Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sitelere arıtma tesisi

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında Eylem Karaca tarafından paylaşıldı.

 1. Eylem Karaca

  Eylem Karaca CMNet Üyesi

  arkadaşlar sizden bir fikir almak istiyorumm belediye başkanı yeni yapılacak sitelerden arıtma tesisi zorunlu olsun diyorr bu konuda ne diyebilirimm üstelik kanalizasyon şebekesi de tam değill ilçede yardımcı olur musunuz siz ne düşünüyorsunuz
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Öncelikle bölge turistik bir bölge mi? Kanalizasyon tam değil dediniz tam değilse arıtıldıktan sonra deşarı nereye, nasıl ve kim yapacak. Belediye mi yapacak site yönetimi mi?
  Böyle bir durumda paket arıtma yapılacak muhtemelen.
   
 3. Eylem Karaca

  Eylem Karaca CMNet Üyesi

  karadenizde sahilde bir ilçee yenii iller bankası ile sözleşme imzalandı kanalizasyon ve derin deniz deşarjı için böyle bir arıtma tesisinin ilçeye getirisi götürüsü ne olur
   
 4. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  İlçe arıtma tesisi için anlaşma imzaladı diyorsunuz, kanalizasyonda yapılıyor. Peki bu projelerin hayata geçirilmesi ne kadar süre alacak. Bunlar yapılırken sitelerden arıtma tesisi istemek haksızlık olur bence. Şimdiye kadar insanlar ne yapıyorsa bir müddet daha yapmaya devam etsinler, sizde bu insanlara kanalizasyon götürün bence..

  Arıtma tesisinin ilçeye elbette getirisi olacaktır. En basitinden bence insanların temiz bir ortamda yaşama hakkına katkıda bulunulmuş oluyor. Aynı zamanda zamanla bu sahil kasabamız turizm noktası haline de gelebilir. Tesiste bu noktada avantaj sağlayacaktır.
   
 5. Eylem Karaca

  Eylem Karaca CMNet Üyesi

  fatih bey henüz belediyeden meclis kararı çıkmış bu kanalizasyon şebeke kesin projesi vederin deniz deşarjı ihale yapılmamış öğrendiğim kadarıyla... bu sitelere arıtma tesisi için başkana nasıl bir teknik açıklama yapabilirim başkanı nasıl ikna edebilirim yardımcı olur musunuzz
   
 6. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Çok basit "halka ekstradan harcama yaptıracaksınız, bunu halkın bir dahaki seçimlerde değerlendireceğini söyleyin. Atıksuları uzaklaştırmak bizim görevimizken insanlara yaptırıyoruz diyin. Bunu unutmayacaklardır." Emin olun böyle bir açıklama daha etkili olacaktır. Teknik konulara başlarsanız belkide dinlenmeyeceksiniz hiç :)

  teknik kısmına gelince her sitede arıtma tesisi yaptırırsak bunları işletecek kalifiye elemana ihtiyaç duyulacak veya öğrendikleri kadarıyla kendileri işletmeye çalışacaklar diyin. Eğer doğru işletilemezse çevreye kötü koku ve mikropların hakim olacağını bununda halk sağlığını olumsuz etkileyeceğini söyleyin. İlçeye kurulacak birden fazla arıtma tesisinin bölgeye yarardan çok zarar getireceğini bu cümlelerle açıklayabilirsiniz sanırım..

  İyi çalışmalar.
   
Sitelere arıtma tesisi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

  Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
 2. jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi akın şeması

  bir jeotermal turizm tesisi için arıtma tesisi iş akım şeması bulmam gerekiyor tıkandım saatlerdir, elinde olan veya bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
 3. Kaplama tesisi ön arıtma tesisi kurulumu

  Merhabalar; yaklaşık günde 1000 m3/gün atıksuyu oluşan çinko,krom,nikelaj kaplama yapan tesise ön arıtma kurdurmak istiyoruz.Bununla ilgili tesise yapılması planlanan ön arıtma ya da paket arıtma tesisi için ne gibi önerileriniz olabilir ?
 4. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

  Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.