• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Siccin (''Büyü Haramdır'')

anakinskywalker

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Firma
http://i.hizliresim.com/GbB3V3.jpg

Musallat'ın yönetmeni Alper Mestçi'nin yeni korku filmi: "SİCCİN"

2009 yılında Üsküdar'da yaşanmış gerçek bir olay!

Genç ve güzel bir kadın olan Öznur, kimsenin onaylamayacağı bir gönül macerasına tutulmuştur. Çocukluğundan beri kuzenine, yani teyzesinin oğlu olan Kudret’e aşıktır. Öznur ne yapar eder, Kudret'i beraber olmaya ikna eder. Fakat durumu içine sindiremeyen ve üstüne üstlük evli olan Kudret ilişkilerini bitirmek ister. Öznur ise ne olursa olsun Kudret’i kendisine bağlamak için eşi Nisa'ya büyü yaptırır. Bu büyü sonucu kadına cinler musallat olacaktır. Bu kötücül cin Nisa'yı ele geçirir. Büyüye göre, 5 yatsı vakti sonrasında Nisa ile onun kanından gelenler ölümle yüzleşecektir...

Allahü teâlâ, âyet-i kerîmede meâlen buyuruyor ki:

Sakın (hîleye sapmayın, âhiret hesâbını unutmayın). Çünkü kötülerin kitâbı muhakkak ki Siccîn'dedir. Siccîn'in ne olduğunu sana hangi şey bildirdi? (O) yazılmış (mühürlenmiş) bir kitabdır. (Mutaffifîn sûresi: 7-9)

Biraz geç yazıyorum. Filmi izledim sinemada ve yorumum; hiç beğenmedim. Açıkçası hayal kırıklığına uğradım ve Musallat gibi bir film yapan Alper Mestçi gibi bir yönetmene yakıştıramadım böyle bir filmi. Gittiğime pişman oldum dersem ilginç gelebilir ama gerçekten beğenmedim. Filmde elle tutulur 1-2 sahne var güzel olan. Onun dışında hiçbir esprisi yok gözümde. Hele bir son yapmışlar ki, berbattı. Tamam emek verilmiş ortada bir emek var saygı duyuyorum ama ben beğenmedim. Sinemada film sonunda bütün herkes (ben de dahil) şunu söyledik: "Ne yani, bu kadar mıydı?!" diye. Zehr-i Cin bu filmden 100 kat daha güzel bana göre. Ayrıca çok kızdığım bir sahne var. Acayip kızdım hem de yani neyse uzatmayayım daha fazla. Filmle ilgili yorumum bu kadar. Ayrıca film korkudan çok iğrenç sahnelerle de dolu.

Filmin fragmanı etkileyici yapmışlar işte hatta fragman filmden bile güzel olmuş ama filmi izleyince hayal kırıklığı resmen. Verdiğim para boşa gitti ya bilseydim ekler alıp yerdim o parayla ehehe. Ayrıca filmin görüntü kalitesi de güzel değildi. Halbuki aynı sinemada Zehr-i Cin'i izledim görüntü kalitesi mükemmeldi. Uzun lafın kısası filmi beğenmedim.