Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şişman hayvan asansörü

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Hakan Güngördü tarafından paylaşıldı.

 1. Hakan Güngördü

  Hakan Güngördü CMNet Üyesi

  Eki Görüntüle 11502

  Gelişmiş ülkelerdeki evcil hayvanlar arasında yaygın bir sorun "obezite"... Obezite, evcil hayanlar için de bir sorun, çünkü fazla ağırlık omurgalarına zarar veriyor. Bu sorundan yola çıkarak İngiltere'de bir sigorta şirketi özel bir tasarım yaptı. Hayvanlar için merdiven asansörü... Asansörün maliyeti yaklaşık 5000 pound. En önemli özelliği ise hayvanların patileriyle asansörü çalıştırabilmeleri... Asansör, bazı hayvan severlerin tepkisini çekiyor. Hayvanlardaki obezite sorununu asansörle çözmek yerine egzersiz ve beslenme düzenlerinin oturtulmasının daha sağlıklı olduğuna dikkat çekiyorlar.
   
Şişman hayvan asansörü konusuna benzer içeriklerimiz
 1. NASA hayvan deneyini durdurdu

  Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), 18 sincap maymununa zararlı düzeyde radyasyon verilerek yapılacak deneyi durdurduğunu açıkladı. NASA’dan yapılan açıklamada, New York’taki Brookhaven Ulusal Laboratuarı’nda yapılacak 1,75 milyon dolar tutarındaki deneyin gözden geçirilmek üzere durdurulduğu belirtildi. Sincap maymunları, yüksek düzeyde radyasyona tabi tutulduktan sonra...
 2. Tarihi geçmiş büskivilerden hayvan yemi üretimi

  tarihi geçmiş büskivilerden hayvan yemi üretimi yapılmak teknik uygunluk raporu hazırlıyorm bu konuyla ilgilli bilgisi olan varmı varsa paylaşırmısınız..
 3. Hayvan çiftiliği atık su arıtma

  Arkadaşlar 3000 süt sığırı olan bir tesiste çalışıyorum.Bu hayvanlardan çıkan atıklarımızı gübre çukurlarında biriktiriyoruz. Bu atıkların arıtılması mümkünmüdür. Arıtan bir arıtma firması biliyomusunuz Türkiye' de böyle bir uygulama var mı ? Bana buna benzer çiftliklerde yapılan uygulamalar gerekiyor. Türkiye'de hayvansal atıkları arıtıp çevre izni alan bir arıtma firması var mı?
 4. Büyükbaş hayvan çiftliği atıklarının (hayvan dışkısı v.b.) su kirliliğine etkisi yardım..

  merhaba arkadaşlar, gübre olarak kullanılması amacıyla büyük baş hayvan çifliklerinde hayvan dışkıları ayrı olarak biriktirilmektedir. peki bu dışkılar bir şekilde kaza ile yüzeysel su ortamına karıştığında ne gibi etkiler yaratır bu konuyla ilgili elinde tez v.b. döküman olan varmı?
 5. Büyükbaş hayvan çiftliği a.a.t

  Arkadaşlar büyükbaş hayvan çiftliği atıksu arıtması ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var.