Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Seveso bildirimi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Nilay Öztürk tarafından paylaşıldı.

 1. Nilay Öztürk

  Nilay Öztürk CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar, seveso bildirimini bir firmam için çevre bilgi sisteminde açtıracam fakat kimyasal madde envanter bildirimi, güvenlik bilgi formunu da açtırmam gerekiyor mu ? yoksa sadece seveso bildirimi olarak açtırmam ve kimyasalları oraya girmem yeterli mi ? Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
   
 2. Gül Can

  Gül Can Çaykur Sevdalısı

  Sadece SEVESO bildirimi yapacaksan onu açtırman yeterli diye biliyorum..
   
 3. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Hemen yardımcı olayım: Eğer yurt içi kimyasal temini var ise SEVESO girişi yapıyorsunuz, yurt dışından ithal kimyasallarınız varsada bunlar içinde Kimyasal Envanter Girişini kullanıyorsunuz. Umarım yeterli olmuştur.
   
  sdagtekin ve Gül Can bunu beğendi.
 4. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Arkadaşlar yönetmelik kaldırıldı. Yenisi yayımlandı:

  BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZALARIN ÖNLENMESİ VE ETKİLERİNİN AZALTILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

  Yürürlüğe giriş tarihi 1.1.2016

  (30.12.2013 tarihli Resmi Gazete mükerrer ekine bakınız)


  Selamlar.
   
  E.İ.İNCİ bunu beğendi.
Seveso bildirimi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Seveso

  Foruma bakındım ama benzer yada ilgili konuyu bulamadım yada gözümünden kaçtı. acaba seveso ile ilgili(nedir?, planı nasıl hazırlanır?, neler yapmak gereklidir? vs..) elinde bilgi olan arkadaşlarımızın bunları burada paylaşabilmeleri mümkün mü? ayrıntıya ihtiyacım var bu konuyla ilgili... şimdiden teşekkür ederim.. Bu konunun bu aralar gündemde olması ve olmaya devam edeceğini düşündüğüm, bir...
 2. Seveso Bildirimi

  Merhaba, Seveso bildiriminde doğal gazıda bildireceğim. Hangi kısımdan eklemem gerekiyor? Miktarı neye göre belirlemeliyim?
 3. Seveso Bildirimi

  Mehaba arkadaşlar seveso bildirimin nasıl yapıldığı konusunda bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
 4. Seveso

  önceki sene seveso müracaatı yapıp kapsam dışı yazısı aldıgımız tesisle ilğili olarak tekrar bildirim yapılması gerekiyormu teşekkürler
 5. Seveso hkk.

  Arkadaşlar mrb, Seveso bildirimlerimiz için çevre il müd. şifre talebinde bulunduk. Şifre geldi. Şifre ile giriş yaptığımda Seveso bildirimi ile ilgili bir şey gözükmüyor. Ne yapmam gerekiyor?