Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sorularınız / Sorunlarınız

Konu, 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Arkadaşlar merhabalar. Lütfen kişisel gelişim ve kariyer ile ilgili merak ettiklerinizi bu konu altında sorunuz. Herkes soru sormak için yeni bir konu açamamış dolayısıyla forum düzeni korunuş olur.

2. Miraç T.

Miraç T. CMNet Üyesi

Merhabalar,
    İstanbul Üniversitesi 2010 mezunuyum ve ara vermeden Yüksek Lisans'a devam ediyorum aynı okulda. 2012 yılında mezun olucam bir aksilik olmazsa. Bu zaman zarfı içinde almam gereken sertifika, eğitim vb işleri halletmek istiyorum. Yani bir nevi yüksek lisansı zaman kazanmak olarak görüyorum. Ve sonuçta da yüksek lisansımı yapmış olacam.

Sizden ricam hangi eğitim ve sertifikaları almam konusunda tavsiyede bulunmanız, özellikle çalışan mühendis arkadaşlarımızdan.

Bir liste yapacak olursak ;

1- Çevre Görevlisi Belgesi
    2- İş Sağlığı Güvenliği C Sertifikası
    3- ?
    4- ?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

:) Bu soru forumda gerçekten çok soruluyor. Her zaman dediğim gibi iş ilanlarını takip edin ve iş için kazanmanız gereken becerileri tespit edin. OHSAS 18001, ISO 9001, ISO 14001, Autocad, Microstation, mssu-mskanal, netcad... Bunlar iş bulmanıza oldukça yardımcı olabilecek beceriler. Bunlardan başlayın derim..

FatihSevinc bunu beğendi.
  4. Miraç T.

Miraç T. CMNet Üyesi

Teşekkürler Fatih Bey.

5. ismael

ismael CMNet Üyesi

İyi günler ben yeni mezun oldum cumhuriyet üniv. yüksek lisans yapmak için başvuruda bulundum sınavda ve mülakat nasıl oluyor ne tarz sorular soruluyo yardımcı olursanız sevinirim..

6. Mustafa Demir

Mustafa Demir CMNet Üyesi

Her çeşitte soru gelebilir. özellikle DOç.Dr şükrü Arslan ve Prof. Dr Ulusoy Bali Hocamızın sorularından çekinmeni tavsiye ederim.uzmanlık alanları ileri arıtma ve gerçekten zorlayıcı sorular gelecektir eminim diyebilirim bu iki hocadan. Prof Dr Ali Yılmaz Prof. Dr.Mustafa Değirmenci Yard. Doç Dr Orhan Cerit bunlar jeoloji kökenlidir bence jeolojik konulara biraz bakmalısın. Doç Dr. Meltem Sarıoğlu Cebeci'den özellikle anaerobik tabanlı sorular gelebilir diye tahmin ediyorum ama arıtma konusunda herşeyi sorabilir. Onun dışında Yard. Doç Eyüp Atmaca uzmanlık alanı katı atıklar zorlayacağını düşünmüyorum. Yard Doç Ergün Pehlivan uzmanlık alanı tehlikeli atıklar isg özeldede çalışmış bir hoca zorlayacak sorular sormaz diye düşünüyorum. Doç Dr Bünyamin Karagözoğlu uzmanlık alanı çevre yönetimi ve çevre kimyası oda pek zorlamaz bence. Kafana takılan başka şeyler olursa sorabilirsin.

arikanhasan bunu beğendi.
  7. ismael

ismael CMNet Üyesi

8. kbr38

kbr38 CMNet Üyesi

Merhaba benim merak ettiğim bir sorum olacak. .Çevre görevlisi belgesini nasıl alıyoruz?

9. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Fatih Bey'in yazısı işinize yarayacaktır mutlaka Kübra Hanım..

10. erva

erva CMNet Üyesi

Merhaba;ben çevre mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.İstanbul da ders saatlerim dışında çalışıp kendimi geliştirebileceğim aynı zamanda azda olsa bi miktar kazanabileceğim çevre mühendisliği alannda hizmet veren bir yerde çalışmak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

11. Zeynep Kovaytan

Zeynep Kovaytan CMNet Üyesi

iş güvenliği belgesi aldıktan sonra en fazla kaç firmayla çalışabiliyoruz?3 diye duydum ama?bide sorumlu müdürlük hakkında kısa bilgi alabilirsem sevinirim...

12. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

İş güvenliği uzmanlığında "fazla mesailer dahil olmak üzere'' aylık 217 saat çalışma hakkınız var. 3 firma diye bir sınırlama yoktur. ;)

13. Zeynep Kovaytan

Zeynep Kovaytan CMNet Üyesi

çok teşekkür ederim...

14. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

15. Çiğdem Aksoy

Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

Merhaba arkadaşlar sizlere küçük bir sorum olacak. Bugün bir arkadaşımla (farklı bir meslekten) iş görüşmeleri hakkında konuşurken aklıma takıldı. Çevre mühendisi arkadaşlar iş görüşmelerinde ne kadar vakit geçiriyor? İşverenler sizinle görüşmek için ne kadar zaman ayırıyor? bekleme süreleri hariç tabi ki. cevaplarsanız sevinirim.

16. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

Ne kadar zaman geciriyorlar bilmiyorum ama ilk gorusmede 30dakikadan az gorusme yapanlarin sansinin dusuk, 30-45dakka arasi gorusme yapanlarin ikinci gorusme icin %50, bu surelin uzerinde gorusme yapanlarin ise alinma olasiliginin ise %90oldugunu biliyorum.

17. Gökhan Ş.

Gökhan Ş. CMNet Üyesi

18. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

19. gülay

gülay CMNet Üyesi

10 dk
    -Yarın başlayın...
    Bence sürenin önemi yok kendimizi en kısa ve net nasıl anlatırız önemli bu gibi geliyor bana.

alya bunu beğendi.
  20. Burak Bilen

Burak Bilen CMNet Üyesi

demek ki hızlı konuşuyorsun :D

Sorularınız / Sorunlarınız konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Derslerle ilgili tüm sorunlarınız ve kaynak paylaşımı için buraya

pdf uzantılı kitaplar heryede ama yinede aradığınızı bulamadıysanız burdan birlikte araştıralım ayrıca derslerle ilgilide kafamıza taklanları buraya yazalım...
  2. ISO 9001 Hk. Sorularınız..

İyi günler Arkadaşlar ISO ve TSE hakkındaki sorularınız ve sorunlarıza elimden geldiği kadar çözmeye çalışacağım bana iletmeniz yeterli !!!
  3. E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk.

[COLOR=#222222]Çevre Danışmanlık Yeterlilik Belgesi Başvurusu yapan arkadaşlar, sorununuz ile ilgili çalışma tamamlanmıştır. Başvurunuzu yapabilirsiniz.
  4. E-çevre izinleri sorunlarınız hk. (yeni)

Arkadaşlar herkese merhabalar, Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur. Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda...