Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sızıntı Suyu Hesabı

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Çöp ve katı atıkların depolandığı yerlerde önce aerobik sonra da anaerobik ayrışmalar
    olmaktadır. Biiyokimyasal reaksiyonlar çeşitli paraemetrelerin etkisi altında engellenmekte
    veya teşvik görmektedir. Özellikle çöp kütlesinin su içeriği reaksiyonları olumlu yönde
    etkilemektedir. Ayrıca da ayrışma ürünlerinin taşıyıcısı olarak da işlevi büyüktür. Su hem
    sızıntı su bileşimini hem de deponi gazı oluşumunu etkilemektedir.

Prof.Dr. Ertuğrul Erdin tarafından hazırlanan dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

2. Mustafa Polatlı

Mustafa Polatlı CMNet Üyesi

elinizde başka kaynak var mı bu hesaplar net değil ve son çöktürme hesabı anlaşılmıyor.

Mustafa POLATLI

Sızıntı Suyu Hesabı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Elektrokımyasal arıtım ve uygulamaları: Katı atık sızıntı suyu çalışması(türkay 2007)

ELEKTROKIMYASAL ARITIM VE UYGULAMALARI: KATI ATIK SIZINTI SUYU ÇALIŞMASI(TÜRKAY 2007) Fatih İLHAN, Uğur KURT, Ömer APAYDIN, Ertan ARSLANKAYA, M. Talha GÖNÜLLÜ * Yıldız Teknik Üniversitesi, Makine Fakültesi, Endüstri Müh. Bölümü, Yıldız-İSTANBUL
  2. Çöp sızıntı suyu arıtma tesisi

Merhaba arkadaşlar, Çöp sızıntı suyu arıtma tesisi onayı için EK I madde 16 mı dikkate alınacak, Yoksa kentsel atıksuların arıtılması yönetmeliğinde bir madde mi var ? Benim gözümden kaçtı sanrım varsa da konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim. Onay merci hangi kurumdur yani?
  3. Katı atık sızıntı suyu arıtma tesisi

arkadaşlar merhaba 30 m3/günlük bir çöp sızıntı suyu arıtma tesisi(ters ozmoz dışında) yapacağız.araştırmam devam ediyor. sizin önerebileceğiniz bir proses varmı .sizin işlettiğiniz işletme kolaylığı açısından rahat işletim, teknik eleman ihtiyacı bakımdan az, ve tabiiki ekonomik olanbir tesis.
  4. Çöp sızıntı suyu parametreleri

Bir Katı Atık Düzenli Depoloma Tesinin GFB alabilmesi için Çöp sızıntı suyunda hangi parametrelere bakılması gereklidir? Gözlem kuyularında hangi parametrelere bakılır? Atık Kompozisyonu yapmamız gereklimidir?
  5. Sızıntı suyu için arıtma tesisi dizayn projesi

Düzenli depolamadan çıkan sızıntı suyu için arıtma tesisi dizayn hesaplaması örneği olan var mı arkadaşlar ?