Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SMC/BMC Tipi Polyester Reçineler

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında erman tarafından paylaşıldı.

1. erman

erman CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Bir konuda acil bilgi almam gerekiyor.
    SMC/BMC Tipi Polyester üretimi yapan (cam elyaf katkılı) bir fabrikanın danışmanlığını yapmaktayız. Tehlikeli kimyasallar (boya vs.) ile kontamine olmuş atıkları tehlikeli atık geri kazanım tesisine gönderdik. Fakat bu arada üretim esnasında fire verilen malzemeleri alamayacaklarını söylediler. Kod numarasına göre aradım. Atık kodunu bulamadım.
    Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

İyi çalışmalar...

2. nilbayram

nilbayram CMNet Üyesi

Tehlikeli kimyasalla kontamine olmuş atık derken ? cinsi nedir ambalaj mı, plastik poşetler mi ? Normalde fire verilse bile kodu aynı olması gerekir bunu yinede bertaraf eden tesislerle görüşmede fayda var çünkü atıklarla ilgili oldukları için. Ayrıca almıyorlarsa benim firmalardan birinde de böyle bir durum yaşanmıştı. Bu kodlu atıkları alan başka lisanslı firmalar ile görüşmenizi öneririm. Çünkü bazılarının almadığını başka bir bertaraf tesisi alabiliyor.

Kolay Gelsin..

erman bunu beğendi.
  3. Doğan Çevik

Doğan Çevik CMNet Üyesi

Bertarafçı onları alamaz çünkü hurda plastiği tehlikesiz toplama lisansı olan alablir. kod no'sunu Atık yönetimi Genel esasları yönetmeliği eklerinden bakablirsin, sadece tehlikeli atık kontrolü yönetmeliğine bakıyosan eğer bulamassın arkadaşım, umarım aradığın bilgidir.

erman bunu beğendi.
SMC/BMC Tipi Polyester Reçineler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. B Tipi Sertifikaya Yönelik Eğitim Programı

ÇEVRESEL GÜRÜLTÜ DÜZEYİNİN HESAPLANMASI, DOZ-ETKİ ANALİZLERİ İLE ETKİLENME DÜZEYİNİN TESPİTİ VE GÜRÜLTÜ HARİTALARININ HAZIRLANMASI B TİPİ SERTİFİKA PROGRAMI KATILIM KOŞULU: Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği’nin 38 inci maddesi gereği çalışmaları ve yapıları uyarınca gürültü kirliliğine neden olan ve Ek-VII Liste A ve B’de yer alan işletmelerin Gürültü Kontrol İzin...
  2. A-2 tipi mühendislik akustigi sertifika programı

A-2 Tipi Muhendislik Akustigi Sertifika Programi 12-16 Eylul 2009 tarihleri arasinda gerceklestirilecektir. Egitim ile ilgili detayli bilgi asagida yer almaktadir: Sure: 26 Saat Son Basvuru Tarihi: 9 Eylul 2009 Egitim Tarihi: 12-16 Eylul 2009 Egitim Programi: Cumartesi : 09.30 - 16.30 / Pazar : 09.30 - 16.30 / Pazartesi : 09.30 - 16.30 / Salı : 09.30 - 16.30 / Çarşamba...
  3. Polyester toprak altı septik ve atık su tankı

Foseptik Tank Konutların merkezi kanalizasyon sisteminin uzakta veya akışkanlık olmayacak derecede yüksekte olması durumunda lağım suyunu işleme tabi tutan, yeraltındaki geçirimsiz tanklar foseptik tank olarak adlandırılmaktadır. Karplas kalitesiyle üretilen iyi tasarlanmış fiberglas polyester foseptik tank en az 50 yıla kadar güvenle kullanım özelliğine sahiptir. Karplas foseptik tank...
  4. Polyester

polyester varilleri tehlikeli atık olarak mı değerlendiriliyor?
  5. 07 02 15 kodlu cam takviyeli polyester atıkları

Merhabalar; İzmirde danışmalığını yapmış olduğumuz firmalardan 07 02 15 Kodlu Cam Takviyeli Polyester Atıkları oluşmaktadır. Konuyla ilgili Çevre Bakanlığı ile yapmış olduğumuz yazışmalarda atığın Düzenli depolamalarda değil çimento fabrikalarında enerji gerikazanımı amaçlı yakılması gerektiğini belirttiler. Bu konuda benzer sıkıntıları olan İzmir veya diğer illerdeki arkadaşların atık...