Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sohbet kutusu hakkında

Konu, 'Yönetim Duyuruları' kısmında Eagle tarafından paylaşıldı.

1. Eagle

Eagle CMNet Developer

Merhaba,

Alt kısımda kullandığımız sohbet kutusu, 100 mesajı olmayan üyelerimize kapatılmıştır. Yani bir üyenin bu özellikten yararlanması için en az 100 tane mesaj yazmış olması gerekir. Bu kısıtlamayı getirmemizin sebebi daha önce de belirttiğimiz gibi, paylaşımcı üyelerimize öncelik vermemizdir.

Bilginize sunulur.

Saygılarımızla,

2. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Forum kültürünü çoğunluğa yaymak açısından faydalı bir kural olmuş. Umarım bu kural "Teşekkürler" şeklindeki mesajları arttırmaz.

Uğur B. ve Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  3. Eagle

Eagle CMNet Developer

Evet iyi bir karar oldu bu. Sohbet kutusu foruma çok engel oluyor ve bazı insanlar yardımı aldıkları gibi çekip gidiyorlar ve paylaşımcı üyelerimize haksızlık oluyor. Aslında o limiti 250 yapacaktık ama vazgeçtik. Şimdilik 100'de kalsın. Ayrıca sırf 100 mesaja ulaşmak için habire mesaj (+ SPAM) kasan üyelerin o mesaj sayıları geçerli olmayacak. Bunu da belirtelim şimdiden :)

Ezgi Karabulut ve Göksel Kurtuluş bunu beğendi.
  4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Aslında bizim için iyi olmadı :( meslekte yeni olduğumuz ve konular hakkında fikir yürütemediğimiz için şuan yalnızca takip etmekle meşgul oluyoruz.

5. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Siz de öğrendikçe bilginizi paylaşırsınız. Ayrıca @CMNet in de bahsettiği gibi, anlık konuşma sekmesinden sorular sorulması yerine forumda konu açabilir veya var olan konulara sorularınızı yazarak katılımcılığı arttırabilirsiniz. Bu kural karşılıklı faydayı arttıracaktır.

gülay ve Ezgi Karabulut bunu beğendi.
  6. Eagle

Eagle CMNet Developer

@Yıldız Doğan iyi bir sebep ve niyetle kullanan üyelerimiz için tabii ki hoş olmadı. Ancak, yalnızca takip etmek yerine sizler de biraz katkı sağlayabilirsiniz. Mesela sitedeki mevcut konulara düzenli bir şekilde yanıt yazabilir, yeni konular paylaşabilirsiniz.. Şu an için alternatif olarak bunu önerebiliyoruz.. Ayrıca Göksel bey de bir kaç şey söylemiş, öyle de olur yani alternatifler bu şekilde :)

7. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Benim sektör farklı alanda olduğu için çok yorum yapamıyorum paylaşılan konuları okuyup faydalanıyorum yalnızca :)

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Katılım için mutlaka görüş paylaşmanız gerekmiyor bence. Herhangi bir görüşünüz olmayabilir. Sudan çıkmış balık gibi de olabilir siniz, ki bu çok doğal. Sizler de soru sorarak katılım sağlarsınız, hem cevaplar aldıkça kendinizi geliştirir hem de soruya cevap verenler bilgilerini tazelemiş, belki ufak bir araştırma yapmış bile olur.

Özetle soruyla katılım bile herkes için faydalı.

9. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

Aynen ben böyleyim, ama sormaktan ve yazmaktan çekinmemelisiniz. Tıpkı günlük hayatta olduğu gibi. Sorarak, cevaplar vererek, dinleyerek ve okuyarak.

Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
  10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Evet bundan böyle hedefler değişiyor. Sohbet kutusu kapatılmadan önceki hedef okumak; kapatıldıktan sonra SORMAK, CEVAP VERMEK ve OKUMAK oldu :)

11. Eagle

Eagle CMNet Developer

Ayrıca sohbet kutusunu kullanmak için misal soru sormak veya birileriyle konuşmak için o kişileri tek tek takip etmek ve onların da takip eden kişiyi takip etmesi gerekiyor. Bununla uğraşana kadar forumda da yazılabilir mesela. İlgili kişi bu zaman zarfında da siteyi iyice öğrenmiş olur ve en azından çevresini genişletmiş olur. Daha sonra rahat rahat sohbet kutusunu da kullanır :)

12. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

Hem böylelikle daha geniş bir bilgi ağı oluşacaktır :) acaba benim 100ü geçmişmiydi ki :)

13. Eagle

Eagle CMNet Developer

nuriunal.png

:)

14. Nuri Ünal

Nuri Ünal CMNet Üyesi

15. Sibel Açık

Sibel Açık CMNet Üyesi

düşünen güzel düşünmüş.ilk mesajımı attım,kaldı 99:)

16. Eagle

Eagle CMNet Developer

Sohbet kutusu şu an çok hoş oldu pencereler büyütüldü, profil fotoğrafları da büyütüldü çok harika oldu haberiniz olsun :)

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  17. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

ya şuraya bi de santranç atsak?.. :D bi köşeye şöyle

18. Eagle

Eagle CMNet Developer

Peki ya biri böyle mesai saatinde oynarken filan patrona yakalanıp işten kovulursa ne olacak :ssrtcbya:

19. Şeyma Huyut Eyigün

Şeyma Huyut Eyigün CMNet Üyesi

He he iki taraf ta haklı, ama CMNet daha mı haklı ne? :)

Burak Dumlu bunu beğendi.
  20. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Öğlen oynasın o da :D

Sohbet kutusu hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık ambalaj kutusu

Ofislere ayrı ayrı cam,kağıt,plastik.. v.s. kutuları koymak istiyorum.Atık ambalaj kutularını temin edebileceğimiz yerler neresidir?Belediye veya çevko sanayilere bu konuda hizmet veriyormu?
  2. Güneş enerjili çöp kutusu

Kuzey İrlanda'da, sokak kenarlarında dolup taşan çöp kutularına güneş enerjisiyle çözüm bulundu. BBC Türkçe Güncelleme: 08:50 TSİ 01 Eylül. 2010 Çarşamba _widec.html] Sokak kenarlarında, yiyecek artıkları, eski gazeteler ve meyve suyu kutularıyla dolup taşan ve türlü haşereye ev sahipliği yapan çöp kutuları dünyanın neredeyse her köşesinde görülen bir manzara. Ancak şimdi Kuzey...