• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Seveso Bildirimi

mustafaTuremen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BABİL ÇEVRE DANIŞMANLIK MÜH. İNŞ. GIDA DIŞ TİC. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Mehaba arkadaşlar seveso bildirimin nasıl yapıldığı konusunda bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

@Buket Ayas

Seveso bildirim sisteminden bildirim yap->diğer tehlikeli maddeler seçeneğini seçerek maddenin adını ve sınıflandırma özelliklerini girerek ekle seçeneğine basın. Eklendikten sonra size miktarını soracaktır. Miktar bilgisini girip tamam dedikten sonra beyanınız oluşacaktır.

@Batuhan Aşcı

cevabınız için teşekkür ederim. İçlerinde farklı seyler oldugu için müstahzar olarak girmem gerekmiyor mu?
Birde benim elimde msdsi olan ve şuan elimizde olmayan kimyasallarında bildirimini yapmam gerekiyor mu? sadece suan bulunanları mı yapmalıyım?

@Buket Ayas
Evet müstahzar olarak giriş yapmalısınız. Diğer tehlikeli müstahzarlar şeklinde geçiyor olmalı. Elinizdeki tüm kimyasalların maksimum depolama miktarlarına göre yapmanız gerekiyor. Benim tavsiyem tüm msds leri bir araya toplayıp bildirimi hep birlikte yapmanız. Eğer bildirim acilse elinizdekini bildirip daha sonra bildirim güncelle seçeneğinden diğer maddelerinde girişini yapabilirsiniz.

@Batuhan Aşcı

sistemi yeni açtırdım sanrıım biraz sürem var. net öğrenmeden yapmak istemedim oyuzden hala bekliyorum. Cevabınız için tesekkürler ben yarın yapmaya calışıcam bişey takılırsa yine yazarım burdan çok saolun tekrar

Merhaba, seveso bildiriminde kapsamdışı olmak için max. değer nedir?

Onu sistem kendi belirliyor. Siz değerleri girin karşılığını program verecektir. Ürünlerin derecelerine göre kapsamı değişkenlik gösterecektir.

Bildirimler
MADDE 7 – (1) Ek-1’in Bölüm 1 ve Bölüm 2’sinde belirtilen tehlikeli maddeleri bulunduran veya
bulunduracak kuruluşun işletmecisi;
a) Faaliyet halindeki kuruluş için bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden itibaren,
b) Kuruluş faaliyete geçmeden önce,
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının internet sayfasındaki özel program paketini kullanarak bildirimini yapar.
(2) İşletmeci;
a) Beyan edilen tehlikeli maddelerin miktarında kuruluşun seviyesini etkileyecek bir değişiklik olması,
b) Beyan edilen tehlikeli maddelerin niteliğinde veya fiziki şeklinde değişiklik olması,
c) Uygulanan proseslerde değişiklik olması,
ç) Çevre ve Şehircilik Bakanlığına veya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına verilen bilgilerde herhangi
bir değişiklik olması,
d) Kuruluşun faaliyetine son vermesi veya devredilmesi,
hallerinde yirmi iş günü içerisinde bildirimini günceller.