Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sitotoksik atıkların bertarafı hk. bilgilendirme

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Göksel Kurtuluş tarafından paylaşıldı.

 1. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Merhaba,

  Hastanelerde kemoterapi tedavisi sebebi ile oluşan Sitotoksik atıkları alma lisansı olan ara depolama tesislerinin lisanslarının kapsamından bu atıklar çıkarılmıştır.

  Bu durumda Türkiye'de bir tek İZAYDAŞ'ın bu atıkları alma yetkisi bulunmaktadır. Ancak İZAYDAŞ da Ağustos sonuna kadar bakımda olduğundan atık kabul etmemektedir.

  Hastanelerin büyük çoğunluğu oluşan sitotoksik atıkların bertarafa gönderemediği için biriktirmek zorunda kalacaktır. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar Bakanlığa dilekçe yazarsa acil bir çözüm bulunması için baskı yapabiliriz.
   
 2. sitotoksik ilaçları gönderebileceğimiz başka bertaraf firmalar varken dilekçe yazmanın uygun olmayacağını düşünüyorum.
   
 3. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Neresi var Yasemin Hanım? Bakanlık ara depolama tesislerinin sitotoksik atık alma lisansını iptal etmiş. Artık ara depolama tesisleri sitotoksik atık alamıyor.

  İZAYDAŞ dışında bildiğiniz bir firma varsa ve paylaşırsanız sevinirim.
   
 4. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

 5. internet sayfalarında atık kodu geçiyor hala bence görüşmenizde alternatif firma önerisinde bulunması açısından fayda var
   
 6. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Bakanlıkla görüştük İZAYDAŞ tan başka firma yok malesef. Onlar da şikayetlerden sonra farketmişler böyle bir durum olduğunu.
   
Sitotoksik atıkların bertarafı hk. bilgilendirme konusuna benzer içeriklerimiz
 1. konut bilgilendirme

  tat firmasında çalışıyorum konut bilgilendirmesi yapmam gerekiyo nasıl bi konusma yapabilirm daha etkileyici olması için bi de hangi tür broşur kullanmalıyım bu konu hakkıında yardmcı olabilirmisiniz
 2. Atıkların bertarafı ve su arıtımı projesi

  Atıkların bertarafı ile deniz suyunun tuzsuzlaştırılması üzerine A.B.D. kaynaklı bir projenin haberini dikkatinize sunarım. Plasma Gasification of Waste Meets Desalination Onboard Ship Reno, Nevada based Vision Plasma Systems ( PINKSHEETS : VLNX ) - which has developed a mobile plasma gasification system for the complete remediation of hazardous wastes - is in discussions to retrofit...
 3. Denetim bilgilendirme toplantısı

  ÇSGB İş Teftiş Kurulu Başkanlığı'nın 11/03/2013 tarihinde AnkaraTicaret Odasında yapılan bilgilendirme toplantısına Sendikalar, Bakanlık Bürokratları ve davetliler katılmıştır.. İş Başmüfettişi Sayın İ.Selçuk ÇEVİRME denetim planı ve denetim konuları hakkında ayrıntılı bilgiler verdiği toplantının sunumunu ekte bulabilirsiniz. Ayrıca Sayın Yasemin YÜCESOY yapılacak denetimin amaçları...
 4. Sitotoksik atıklar

  arkadaşlar merhaba; istaç hastanemizden kaynaklanan sitotoksik atıkları tıbbi atığa atmamızı söylüyor? bu durumla karşılaşan başka kimse var mı?
 5. Organik atıkların bertarafı hk.

  Merhaba, Yemek artıklarını kompost gibi metod uygulayarak bertaraf eden bir firma arıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mıdır? Veya barınaklara vermek ve nihai depolamaya gönderme dışında değerlendirebilen bir firma var mıdır? Teşekkürler.