Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Silikajellerin bertarafı

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında chemistist tarafından paylaşıldı.

1. chemistist

chemistist CMNet Üyesi

Herkese merhabalar; tesisimizde bulunan fazla miktardaki silikajelleri bertaraf etmek isityorum ama hangi atık koduna girer bunun için ne yapmam gerek, bilgisi olan değerli arkadaşların yorumunu bekliyorum.
    teşekkürler.

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Önerim; öncelikle MSDS'inden tehlikeli mi / tehlikesiz mi belirleyin. http://www.kimyaevi.org/d02/107729.pdf örnek bir msds.

Silikajellerin bertarafı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Özel Artıklar ve Bertarafı

Özel sanayi artıkları üretim sırasında oluşur ve ekonomik olarak geri kazanılması veya zarar etmeyecek şekilde hazırlanması ise imkansızdır. Bu konuda "Yöntem Tekniği" geliţtirilmesine devam edilmelidir ve edilmektedir. Ekonominin o zamanki durumuna ve ham madde piyasasına göre hangi özel artığın hangi yöntemle ve kaça geri kazanılabileceği veya da bertaraf edilmesi gerektiği ortaya...
  2. Tehlikeli çamur bertarafı.

Tübitak' ta yaptırdığımız analiz sonucunda, arıtma çamurumuz tehlikeli atık olarak belirlendi. Bu çamurun bertarafı için neler yapabiliriz. Teşekkürler.
  3. Tehlikeli atık bertarafı

Arkadaşlar merhaba; Tehlikeli atık bertarafı konusunda lisanlı firmaları bir türlü bulamıyorum. Ya açılmıyo ya hata veriyor. Nerden bulabilirim bu firmaları acaba?
  4. Atık yağ bertarafı

Herkese merhaba, danışmanlığını yaptığım tesiste 50kg kadar atık yağ mevcut. bu kadar az miktarda atık yağı gelip alabilecek bir bertaraf tesisi biliyor musunuz? atık yağın analizi yapılmamış ve şanzıman yağını hidrolik yağ ile karıştırmışlar. analiz sonucunda problem çıkacak büyük bir ihtimalle. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekli?
  5. Zımpara bantlarının bertarafı

Arkadaşlar,fabrikamızda atık olarak zımpara bantı çıkıyor, miktarı da oldukça fazla.Bunların bertarafı için ne yapmam gerekli yardımcı olur musunuz?