 27- 28 Mart 2014 / TITANIC BUSINESS HOTEL- Kartal /İSTANBUL Yoğun talep üzerine ISO 14064-KISIM 1 SERA GAZI EMİSYONLARI ENVANTERİ VE SERA GAZLARI EMİSYONLARI HESAPLANMASI uygulamalı eğitimi 18 - 19 Nisan tarihlerinde Kartal-Titanic HOTEL 'de düzenlenecektir. Eğitimin ilk günü; - Karbon Ayakizi nedir, firmalar neden...