Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sosyal sorumluluk projesi

Konu, 'Ekoloji ve Doğa' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

1. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Merhaba,
    Fabrikalarda yürütülen sosyal sorumluluk projesi olarak neler yapılabilir?TEMA ile çalışan arkadaşlarımız da fikir verirlerse sevinirim.

2. cankayat

cankayat CMNet Üyesi

Tuğba Hanım merhaba,

TEMA 'yı seviyorum, gönüllüsüyüm ancak atık kağıt bağışı konusunda kapasite sorunları var. Pek düşünmeyin derim.
    Varsa yemekhane artıklarını hayvan barınaklarına göndermekle başlayabilirsiniz.

3. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Teşekkürler Tamer Bey,peki TEMA aracılığı ile fidan dikme faaliyetleri de gerçekleştiriliyor mu?

4. cankayat

cankayat CMNet Üyesi

Bildiğim kadarıyla TEMA, ÇEKÜL gibi derneklerin bu tip faaliyetleri var. Zaten bireysel fidan bağışı da alıyorlar.
    Kesin bilgi için onlarla iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır.

5. silinebilir üye

silinebilir üye CMNet Üyesi

ücretsiz fidan projesi vardı bir zamanlar onu da araştırabilirsiniz ben tam detayını bilmiyorum
    cetinadam.com/2012/12/ankara-orman-bolge-mudurlugu-ofitle.html

6. Kağan

Kağan CMNet Üyesi

Hatıra ormanı tesis edebilirsiniz. Bulunduğunuz ilin Orman Bölge Müdürlüğü ile görüşme yaparak konuyla ilgili detay bilgi alabilirsiniz.

7. Tuğba Cabi

Tuğba Cabi CMNet Üyesi

Teşekkürler,fidan da başka mesela bio-kalem kullanımı uygulamasına da geçilebilir.Başka önerisi olan?

8. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

http://www.slideshare.net/hubbudunya/sosyal-sorumluluk-projeleri-

güzel bir konuya değinmişsiniz Tuğba hanım. Tabi ki bu sosyal projelerin büyüklüğü önemli bu durumda. :) öncelikle aklıma gelenleri arkadaşlarım sizinle paylaşmış.

Daha az atık oluşmasını sağlayacak bir proje yapana, karşılığında bir ödül verilebilir gibi bir konu olabilir. Üretim yapan yerler bunları kendi projelerinde genelde kullanıyorlar. Belki böyle bir şey olabilir.

Adsız.png

9. Hakan Nizamogullari

Hakan Nizamogullari CMNet Üyesi

fikir vermesi açısından Çeküd e-atık projesi ve tohumdan fidana projeleri güzel.detaylı bilgi www.cekud.org.tr adresinden ulaşılabilir.

10. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Plastik kapak toplayabilirsiniz. Hem geri dönüşüm hem tekerlekli sandalye konusunda sosyal bir adım olabilir.

11. Hakan Nizamogullari

12. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

Şu an plastik kapak toplama kampanyasını Omurilik Felçlileri Derneği ile birlite İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri yürütüyor. İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden bilgi alabilirsiniz.

13. Hakan Nizamogullari

sosyal sorumluluk projesinde hedef kitleniz nedir? bütçeniz nedir? amacınız nedir? proje süresiniz nedir ? hangi sonuçlara ulaşmayı amaçlıyorsunuz ? gibi soruları yanıtlamak önemli

Sosyal sorumluluk projesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sosyal Etki Değerlendirmesi

[SIZE="4"][FONT="Comic Sans MS"]Günümüzde Çevresel Etki Değerlendirmesi(ÇED) artık sadece prosedür icabı yapılmakta. Ne yazıkki ÇED raporlarının %98 gibi büyük bir çoğunluğu olumludur kararı alırken sadece %2si olumsuz kararı almaktadır. Çevresel etkiler bir yana görünen ve/veya görünmeyen, doğrudan veya dolaylı birçok sosyal etki söz konusu. Planlanan proje ile birçok...
  2. Gizli Bir Sosyal Ağ Oluşturma

Bu durum iş arayan çoğu kişi için bir muammadır: bir yandan bağlantılarınızı güçlendirip iyi bir kariyere adım atma şansınızı arttırmak isterken; bir yandan da hakkınızda ne kadar çok şey bilinirse kaçış stratejinizin patronunuzun kulağına gitme ihtimalinin o kadar arttığının farkındasınızdır. İş dünyasındaki profesyoneller bile halen bir pozisyonda çalıştıkları sırada, yeni...
  3. Sosyal

Forumda özendirici katılımlardan birisinin de odalar bünyesinde veya şehir şehir düzenlenebilecek aktiviteler olduğunu düşünüyorum fakat geliştirmek biraz zor olacak gibi... Örneğin A şehrinde ÇMO...( Herkesin katılımı serbest ) geleneksel 5 çayı :) mesela bir pazar günü... Evet biras sıkıcı gibi duruyor ama böyle olursa burası daha gönülden paylaşımlarla dolar...
  4. Sosyal aktivite

İnternette gezinirken birden aklıma geldi. Sitelerin kullanıcıları buluşturma, ilişkilerini geliştirme konusunda en çok uyguladıkları yöntem okey,kağıt oyunları tarzındaki uygulamalar. Belki gereksiz bir konu ama site içerisinde bu tip uygulamaların olması nasıl olurdu merak ettim. Gereksiz ve site formatına aykırımı olurdu yada kullanıcılar arasında daha samimi ve eylenceli bir ortam...