Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizinde Bir Görüşünüzü Almak İstedim ...

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Recep Harmandar tarafından paylaşıldı.

1. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Şimdi Çöktürme Havuzlarında Hidrolik Bekleme Süresi Hesabı Yapılırken Bir Şey Kafama Takıldı .

Her bir havuzun hacmini hesaplarken boyutlar havuz içerisindeki suyun tamamen dolduğunda ulaşabileçeği üst su kotuna göremi alınır (yani suyun bir havuzdan öteki havuza savaklanması için orta perdelerde bırakılan 10-40 cm bandındaki boşluklar) Yoksa Havuzun Projedeki Gerçek Boyutlarına Göremi Yapılır .

Umarım Anlatabilmiştirim ...

2. Çağatay Çetinkaya

Çağatay Çetinkaya CMNet Üyesi

Cevap: Sizinde Bir Görüşünüzü Almak İstedim ...

Islak hacim dersek daha net olacak. Hidrolik beklemede ıslak hacmi alman gerekir.

3. Recep Harmandar

çökeltmehavuzu29092011-Model.jpg

Üşenmedik Temsili Bir Proje Yaptık :)

Resimdeki İki Havuzunda Hidrolik Beklemelerini Bulalım Temsili Qmax=100 m(3) olsun

1.Havuz için Hacim hesabı yaparsak ;
    V'=1,6*5*3
    V'=24 m³

2.Havuz için Hacim heaabı yaparsak ;
    V''=1,5*5*3
    V''=22,5 m³

Burda Havuz yüksekliklerini 1,6 ve 1-5 Aldım Sizin bahsettiğiniz ıslak hacimi elde etmek için ...

Hacim Hesabıydı kafama takılan yükseklikleri bir kaç yerde direk resme göre yorumlarsak 1,9 ve 1,8 alınmıştı .

çökeltmehavuzu29092011-Model.jpg

4. Çağatay Çetinkaya

Çağatay Çetinkaya CMNet Üyesi

Küçük hacimlerde çok fark etmesede, 'mühendis' doğru olanı yapmalıdır.

5. Recep Harmandar

Evet Size canı gönülden katılıyorum Teşekkürler ilginiz için.

Sizinde Bir Görüşünüzü Almak İstedim ... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çed görüşü almak için yeterlilik belgesi şart mı?

Arkadaşlar Merhaba, Danışmanlık firması Çed için yeterlilik belgesi almadan çed görüşü isteyebilirmi?ya da Faaliyette olan bir tesis kendisi çed görüşü için başvuru yapabilirmi?
  2. Aat gereklimi ? görüşünüzü almak istedim

Kuru Dere yatağından alınan malzemenin Yıkama-Eleme tesisinde yıkanması (Yıkama-Elemeye gelen su doğal kaynak suyu dağdan geliyor) sonucu oluşan atıksu bir kanal vasıtasıyla doğal toprak havuzlarda (3 gözlü ) dinlendirilip dere yatağına deşaj ediliyor . Çıkış suyu gayet iyi ve havuzlarda düzenli aralıklarla temizleniyor( çıkan mil kurutulduktan sonra herhangi bir tehlikeli madde ihtiva...
  3. Gfb den sonra faaliyet belgesi almak için ne yapacağız?

Şimdi 12 aralıkta atıksu konulu GFB onayım yapıldı. pek bir zamanda kalmadı. benim izlemem gereken yol nedir? işin kötüsü 84 kişinin altına düşme olasılığımız da var. gfb yi faliyet belgesine çevirmesem nasıl bir yol izleyebilirim?
  4. Tehlikeli atık lisansı almak hakkında

öncelikle herkese merhaba. tat tesisinde çalışmaktayım tesisimiz sadece tehlikesiz atıkları kabul ediyor. tehlikeli atıkları da kabul etmek için tesis te sağlanması gereken şartlar nelerdir. tehlikeli atık toplama ayırma lisansı almak için ne yapmam gerekir öncelikle nereden başlamalıyım.. şimdiden teşekkürler