Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tehlikeleri Belirle Silindir Kontrolü

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir.
  1. Silindir Kontrolü
  Tamirci A, forklift silindirini kontrol ederken, tamirci B forkliftin kumanda kolunu kullanarak, çatalları aşağı yukarı hareket ettirmek için bekliyor.
  Eki Görüntüle 11561

  Tehlikeli Olabilecek Hususlar
  1. Malzemeler uygun bir yere konmamış.
  2. Tamirci B’nin kumanda kolunu kullanırken yapacağı hatalı bir hareket, tamirci A’nın çatal ile kabin arasına sıkışmasına neden olabilir.
  ………………………………………………………………………………………………….
  ………………………………………………………………………………………………….
  ………………………………………………………………………………………………….
  ………………………………………………………………………………………………….

  Kaynak: Japan International Center for Occupational Safety and Health(JICOSH) ve Safety Association of Construction and Loading Vehicles (SACL).
   
Silindir Kontrolü konusuna benzer içeriklerimiz
 1. gürültü kontrolü

  demir cevheri zenginleştirme tesisi gürültü kontrolünden muafmıdır? izin lisans yönetmeliğinde * ile işaretlenmemiş ama patlatma vs kullanılmıyor acil yardım lütfen
 2. Tehlikeleri Belirle Paletlerin kontrolü

  Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir. 5. Paletlerin kontrolü Bir operatör kaldıraç vasıtasıyla iş makinesini kaldırarak, hidrolik ekskavatörün taşıyıcı aksamını kontrol ediyor. Tehlikeli Olabilecek...
 3. Endüstriyel kirlilik kontrolü

  MRB ArKaDaŞLaR; ENDÜSTRİYEL KİRLİLİK KONTROLÜ ile ilgili ders notu (veya sunum fark etmez) olan var mı? 2 gün sonra sınavım var(ders çalışmayı her öğrencinin tabiyatında olan son günlere bırakma anlayışından hareketle acil yardımlarınızı bekliyorum. ) ŞİMDİDEN TEŞK EDERİM :))
 4. Şantiyelerde toz kontrolü

  arkadaşlar şantiyelerde gördüğüm bir uygunsuzluğu hem çevre mühendisi hem de iş güvenliği uzmanı olarak çözüm bulmak istiyorum. şantiyede çalışan arkadaşlarım bilirler yerlere döşenen taşlar veya bims tarzı tuğlalar imalat aşamasında spiralle kesiliyor. bu kesim esnasında aşırı derecede toz ortaya çıkıyor. sorunda bu noktada ortaya çıkıyor. kesim yapılan alanda çalışan diğer işçilerde maske...
 5. Hidrolik silindir sanayi çevre danışmalığı yapan var mı?

  Arkadaşlar hidrolik silindir üreten bir tesisin çevre danışmanlığını yapan arkadaşlar var mı?bişey sormam gerek kimse yok mu?arkadaşlar sadece hidrolik silindir üreten tesisler ek 2 de hangi alt başlıkta değerlendiriliyor?