Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Seveso

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında radres tarafından paylaşıldı.

1. radres

radres CMNet Üyesi

önceki sene seveso müracaatı yapıp kapsam dışı yazısı aldıgımız tesisle ilğili olarak tekrar bildirim yapılması gerekiyormu teşekkürler

2. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

Kullandığınız kimyasalların miktarında( tesiste bulunma ) görünür bir değişim olduysa güncellemek gerekir.

3. radres

radres CMNet Üyesi

akaryakıt istasyonuydu zaten sanırım ilk alınan yazıymış bakanlıkla görüşmüştük ozaman her şey aynı sanırım ozaman gerek yoktur teşekkürler

4. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

seveso kaspsam dışı yazısı nasıl alınıyor bilgi verir misiniz biraz

5. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

6. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

bildirim yükümlülüğü neye göre belirleniyor byük end. kaza kontrolü hakkında yönetmelikteki maddeleri içeren mi depolayan mı kullanan mı

bu linkler eski sanırım giriş yapamıyorum

7. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

8. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

çevre bilgi sistemi açıldı orda linkte anlatıldığı gibi seveso seçimi yapılmıyor giriş yapınca seçilmiyor yani

9. Kenan Atalar

Kenan Atalar CMNet Üyesi

kullanıcı adı ve şifre girince
    seveso bildirim sistemi açılmıyormu

10. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

hayır açılmıyor pcb ve atık beyan formu çıkıyor linkte anlatıldığı gibi seçim yok

11. esra aşıklı

esra aşıklı CMNet Üyesi

Peki bu miktarlar 2012 yılına ait mi olacak. Yıl içinde kullanılan tüm kimyasal miktarı mı girilecek? Bir de şubat ayı içinde mi girmek zorundayız bu rakamları yönetmelikten tam anlayamadım..

12. Dilan Seycan

Dilan Seycan CMNet Üyesi

Esra Hanım seveso bildirimini nasıl açtınız başvuru yaparak mı yoksa paylaşılan linkteki gibi şifreyle girdiğinizde seçebiliyo musunuz

13. esra aşıklı

esra aşıklı CMNet Üyesi

henüz çalışma yapıyorum bukonuda net bi bilgim yok benim de bu yüzden sordum. Sistemin nasıl işlediğini anlamaya çalışıorum hala ben de

14. Cansu Bağ

Cansu Bağ CMNet Üyesi

Çevre Bilgi Sistemine giriş yaptıktan sonra firma işlemleri> firma bilgileri' ne giriyorsunuz. Alt sağ kısımda ek uygulama başvuru formunu indirip çıktısını alıp seveso bildirim sistemini işaretleyip tesis yetkilisine imzalattıktan sonra bağlı bulunduğunuz İl Çevre Müdürlüğüne iletiniz. Birkaç gün sonra sistemde görüntüleniyor zaten.

15. Selma Akdoğan

Selma Akdoğan CMNet Üyesi

Bildirim yaparken kullanılan her kimyasalın maksimum stok miktarını girmelisiniz.

bll_2081 bunu beğendi.
  16. esra aşıklı

esra aşıklı CMNet Üyesi

Teşekkür ederim Selma Hanım:) 2012 yılına ait miktarlar girilmeli değil mi

17. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Yönetmelik çıktığından itibaren 6 ay içinde yapılması gerekiyordu, yönetmelik çıktığından dolayı firmanın beyanın ilk fırsatta yapılması uygundur. http://www.cevremuhendisleri.net/threads/bkÖp-hk.6419/#post-39400

İncelemenizi rica ediyorum.

Ekli Dosyalar:

18. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

Esra hanım 2012 yılına ait miktarlar girlmeyecek. yönetmelikte adlandırılmış ve adlandırılmamış kimyasallardan tesiste bulunabilecek anlık maksimum miktarları girilebilcek. bunu örnekle açıklamak gerekirse diyelimki tesisinizde 3 adet 20 tonluk lpg tankınız bulunmaktadır. bunların 1 tanesinin arıza durumunda kullanılmak üzere yedekte olduğunu varsyalım ve tesiste lpg geldiği zaman en fazla 2 tank doldurulduğunu varsayalım. o zman 40 ton anlık maksimum kapasiteniz bulunmaktadır. bu 40 ton lpg ister günlük tüketilsin isterse 2 yılda tüketilsin sürenin bir önemi yok. yıl içerisinde toplamda kaç sefere doldurulup boşlatıldığının bi önemi yok. önemli olan anlık bulunabilecek maksimum miktardır. bu miktar ise 40 tondur, umarım açıklayabilmişimdir. :)

Arkadaşlar ben sveso beyanını yaptım. Beyan sonucunda işletmemiz sistem tarafından alt seviyeli kuruluş olarak belirlendi. Bu nedenle BEKÖP (büyük endüstriyel kaza önleme politikası) hazırlamam gerekiyor. Yönetmelik istenen bilgiler çok detaylıca bunun için bakanlığında yayımlamış olduğu bazı dökümanlar mevcut. anca BEKÖP formatını göremedim elinde hazırlanmış bir BEKÖP örneği olan var mı?

19. esra aşıklı

esra aşıklı CMNet Üyesi

çok teşekkür ederim sanırım anladım:) ama bu konuyla ilgili ayrıntılı bir bilgi bulamadım hiç bi yerde il müdürlüğü de pek yardımcı olmadı yani anca bu yolla öğrenebilirdim. tekrar teşekkür ederim:) İyi Çalışmalar

20. Adem Taş

Adem Taş CMNet Üyesi

sveso bildirimleri hakkında il müdürlükleri ilgilenmiyor aslında. bakanlıkta seveo birimi var yapılan bütün bildirimler ve yüklenen dosyalar onlar tarafından incelenip değerlendirliyor.
    konuyla ilgili soracağınız detaylıca şeyler olursa bakanlık seveso birimini aşağıdaki numaralardan arayabilrisiniz :)
    0312 586 31 81-83-84-85 / 0312 586 32 53

bll_2081 bunu beğendi.
Seveso konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Seveso

Foruma bakındım ama benzer yada ilgili konuyu bulamadım yada gözümünden kaçtı. acaba seveso ile ilgili(nedir?, planı nasıl hazırlanır?, neler yapmak gereklidir? vs..) elinde bilgi olan arkadaşlarımızın bunları burada paylaşabilmeleri mümkün mü? ayrıntıya ihtiyacım var bu konuyla ilgili... şimdiden teşekkür ederim.. Bu konunun bu aralar gündemde olması ve olmaya devam edeceğini düşündüğüm, bir...
  2. Seveso-bköp

Arkadaşlar elinde Seveso bildiriminden sonra yazılmış bir Büyük Kazaları Önleme Politikası (BKÖP) olna var mı? Varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler..
  3. Seveso hkk.

Arkadaşlar mrb, Seveso bildirimlerimiz için çevre il müd. şifre talebinde bulunduk. Şifre geldi. Şifre ile giriş yaptığımda Seveso bildirimi ile ilgili bir şey gözükmüyor. Ne yapmam gerekiyor?
  4. Acil seveso

Arkadaşlar seveso ile ilgili bildirimi cumaya kadar tamamlamam lazım ancak kimyasalları nasıl giriyoruz neye göre giriyoruz bilmioyurm msds lerdeki cas nolarından aratıp çıkan varsa girişini yapmak geldi aklıma ancak bazı maddelerin cas no ve ec no olmamasına rağmen bileşimleri ve işlenmeleri sonucunda emisyon olarak çıkabilecek maddelerin cas noları çıkıyor bunları girmek gerekirmi yoksa tüm...
  5. Seveso bildirimi

Merhaba arkadaşlar, seveso bildirimini bir firmam için çevre bilgi sisteminde açtıracam fakat kimyasal madde envanter bildirimi, güvenlik bilgi formunu da açtırmam gerekiyor mu ? yoksa sadece seveso bildirimi olarak açtırmam ve kimyasalları oraya girmem yeterli mi ? Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.