Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sony Kağıdı Elektrik Enerjisine Dönüştürme Peşinde

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Emrah Balaban tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Balaban

Emrah Balaban CMNet Üyesi

Tokyo’da düzenlenecek Eco-Products 2011bu yılda çok farklı görüntülere sahne olacak. En dikkat çekecek firmalardan biri de ev sahiplerinden Sony olacak gibi görünüyor.

Her gün artan küresel enerji ihtiyacına farklı bir alternatifle cevap Japon elektronik devi uzun süredir üzerinde çalıştığı Bio Battery programı ile glukoz tabanlı bataryalardan elektrik enerjisi üretmeye çalışıyor.

Özel bir bitkisel enzim olan selülaz kullanılan projede amaç doğaya zararsız ve sürdürülebilir bataryalar üretebilmek. Resimde görülen küçük bir fanın motorunu çalıştıracak kadar enerji üretebilen alternatif enerji teknolojisinin ilham kaynağı ise her zamanki gibi doğanın ta kendisi.

Ağaçları yerken enerji üreten termitlerden yola çıkılan proje şimdilik en fazla 6 adet kalem pil kadar güç üretse de gelecek için büyük umut vaat ediyor.
    Eki Görüntüle 11571

Sony Kağıdı Elektrik Enerjisine Dönüştürme Peşinde konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Pdf formatini office formatlarina dönüştürme

Arkadaşlar bugün yeni keşfettiğim bir programdan haberdar etmek istedim. zaman zaman çoğumuza lazım olmuştur mutlaka. her seferinde çok amatörce programlar ile bunu yapmak zahmetinde bulunmuştum. bu program müthiş bir profesyonellikle tüm beklentinizi karşılayacaktır bundan eminim. pdf formatında verileri saçma sapan şekillere dökerek excele aktarma dönemi bitmiştir. "adobe acrobat pro...
  2. Sony, kağıttan enerji üretme peşinde...

[COLOR=#1b1b1b]Günlük hayatta kullanılan enerji kaynaklarının tükeniyor olması veya erişiminin zorlaşıyor olması bilimadamlarını[COLOR=#1b1b1b] farklı alternatif enerji üretme metotları üzerinde çalışmaya zorluyor. Pek çok firma alternatif enerji araştırmaları için dev bütçeler ayırmış durumda. [COLOR=#1b1b1b] [COLOR=#1b1b1b]Japon elektronik devi Sony kendi bünyesinde kurduğu Bio Battery...
  3. Sony xperia z türkiye'de satışta

İletişim devi Avea, Sony'nin en ileri teknoloji harikası Xperia Z'yi sekiz Nisan'dan başlayarak Avea İletişim Merkezleri'nde satışa sunuyor. İletişim devi Avea, Sony Xperia Z'yi Avea tarifesine ek olarak ayda 28 liradan başlayan ücretlerle müşterilere sunmak için hazırlık yapmaktadır. SEÇ telefon kapsamında tüketicilere birbirinden avantajlı, mevcut tarifeye ek, 3g internet hediyeli, herşey...
  4. Körfez ülkeleri güneş enerjisine dönüyor

Maliyetinin düşük ve üretim şeklinin birçok alternatifinin bulunması, yenilenebilir kaynaklardan olan güneş enerjisini birçok ülke için cazip hale getiriyor. Enerji kaynağı olarak petrolü kullanan ve tüm dünyaya petrol ihraç eden körfez ülkeleri, petrol rezevlerinin azalması sebebi ile farklı enerji kaynaklarına yöneldiler. Bu ülkelerin en başında Körfez İşbirliği Konseyi ( GCC ) üyesi olan...
  5. Kraft kağıdı

Arkadaşlar, bu kraft kağıtlarını geri dönüşüm tesisleri alıyor mu? Pazarını bulamadım. Çok ince, keskin, saman renginde bir kağıt.