Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sketchup için ücretsiz foto gerçekçi görünüm (render) programı maxwell render

Konu, 'Diğer Mesleki Programlar' kısmında Noyan Temuçin tarafından paylaşıldı.

1. Noyan Temuçin

Noyan Temuçin CMNet Üyesi

-qx90Y0TEpo
    Google sketchup içinde yaptığınız modelleri kullanarak gerçek zamanlı (real time) olarak foto gerçekçi görüntüler elde edebilirsiniz .Fakat ücretsiz sürümünde bir kısıtlaması var 800*480 oranında çıktı almanıza izin veriyor.
    anasayfası burası http://www.maxwellrender.com/index.php/maxwell_for_sketchup
    indirme sayfası burası http://www.maxwellrender.com/index.php/maxwell_for_sketchup/download_buy
    Not: Programın çalışabilmesi için microsoftun silverlight programının yüklenmiş olması lazım

superjax bunu beğendi.
  2. superjax

superjax CMNet Üyesi

render işleminin nasıl yapıldığına dair birde anlatım olsa süper olacak

3. Noyan Temuçin

Noyan Temuçin CMNet Üyesi

En kısa zamanda :(zamanım olursa ekleyeceğim

Sketchup için ücretsiz foto gerçekçi görünüm (render) programı maxwell render konusuna benzer içeriklerimiz
  1. AB Çevre Ödülleri Türkiye Programı için başvurular sürüyor

Avrupa Birligi'ne (AB) üye ve üyelik surecinde olan toplam 28 ülkede sürdürülebilirlik konusunda başarılı çalışmalarıyla on plana çıkan işletmelere verilen AB Cevre Ödülleri için başvurular, 30 Ekim 2009 tarihine kadar devam ediyor. İşletmelere Avrupa ve Türkiye pazarında büyük bir kurumsal itibar kazandıracak söz konusu ödül surecine katılmak için öncelikle REC Türkiye ve TUSİAD...
  2. Sertifikalı,ücretsiz ve "İş garantili"eğitim programı

Sertifikalı,ücretsiz ve "İş garantili"eğitim programı Türkiye İş Kurumu ve Meridyen Mesleki Eğitim Merkezi işbirliği ile Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı sertifika verilerek; *Pazarlama sektörü *Marketçilik sektöründe, Hiçbir kurs ücreti ödemeden staj yaparak günde 15 TL kazanarak kurs sonunda %50 iş garantili programdır. Şartları: *18-32 yaş aralığında, *İşşiz olmak...
  3. Twilight render(google sketchup için)

Twilight Render SketchUp Pluginana sayfası demo olarak kullanılabilir durumda en son 800*600 e kadar render yapıyor ve resmin üstüne ve alt tarafına watermark atıyor ama genede kullanılabilir.
  4. Twilight render kullanımı örnek görüntü (avantaj ve dezavantaj)

1.resimde google sketchupta(su) da kendime bir sahne hazırladım. Mutfakta bir masa var ve üstünde 2 tane bardak var pencereden gelen ışığı test etmek için birini ışıktan gelen taraf koydum diğerini gölgede kalan tarafa koydum ve twilightla render aldım . 2.resimde görüldüğü gibi bardaklardan güneş ışığı alan bardak gölgesi istediğim gibi gölge aldı ayrıca içindeki suyun yansımasıda sanki...
  5. E-İmza İçin kullanılan Dijital İmza Kurulum Programı Hk. (Olmazsa Olmaz)

Arkadaşlar E-Çevre İzinlerinde kullandığımız e-imza nın çalışabilmesi için gerekli http://izinlisans.cevre.gov.tr/DijitalImzaKurulum/DijitalImzaSetup.jar adresinden indirebileceğimiz DİJİTAL İMZA KURULUM PROGRAMI'nda "Yükle" butonunu tıkladığımızda erişim engellendi hatası ile karşılaştığımızda yapmamız gereken işlemleri paylaşmak istedim. Bu programı yüklemezsek "Lütfen...