Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce Çevre Mühendisliğinde hazırlık sınıfı gerekli mi?

Konu, 'Mesleki Deneyimleriniz' kısmında Adem KURT tarafından paylaşıldı.

1. Adem KURT

Adem KURT Misafir

Evet arkadaşlar bu konuda ne düşünüyorsanız düşüncelerinizi yazar mısınız?

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

hazırlıkta ingilizce'den önce forumlarda cevap beklerken sabretmeyi öğrenmen lazım genç adam.

3. Adem KURT

Adem KURT Misafir

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

büyük ihtimalle iş hayatında ingilizcenin belirgin faydasını görmeyeceksin. sınav olacaksan ucu ucuna da olsa geçmeye bak sınavı. eğer sınav usulü değil gönüllü olarak hazırlık okumayı seçebilme uygulması varsa ve mesela ileride erasmus benzeri öğrenci değişim programına "katılırım kesin" diyorsan hazırlık oku. yoksa zaman kaybı. bir de memuriyette ingilizce bilmen falan işine yarıyor galiba ama onu da memuriyeti bilen birine sor istersen.

5. Adem KURT

Adem KURT Misafir

Teşekkür Ederim . İngilizce Örenmek İStiyorum . Yurt Dışınada Gidicem.
    Bugün Tam 6 tane ÇEvre Mühendisiyle Tanıştım 6 sıda farklı işler yapıyo.
    Kaliteci
    İş Güvenlikçi
    Danışman
    Gibi Mesleklerde Çalışıyolar
    Ben okuldan sonra 2 sene Mastır Yapmayı Düşünüyorum B sınıfı Sertifika Alıp İş Güvenlikçi Olmak İStiyorum Sizce Güzel MEslek Mi ?

6. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

forumda kısa süre dolaşırsan meslektaşlarının çok çeşitli iş tecrübelerine ve hatta işlerinden yakınmalarına şahit olacaksın. iş güvenliği konularına kısaca göz atman yeterli. aslında pek dile getirilmez ama iş güvenliği ve işçi sağlığı ile ilgili işler insanı sürekli akıntıya karşı kürek çekmekle uğraştıran stresli işler. sıfıra yakın elektrik bilgisi ile okuldan çıkarsan, kimyasallar ya da zehirler ya da bir madende patlamaya hazır grizu ile ilgili hiç bir şey bilmiyorsan iş güvenliği sektörüne hazır değilsin demektir. insan idare etmek ayrıca zordur. işletmeye yük getirecek önlemler almak istediğinde dediklerin kulak ardı edilir. en alttan en üste bütün fabrika/şantiye kadrosu senden hoşlanmayacaktır :) ama iyi kazandırır tabii. yani zaten iyi kazanmazsan hiç yapma.

7. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Öncelikle hazırlık sınıfı işe yaramasa faydalı olmasa böyle bir sınıfı koymazdılar. İkiniciside önce okulunu bitir 3. sınıfta başlarsın bu planlara. Önünde daha zaman var tadını çıkar.

8. Adem KURT

Adem KURT Misafir

Ben Bu İşi Sevdiğim İçin Yapıcam İnsan SAlığı Çok Önemli LAfımı Dinletirim Ben O Patronlaraa.. Para 2. Planda Kalıyor Ama İllaki Geçimin içinde Para Kazanmak Şart.. İİş Güvenliği bence çok hoş bir iş. İlerde Şirket bile açmayı düşünüyorum

9. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

İş güvenliği şefiyim. Keşke dediğin kadar kolay olsa her şey. 6 ayda bir 250 bin tl masraf yaptır firmana o zaman görürüm patronun seni dinliyor mu? İnsan sağlığı ne kadar önemli. Davulun sesi uzaktan hoş gelir demiş atalarımız.

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

ben de akademisyen bir iş güvenliği danışmanın yardımcısı olarak saha isg görevlisi olarak çalıştım kısa süre. açıkçası kaldırmadı bünyem. zor iş. 100 kişilik şantiyede başarısız olmayı başardım diyebilirim. dışarıdan göründüğü gibi değil.

11. Noyan Temuçin

Noyan Temuçin CMNet Üyesi

Sadece ingilizce bile artık yetmiyor yanına almanca ,rusça ,çince(geleceğin yeni uluslarası dili olarak görülüyor)

12. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

işte kullanmasan bile işe girerken gerekecektir ki iş hayatında da mutlaka kullanacaksındır belki pralit olarak belki araştırma yaparken, onu zaman gösterir...

iş konusunda hevesin kırılmasın umutlu ol ama iş hayatı toz pembe değilözellikle de çevre mühendisiysen :)

13. Tuğba Kanat

Tuğba Kanat CMNet Üyesi

Aslında bugün trabzonlulara cevap veresim yok ama :)) anladıgım kadarıyla Namık Kemal Üniversitesini kazandın,bizim okulda son 2 senedir hazırlık sınıfı açılmaya başladı istersen okulun forumundan hazırlık okumuş birisine sor ne kadar faydalı olacağını yada olmayacagını o söyler, eğitimi iyiyse bir sene değer bence..

14. Göksel Kurtuluş

vay namık kemal üni. eski trakya namıdeğer ÇMF (Çorlu Müh. Fak.) ve hazırlık gelmiş, güzel birşey... :)

Adem ingilizce bilmiyorsan eğer hazırlık gibi bir şansın varsa değerlendir...

15. Tuğba Kanat

Tuğba Kanat CMNet Üyesi

çmf çok gelişti ve gelişecek siz kaçırdınız biz biraz yakaladık artık tadını yeni gelenler çıkaracak :)

16. Göksel Kurtuluş

umarım daha da iyi olacaktır :)

17. Merve Alkan

Merve Alkan CMNet Üyesi

Bence okursan faydasını goreceksın.Hem gramatık olarak hem wrıtıng kuralları olarak bana çok şey kattı ayrıca baska aktıvıteler ıcnde bol zaman bulabilirsn hazrlıktayken.

18. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

B sınıfı sertifika bakkaldan alınmıyor.İlk önce c yi al sonra bikaç yıl tecrübe edin b sınıfı için sınava gir... sen okula yeni mi başlıyorsun.Mezun olana kadar neler değişecek neler :) Hazırlık oku bence,millet üstüne para veriyor sen bir sene alacaksın yoğun birşekilde yabancı dil eğitimini daha ne olsun..

19. Adem KURT

Adem KURT Misafir

Hepinize Çok Teşekkür Ediyorum

20. MertG

MertG CMNet Üyesi

ingilizceyi iyi şekilde öğrenemezsen iş hayatına atılınca forumlara "xxx projesi örneği lazım aciilll" yazarsın, copy-paste mühendisi olursun -çünkü iyi bir çevre mühendisine türkçe kaynaklar 2.sınıfın ortasından itibaren asla yetmez- ingilizceyi iyi biliyorsan açarsın handbook'unu ya da o konuda yazılmış uzmanlık kitabını kendin üretirsin.

Sizce Çevre Mühendisliğinde hazırlık sınıfı gerekli mi? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Mühendisliğinde Temel İşlemler

Çevre Mühendisliğinde Temel İşlemler yazar : Prof. Dr. İbrahim Peker Yayın yılı : 2007 Sayfa sayısı : 258 Yayınevi : Birsen Yayınevi Fiyatı : 15 TL Çevre mühendisliğinde temel ilkeler kitabı, konular nedeniyle, su ve atıksu arıtımında temel bilgiler içermektedir. Bu konularla ilgili olarak Türkçe kaynağın az olmasından dolayı, yararlı olacağı düşüncesi...
  2. Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı İsteği (SDÜ)

Üniversitemiz; İlahiyat, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği(İ.Ö.), Çevre Mühendisliği, Çevre Mühendisliği(İ.Ö.), Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği(İ.Ö.), Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği(İ.Ö.), Maden Mühendisliği, Maden Mühendisliği(İ.Ö.), Makine Mühendisliği,...
  3. çevre mühendisliğinde iş kazaları

öncelikle herkese merhabalar.iş güvenliği ve çevre sağlığı dersini alıyorum.çevre mühendisliğinde karşılaşılan iş kazaları olayları ve bunları önleyecek tedbirler neler olmalıdır? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum
  4. Antalya 24.05.2014 tarihindeki c sınıfı isg sınavına hazırlık eğitimi

Antalya' da 24.05.2014 tarihindeki sınav için uygun fiyatla C sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi almak isteyenler sitemiz üzerinden veya aşağıdaki iletişim bilgilerinden bana ulaşabilirler.. Not: 24.05.2014 deki C sınıfı sınavına başvurabilmek için son 2 gün :) (14-15.02.2014) m.can.avsar@gmail.com m.can.avsar@cmo.org.tr 0530 403 67 41 0506 877 7118