Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Solvent kullanarak ham yağ eldesi yapan tesisler

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında hanvey1105 tarafından paylaşıldı.

1. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

arkadaşlar; ekstraksiyon ile ham yağ eldesi yapan bir tesisimde tank dibi tortuları meydana gelmekte. buna ait bir atık kodu tanımı tam olarak yapamadım. yardımcı olursanız sevinirim,

2. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

o tortular yine bitkisel atık yağ olmuş olmuyor mu ?

3. hanvey1105

hanvey1105 CMNet Üyesi

evet yönetmelikte de Bitkisel Atık Yağ tanımı" Rafine sanayinden çıkan soap-stock’ları, tank dibi tortuları, yağlı toprakları, kullanılmış kızartmalık yağları, çeşitli tesislerin yağ tutucularından çıkan yağları ve kullanım süresi geçmiş olan bitkisel yağları" olarak yapılmış. yani atık kodum 200126 mı olacak?? ama 7 ve 2 başlıkları altındaki üretimi, gerçekleştiriyorum ben aslında. (atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yntmlik) off sıkıntılı bi durum. bakalım bi numune gönderdim bi yere atık kodu tanımlaması yapmalarını bekleyeceğim

Solvent kullanarak ham yağ eldesi yapan tesisler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. kapı ve pencere aksesuarı imalatı yapan tesisler

alüminyum ve plastik kullanarak kapı ve pencere aksesuarı yapan firmalar ÇKAGİLHY 'in hangi maddesine tabidir?
  2. Atık Yağlardan Solvent Üreten Tesisler

Merhaba arkadaşlar.Atık yağlardan solvent üreten tesislerden atıksu çıkıyor mu?Çıkıyorsa atıksuyun özellikleri nedir?Başka ne tür atıklar oluşuyor?İş akım şeması nasıldır?Yardımcı olursanız sevinirim.
  3. Çevre izni alma aşamasında kapasite artışı yapan tesisler

Mevcut emsiyon,atıksu ve gürültü konularında GFB almış ve Çevre İzin sürecine girmiş olan işletmeler nihai kararın değerlendirilme aşamasında kapasite artışlarına gidebiliyorlar . Burada ÇKAGİLHY de 1/3 oranında fazla kapasite artışı yapılmışsa çevre izin süreçi tekrardan başlatılır dior .Ama sıkıntı şuradaki bu işletme için Emisyon ve Gürültü ölçümleriyaptırmış ve raporlarını...
  4. Arıtma çamurundan enerji eldesi

Arıtma çamurlarından enerji eldesi ile ilgili makaleye ihtiyacım var.Yardımcı olabilirseniz sevinirim
  5. Anaerobik arıtımda hidrojen eldesi

Arkadaşlar merhaba; Anaerobik arıtımda hidrojen gazı eldesi ve bunun kullanılması ile ilgili yerli & yabancı kaynak edinme konusunda problemler yaşıyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlarımız mevcut ise kendilerine çok müteşekkir olurum. Teşekkür ediyorum...