Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Soma faciası

Konu, 'Yönetim Duyuruları' kısmında Tuğba Yeşil Ağca tarafından paylaşıldı.

1. Tuğba Yeşil Ağca

Tuğba Yeşil Ağca CMNet Üyesi

Ölüme giderim
    Madenciyim ben.
    Kazar, çıkarır, terler, kanarım
    Her şey patrona gider
    Bir damla acı olsun değil.
    Victor JARA

10369593_868954126463463_6989963157082622055_n.jpg

Meslektaşlarıma Allah tan Rahmet geride kalanlara sabır diliyorum. Başımız sağolsun...

2. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

Kendi çıkarlarını düşünen işverenler, işçiyi fazla çalıştıran, hakkettiği değeri vermeyen, hiçbir türlü önlem almayan ve kaza, ölüm meydana geldikten sonra önlem almaya çalışan işverenler ve onun yalakacıları Allahta bu olayları görürde hakkettiğinizi verir. Madende ölen tüm işçilerimize Allahtan rahmet ve sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyorum. Allah mekanlarını cennet eylesin.( Bizlerde birer işçiyiz, marabayız, köy çoçuğum bunu gururla söylüyorum.

3. adem konuk

adem konuk CMNet Üyesi

6331 Sayılı Kanun; A,B,C... alfabetik ve kişi başı çalışma saatleri 4-6-8 dk....gibi kısır döngüler içerisinde senelerdir dönüyor, hal böyle iken neticeler maalesef böyle elim oluyor. Önce Can Güvenliği levhaları altında canlar veriliyor :( . Soma da hayatını yitiren kardeşlerime Allah tan Rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

4. Amine Aysel

Amine Aysel CMNet Üyesi

Bugün gün doğmadı..
    Hava hala kömür karası....

5. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Söylenecek çok şey var ama zamanı değil Ölenlere ALLAH rahmet eylesin. İnşallah ulaşılamayan işçilere biran önce ulaşılır. Bu sayı daha fazla artmaz

6. Tuğba Yeşil Ağca

İnş yaa :(

7. Olgaç Sürmelihindi

haberlere bakıyorumda söylenenler içler acısı ve maalesef hala ders alamıyoruz bu tür durumlardan.Allah ins yardım ederde ölü sayısı artmaz.

zehram ve Tuğba Yeşil Ağca bunu beğendi.
  8. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Somada akrabalarım var söyledikleri kadarıyla durum haberlerdekilerden daha vahimmiş. ALLAH yardımcıları olsun

9. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Surekli haberleri takip ediyorum ve nedense elim baş sağlığı mesaji yazmaya gitmiyor. Allah hayirli haberler almayi nasip etsin.

zehram, Enise A. ve Tuğba Yeşil Ağca bunu beğendi.
  10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

İş güvenliği ile ilgili yasa çıkartılırken emekli müfettişlerin çıkarları düşünüldüğünde, sınavlar öğrenime değil elemeye dayalı yapılınca, sınavlar amaca ulaşmak için değil gelir kazanmak için yapılnca, iş veren iş güvenliği kurallarını kendine zulm görürse iş güvenliği geriler, bazıları için gelirler ilerler. Sonuç tabiki trajedi olur.

Özetle paranın vicdanın önüne geçtiği çürümüş sistemlerde ne yazık ki bu kazalar kaçınılmaz.

Çok yazık Allah hepsine rahmet eylesin şehit vasfı ile alsın yanına inşallah ve kalanlara da sabır versin.

Çok zor..200 can en az 400 yetim çocuk yapar..

11. Olgaç Sürmelihindi

haberde okudum şimdi savcılık soruşturma başlatmış ve dediği söz gözaltına almamız gerekenler öldü. Bu savcı işi bilmiyor ya da patavatsızca konuşuyor. Herşey bir netlik kazansın içeride olanlar var daha acısını yeni yaşayanlar var burası türkiye maalesef.

Fatih Özcan bunu beğendi.
  12. Aybike Sarıçiçek

Aybike Sarıçiçek CMNet Üyesi

başımız sağolsun...Rabbim hayatını kaybeden kardeşlerimize rahmet,ardında kalanlara çok çok sabır versin inşallah..

zehram bunu beğendi.
  13. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Çok zor bir durum RABBİM Yar ve yardımcıları olsun Soma halkının ... Umarım kayıplarımız artmaz...

14. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

Allahım Ölenlere Rahmet Eyle,Yaralılara Şifa Ver.Kurtarılmayı Bekleyenleri Sağlıkla Ailelerine Kavuştur.Tüm Ulusumuzun Başı Sagolsun.

10322715_10203117670717942_6183645482368451098_n.jpg

15. anakinskywalker

anakinskywalker CMNet Üyesi

Yazik gercekten. Daha da bu soz konusu ocak, mart ayinda tam denetimden gecmis hatta ornek gosterilen bir madenocagiymis. Ornek gosterilen buysa diger madenler ne halde kimbilir.
    Allah rahmet eylesin

16. Gülin Ç.

Gülin Ç. CMNet Üyesi

Yakın zamanda bir takım mühendislerin belirli kısımlardaki aşırı ısınmalar ile ilgili orada ölçüm yaptığını ve bir takım cihazlar alınması gerektiğini , fakat alınmadığını duymuştum. Ne yazık ki insan hayatı ucuz bu ülkede , kıymetimiz yok. Başımız sağolsun olan yine ekmek parası derdindeki masum insanlara oldu ve evde onları bekleyen ailelerine ... Allah rahmet eylesin ailelerine sabır versin.

17. Tuğba Yeşil Ağca

Bu tabutlara sadece cansız bedenleri değil kaç anne babanın evladını,kaç eşin,sevgilinin sevgisini kaç çocuğun baba özlemini hayallerini koyacaksınız...

1010889_10152432303104785_262131411482134968_n.jpg

18. H. Mustafa Pekçetin

H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

Bu acıyı hiç bir söz anlatamaz...
    Ekmek parası için gidenler,
    Hiçbir paranın satın alamayacağı canlarını verdiler.
    Ne acı!!:(
    Tabur tabur gidenler, tabut tabut döndüler:(

Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.
  19. mkibaroglu

mkibaroglu CMNet Üyesi

Söylenecek çok şey var aslında ama zamanı değil çünkü olayın sıcaklığı ile neyi nasıl diyeceğimizi bilemiyoruz. Şu an sadece şehit olan işçilerimizin ardından dua etmek, göçük altında kalan işçilerimize de acilen canlı olarak kurtarılmasını beklemek düşüyor

Burak Dumlu bunu beğendi.
  20. Nuri Kartal

Nuri Kartal CMNet Üyesi

Madenci Kardeşim;
    Senin ÇİZMEN kömür karası belki ama bir çoğumuzun da KALBİ kömür karası..

Soma faciası konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Maden ocağında metan gazı faciası:((

Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun Kozlu Müessesesi'ne ait kömür ocağında metan gazı patlaması sonucu oluşan göçükte 5 işçi yaşamını yitirdi. Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun Kozlu Müessesesi'ne ait kömür ocağında bugün saat 13.00 sıralarında metan gazı patlaması sonucu göçük oluştu. Yerin 630 metre derinlikteki metan patlamasıyla birlikte göçükte mahsur kalan 5 madenci yaşamını yitirdi. Maden...