Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Sivilaştirilmiş petrol gazlari (lpg) piyasasi eğitim ve sorumlu müd. yönetmeliği

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında M. Hayri Cüneydi tarafından paylaşıldı.

1. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Yönetmelik ektedir.Bilgilerinize.

Can Avşar ve Fatma Gül Es bunu beğendi.
  2. Sorumlu müdür sertifikasının iptali

MADDE 18 – (1) Sorumlu müdür sertifikası;

a) Sorumlu müdürün görevi yerine getirecek sağlık koşullarını kaybetmesi veya ölümü,

b) Sorumlu müdürün tehlikeli eylem ve/veya kötü niyet kapsamında bulunan faaliyetler içerisinde yer alması,

c) Sorumlu müdürün birden fazla tesiste çalışması,

ç) Sorumlu müdürün ilgili mevzuattan doğan yükümlülüklerini ifa etmemesi veya ifasında ihmal göstermesi,

Yani sorumlu müd. birden fazla tesise bakamıyacak mı?

Melih Coşar bunu beğendi.
  3. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

aynen öyle görünmekte.

4. M. Hayri Cüneydi

Sorumlu müdür çalıştırma zorunluluğu
    MADDE 13 – (1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir dolum tesisi veya otogaz istasyonunda görevli sorumlu müdür başka bir dolum tesisi veya otogaz istasyonunda görev alamaz.

5. M. Hayri Cüneydi

Dediğiniz gibi öyle görünüyor.

6. "Bir dolum tesisi veya otogaz istasyonunda görevli sorumlu müdür başka bir dolum tesisi veya otogaz istasyonunda görev alamaz. " peki başka bir işte çalışabilir mi danışmanlık gibi

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Evet taslak olduğu gibi çıkmış gibi , yoldan geçen herkes sorumlu müdürlük yapabilecek.

8. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

ucu açık bir durum. başka bir işte çalışılabilir görülüyor lakin çevre danışmanlık için yeni taslak kabul görene kadar mevcutta çalışabilir.

9. cengizöztürk

cengizöztürk CMNet Üyesi

biz bırakalım bu işleri niye okudukki zaten

10. Tayfun Bolsu

Tayfun Bolsu CMNet Üyesi

hiç bir işi olmayanda mı 1 yere bakacak...piyasa zaten kötü 50 tlye bakan bile var bu işte bunlar sadece kendi maaşlarını düşünüyorlar..........bu halk böyle aptal kuş beyinli insanlarla uğraşıyor ya nedenmeli bilmiyom artık

11. MRESATKUCUK

MRESATKUCUK Misafir

5 lpg istasyonundan toplam ortalama 1000 tl civarı bir gelir sağlanıyordu şimdi tek bir istasyondan bu maaş alınabilir mi ?Sonu nasıl olacak bu işin hayrolsun ...

12. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

1000 TL ye bakarım diyeceksiniz olay bu :)

13. cevremuhendisi

cevremuhendisi Misafir

Çok yaşayın Talha Bey, aynen katılıyorum. Kesinlikle olması gereken buydu sonuna kadar katılıyorum. Sürümden kazanma devri biter inşallah, herkes tek bir tesise bakmalı daha uygun bir ücret alarak daha iyi bir hizmet vermeli. Birçok tesis sahibiyle görüşmüştüm zamanında bizi o kadar çok hor görüyorlardıki bana 100 TL atarım istersen gel diyenler bile vardı. İnşallah fiyatlar bundan sonra biraz yükselir. Aslında daha güzel bir uygulamayla daha uygun fiyatlarla daha çok kişi istihdam edilebilir. Parasızlık, işsizlik çok kötü bir şeydir ancak bizler 100 TL 'ye bu işleri yaptığımızda yarın öbürgün bu 50 TL'ye daha sonra 25 TL'ye düşecek ve bunun asla sonu gelmeyecek ve günden güne iyice ayaklar altı olacağız. Şimdi ise 1 tesis alan bir mühendis en azından sadece 50 TL için o kadar işin ve riskin üstlenilemeyeceğinin farkına varacak. Evet zor bir durum ancak itibarımızı kazanmamız için fedakarlık yapmak zorundayız ve buna mecburuz. Allah tüm işsizlerin yardımcısı olsun, o bana 100 TL teklif eden zihniyetede (hala sesi kulaklarımdadır o şahsın) Allah akıl fikir ve vicdan versin.

Sivilaştirilmiş petrol gazlari (lpg) piyasasi eğitim ve sorumlu müd. yönetmeliği konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Lpg piyasası sorumlu müdür yönetmeliği

SIVILAŞTIRILMIŞ PETROL GAZLARI (LPG) PİYASASI SORUMLU MÜDÜR YÖNETMELİĞİ Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi : 07/01/2006 Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı : 26046 Yürürlüğe Giriş Tarihi : 07/01/2006
  2. Lpg piyasası sorumlu müdürleri

LPG PİYASASI SORUMLU MÜDÜRLERİNE İLİŞKİN TMMOB KARARININ İPTALİ İÇİN AÇILAN DAVA REDDEDİLDİ TMMOB'nin bir kurumda tam gün çalışan mühendislerin yalnızca tek bir dolum tesisi veya otogaz istasyonunda sorumlu müdürlük yapabileceği yönündeki kararının iptali için açılan dava reddedildi. Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Sorumlu Müdür Yönetmeliği ile getirilen dolum tesisi ve...
  3. Yürürlükte Sıvılaştırılmış petrol gazları (lpg) piyasası eğitim ve sorumlu müdür yönetmeliği

SIVILAŞTIRILMIŞ PETROL GAZLARI (LPG) PİYASASI EĞİTİM VE SORUMLU MÜDÜR YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 16.12.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28499 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı; sıvılaştırılmış petrol gazlarının (LPG) dağıtımı, taşınması, depolanması, dolumu, bayiliği ile LPG tüpü imalatı, LPG tüpü muayenesi, tamiri ve bakımı ile LPG tesisatı projelendirme ve imalat faaliyetlerinde yer alan...
  4. Tüpler sıvılaştırılmış petrol gazı ( lpg ) ile ilgili tebliğ

Tüpler Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) ile ilgili Tebliğ ( TS 1442 + A1) Tebliğ No: MSG-MS-2013 / 26 Resmi Gazete Tarihi:16.10.2013 Resmi Gazete Sayısı:28803 MADDE 1 – (1) Bu Tebliğ, 3/6/2011 tarihli ve 635 sayılı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 10/6/1930 tarihli ve 1705 sayılı Ticarette...