• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Seveso güvenlik raporu gönderimi yardım

sirinseraptan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Anar
Arkadaşlar hazırlanan güvenlik raporu bakanlığın hangi bölümüne gönderiliyor? İnternetteki adrese mi kargolayacağız, yoksa elden teslim etmemiz mi gerekiyor?

Not: Seveso ile ilgili tecrübesi olan arkadaslar benimle iletişime geçebilir mi?

Teşekkür ederim Fikret Bey, kapak sayfasına girilmesi gereken tarih ile ilgili bilginiz var mı? Yönetmelikte bakanlığa girdiği resmi tarih diyor, ama kargo ile gönderdikten sonra ben o tarihi net olarak bilemem ki?

@NEGATOSKOP benim bildiğim kadarıyla önce ÇSG bakanlığına sunuluyor ordan onay geldikten sonra bekra sistemine giriş yapılıyor. Bu konuda daha önce çalışmış arkadaşlar bizi aydınlatır belki...

Biz bakanlığa elden teslim ettik, elden teslim edin. Bakanlık inceleme sonrası eksiklik varsa dönüş yapıyor. Bizim 8 haziran 2016 teslim ettiğimiz güvenlik raporuna 2017 Mart ayında 119 maddelik eksiklik geldi. Eksiklikleri tamamlayıp tekrar elden teslim edildi. Şu an inceleme sonucunu bekliyoruz.

Merhabalar. BEKRA için Kocaeli Sanayi Odası şubat ayında bir bilgilendirme toplantısı yapmıştı. Bakanlıktan gelenler güvenlik raporlarında bazı eksik ve hatalardan bahsetmişlerdi. Bunlardan benim not aldığım; güvenlik raporları usb içerisinde word ve pdf formatında ve şifresiz olarak istemektedirler. 3 harici bellek istemektedirler ve bu belleklerin üzerinde firmayı tanıtıcı bilgilerin olması iyi olur çünkü kayıp olduğunda belli olsun diye. Ayrıca güvenlik raporunun ana metni ve ekleri ayrı ayrı basılı olmalı ve karton kapaklı olmalı. Usb içerisinde ana rapor ve ekleri ayrı dosya içerisinde olmalı. Son olarak Kocaeli Sanayi Odası BEKRA için destek merkezi kurmuş isterseniz onlarla görüşüp daha detaylı bilgi alabilirsiniz.