Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şerit ihlaline tweet'le ihbar :)

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Acil durumlar için ayrılan emniyet şeridini ihlal eden sürücüler, vatandaşlar tarafından fotoğraflanıp Twitter üzerinden ihbar edilecek.

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne bağlı Beyaz Masa Birimi, emniyet şeridi ihlalleriyle ilgili yeni bir uygulama başlattı.
    Sosyal medyayı aktif bir biçimde kullanan İBB Trafik Kontrol Merkezi, vatandaşlardan emniyet şeridini ihlal edenleri fotoğraflayıp Twitter'dan kendilerine göndermelerini istedi.
    Beyaz Masa'ya ait @ibbbeyazmasa adresinden yapılan açıklamada, ihlal fotoğraflarının Twitter'da @4441154 ve @ibbbeyazmasa adresiyle paylaşılmasını istedi.
    Böylece trafik polisininin olmadığını zannedip şerit ihlali yapan sürücüler, vatandaş tarafından denetime tabi tutulacak.
    Trafik Müdürlüğü, fotoğraflarda emniyet şeridi ihlalinin tam gözükmesini ve plakanın da okunabilir olmasını istedi.
    Vatandaşların gönderdiği fotoğrafları incelemeye alacak olan Trafik Kontrol Merkezi, plakadan ceza kesip sürücünün adresine postalayacak.
    Özellikle büyükşehirlerde büyük sorun haline gelen "emniyet şeridi ihlalleri" cezası Karayolları Trafik Kanunu'ndaki değişiklik taslağı ile, geçtiğimiz hafta 72 liradan 650 liraya çıkartılmıştı.

Haber:http://www.ntvmsnbc.com/id/25405797/
    haber.jpg

Bence harika bir uygulama, ben affetmeyeceğim :)

2. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Bu aralar Twitter'da pek bi faydalı işler yapılıyor :) Bu da iyiymş..

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Kesinlikle, sosyal medya böyle kullanılmalı :)

4. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Değil mi ama.. Adı üstünde; "sosyal medya"; 2., 3. vs.. şahıslara yapılan göndermeler dışında da işe yaradığını göstermek ve görmek gerek ;)

5. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

bence de çok güzel bir uygulama olmuş ambulans, itfaiye gibi araçların emniyet şeritlerinin kapalı olması yüzünden geç kalırlar genelde çoğu zaman da insan canına mal oluyor böyle olaylar yarın bizim başımıza gelmeyeceğini asla bilemeyiz duyarlı olmakta fayda var.

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

İstanbul'da 5 aracı twitter üzerinden ihbar ettim. Yapmanız gereken aracın plakasının okunabilmesi ve emniyet şeridinde yakalamanızdır, sonrasında bir fotoğrafla birlikte paylaşmaktır. :)

7. Hakan Güngördü

Hakan Güngördü CMNet Üyesi

sonuç ???

8. Mystogan

Mystogan CMNet Üyesi

Peki fotoğrafın gerçek olup olmadığına kim karar veriyor. Belki photoshop mevcut. Bu sıkıntılı bir uygulama mahkeme mahkeme süründürür gibi geliyor. Kayıtlar nasıl tutuluyor. Polisler ne iş yapıyor.

9. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Fahri polislik yapıyoruz işte.
    Sonuç nedir bilemiyorum. ilgili kurumu aradığımda gerekli işlemleri yaptıklarını söylediler. Fotoğrafla beraber cezalar evlere gidiyor .

Mystogan Tabi ki twitterla gönderirken bu esnada güzergahı belirtmeniz gerekiyor. İlla bi yerde mobese kameraları vardır ve ihlal yaptığı saat diliminde bir yerlerde görüntülenebilir diye düşünüyorum.

Şerit ihlaline tweet'le ihbar :) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kendimi ihbar ediyorum

Eğer konuştururlarsa beni, oğlumun evlendiği gün şunları söylemeyi düşünüyorum: Üç oğlum bir kızım var malumunuz. Oğullarımdan küçük olan yani Umut Kırca 15 Temmuz’da Bodrum’da mütevazı bir törenle evlenecek. Evlilik törenleri önemlidir, kolay unutulmaz. Ardından ilk çocuğunun doğumu unutulmaz. Tavuk kadar bir şeyi getirip tutuştururlar eline, ne yapacağını bilemezsin, kolunu kanadını...
  2. Atık plastik şerit hk.

Arkadaşlar atık plastik şeritler ne yapılmalı? Bunları satabiliyor muyuz? Satabiliyor isek bunu hangi firmalar almaktadır. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olabilir misiniz?