Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sıkıştırılmış alüminyum talaşları

Konu, 'Staj İmkanları' kısmında Kübra Doğru tarafından paylaşıldı.

1. Kübra Doğru

Kübra Doğru CMNet Üyesi

Merhaba,
    Alüminyum işlemeden 12 01 20 koduyla çıkan atık bor yağından ayrılarak sıkıştırılmaktadır.
    Sonuçta elimizde küçük talaş külçeleri kalmaktadır. Bu atık artık tehlikesiz metal atığı olarak çıkar mı?

2. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

Bu talaşların tehlikeli olup olmadığına dair analiz yaptırmanız gerekli.

3. Berrak Ören

Berrak Ören CMNet Üyesi

bor yağını genelde 12 01 09 koduyla tanımlanıyor. bu kodda tehlikeli kapsamında. talaşlarınız bor yağı bile kontamine olduysa tehlikeli atık kapsamındadır. bunun kodu ise 12 01 20'dir. buda tehlikeli koddur. düz mantık:)

4. Kübra Doğru

Kübra Doğru CMNet Üyesi

Teşekkür ederim, analiz yaptırmam en doğrusu olacak bor yağı büyük oranda ayrışmakta ancak kesin konuşabilmek için analiz şart olacak

Teşekkür ederim, analiz yaptırmam en doğrusu olacak bor yağı büyük oranda ayrışmakta ancak kesin konuşabilmek için analiz şart olacak

5. Berrak Ören

Berrak Ören CMNet Üyesi

tabikide öyle.. ben düz mantık konuştum dediğim gibi:) kesin sonuç analiz

Sıkıştırılmış alüminyum talaşları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Alüminyum Malzemelerin Geri Kazanılması

Alüminyum yeryüzünde oksijen ve silisten sonra en bol bulunan maddelerden biridir.Metal olarak silisyumdan sonra yeryüzünde en bol bulunan metaldir. Alüminyum 1820 y ılında keşfedilen ve yeryüzünde %8 oranında bulunan bir metaldir. Dolayısıyla hammaddelerden Alüminyum üretimi dünyadaki bugünkü tüketim hızına göre 1000 yıl yetecek kadardır. Alüminyumun yeryüzündeki en önemli hammadde bileşiği...
  2. Alüminyum fabrika atıksu

Alüminyum fabrikalarında eloksal (anodik oksidasyon) işlemi sonucu ortaya çıkan atıksuların karakterizasyonu ve ne şekilde arıtıldığı ile ilgili görüşlerinizi bekliyorum. Arıtma işlemleri ile ilgili bir kaynak varsa önerebilirmisiniz.(Nötralizasyon vb.) Şimdiden Teşekkür ederim.bu gibi işletmelerde deneyimi olan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum:confused::confused::confused:
  3. Alüminyum folyodan alüminyum eldesi ?

Merhabalar. Sigara fabrikasından gelen tonlarca elimde alüminyum folyo bulunmaktadır. Ben bunlardan nasıl alüminyum elde edebilirim ? Elimdeki alüminyum folyoları değerlendirmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  4. Atık sularda alüminyum giderimi hakkında

Atık sularda Al giderimi hakkında internetten yök tezleri dahil pek fazla kaynak bulamadım. Bu anlamda beni yönlendirebilirmisiniz. Başka nerelerden kaynak bulabilirim.
  5. Üretimden çıkan Alüminyum hurdaların akıbeti

Arkadaşlar herkese kolaylıklar diliyorum öncelikle. Bu aralar yoğun bir şekilde Atık Yönetim Planı hazırlamakla meşgulüm, ancak bir konu kafamı oldukça karıştırdı. Biz firmamızda yüksek saflıkta alüminyum işliyoruz, bu süreçte hidrolik yağ ve makine yağı kullanıyor olup, bu yağlar bir miktar ürünlerin üzerine bulaşıyor. sıvama işlemi ile üretim yaptığımızdan bu yağların kullanımı zorunlu....