• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sosyal sorumluluk projesi

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SHAMROCK TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
Merhaba,
Fabrikalarda yürütülen sosyal sorumluluk projesi olarak neler yapılabilir?TEMA ile çalışan arkadaşlarımız da fikir verirlerse sevinirim.

Tuğba Hanım merhaba,

TEMA 'yı seviyorum, gönüllüsüyüm ancak atık kağıt bağışı konusunda kapasite sorunları var. Pek düşünmeyin derim.
Varsa yemekhane artıklarını hayvan barınaklarına göndermekle başlayabilirsiniz.

Teşekkürler Tamer Bey,peki TEMA aracılığı ile fidan dikme faaliyetleri de gerçekleştiriliyor mu?

Bildiğim kadarıyla TEMA, ÇEKÜL gibi derneklerin bu tip faaliyetleri var. Zaten bireysel fidan bağışı da alıyorlar.
Kesin bilgi için onlarla iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır.

ücretsiz fidan projesi vardı bir zamanlar onu da araştırabilirsiniz ben tam detayını bilmiyorum
cetinadam.com/2012/12/ankara-orman-bolge-mudurlugu-ofitle.html

Hatıra ormanı tesis edebilirsiniz. Bulunduğunuz ilin Orman Bölge Müdürlüğü ile görüşme yaparak konuyla ilgili detay bilgi alabilirsiniz.

Teşekkürler,fidan da başka mesela bio-kalem kullanımı uygulamasına da geçilebilir.Başka önerisi olan?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

güzel bir konuya değinmişsiniz Tuğba hanım. Tabi ki bu sosyal projelerin büyüklüğü önemli bu durumda. :) öncelikle aklıma gelenleri arkadaşlarım sizinle paylaşmış.

Daha az atık oluşmasını sağlayacak bir proje yapana, karşılığında bir ödül verilebilir gibi bir konu olabilir. Üretim yapan yerler bunları kendi projelerinde genelde kullanıyorlar. Belki böyle bir şey olabilir.

Adsız.png

Şu an plastik kapak toplama kampanyasını Omurilik Felçlileri Derneği ile birlite İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri yürütüyor. İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden bilgi alabilirsiniz.

sosyal sorumluluk projesinde hedef kitleniz nedir? bütçeniz nedir? amacınız nedir? proje süresiniz nedir ? hangi sonuçlara ulaşmayı amaçlıyorsunuz ? gibi soruları yanıtlamak önemli