Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Silika jel

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında gülay tarafından paylaşıldı.

1. gülay

gülay CMNet Üyesi

Silika jellerin bertarafı yada geri dönüşümü (geri dönüşümü var mı bilemiyorum.) hakkında bilgisini olan arkadaşlarım yardımcı olabilir misiniz?Bu atığın kodu ne olmalıdır?

2. Kezban Özer

Kezban Özer CMNet Üyesi

Merhaba,ısıtılarak içindeki nem uçurularak tekrar kullanılabilir diye biliyorum.

3. gülay

gülay CMNet Üyesi

Bir firmamız bunu atık olarak çıkarmak istiyor sanırım tek seferlik bir kullanım için temin ettiler ve şimdi de atık sahasında bekletiyorlar.

4. Kezban Özer

Kezban Özer CMNet Üyesi

Tehlikeli atık kapsamına girmiyor diye biliyorum yani düzenli depolamaya gönderilebilir.Ama başka bir toksik,tehlikeli vb. maddeyle temas etmişse ,temas ettiği maddenin bertarafıyla aynı yol izlenebilir.Tabi atık kodu bu durumda ne olur bilemiyorum:(

5. gülay

gülay CMNet Üyesi

Firmadan gelen maili olduğu gibi aktarıyorum
    ''socal baglar in içinde geliyor, socali kullanıyoruz, socal baglar toplu halde geldgi için her tedarik ettiğimiz parti içerisinden çıkıyor ve biz de de birikmiş durumda.''
    pek ilgili olduğum bir konu değil anlayamadım durumu da :)

6. Çiğdem Selişter

Çiğdem Selişter CMNet Üyesi

silika jelin msds formuna bakarsanız,yenı hazırlanan msds'lerde bertarafı ılgılı bılgıler yazıyor,hatta hangı atık koduyla bertaraf edilebilecği ile bilgiler de mevcut olabiliyor:)

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Silika Jel nasıl atılır ?
    Atık yönetimi yerel kurallara göre yapılır. Normal şartlarda doğrudan çöpe atılabilir veya belediyenin gösterdiği yere atılabilir. Eğer toksik/zehirli/tehlikeli bir madde ile reaksiyona girmişse/kontamine olmuşsa artık o maddenin atık yönetimi kurallarına göre bertaraf edilir.

http://www.silikajelmarket.com/sorucevap/

8. gülay

gülay CMNet Üyesi

link verebilir misiniz? teşekkür ederim.

kimyasalla kontamine olmuş atığın sahibi de kimyasal firması zaten ben de çok bilgili değilim yardım amaçlı araştırıyorum.

9. Çiğdem Selişter

Çiğdem Selişter CMNet Üyesi

üretici firmadan temın etmeleısınız.

10. gülay

gülay CMNet Üyesi

Teşekkür ederim.Hallettik sanırım.Belediyenin atık sistemine gönderilcek.

11. Ali Yuzgulen

Ali Yuzgulen CMNet Üyesi

iyi günler ya acaba nasıl bertaraf ettiniz bizimde elimizde varda bende şimdi bunu araştırıyorum acaba yardımcı olabilirmisiniz