• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belgesi yenileme işlemleri

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Yeni evlenen bayan çevre görevlisi arkadaşlarımız için; Allah bir ömür mesut etsin :)

Başvuru Takip >>> Belge Başvurusu>>> Belge adı alanında "Soyadı değişikliği nedeni ile belge yenileme (evlilik-boşanma)" seçimini yaparak "Başvuru Yap" butonunu tıklıyoruz.

Daha sonra Kişi Bilgileri >>> Kimlik Bilgileri >>> Gelen sayfada TC'nizin yazılı olduğu alanın yanında bulunan "Ara" butonunu tıklayın, soyadınız ve diğer bilgileriniz nüfus verilerinde son hali ile gelecektir, eski soyadınızı yazın ve soyadı değişikliği yaptığınız belgeyi "Gözat" butonunu kullanarak dijital imzanız ile ekleyin, Kaydet butonuna basarak bu alandaki kaydınızı değiştirin.

Tekrar Başvuru Takip >>> Belge Başvurusu sayfasına gelerek burada açılan soyadı değişikliğine ilişkin belgeyi dijital imzanız ile ekleyerek soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belge başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Yetkililerin onaylama işleminden sonra Çevre Görevlisi Belgenizi yeni hali ile sistemden görebileceksiniz.

NOT: Evlilik nedeni ile soyadı değişikliği nedeni ile çevre görevlisi belgesi yenileme işlemi için ücret alınmamaktadır.

Arkadaşlar merhaba bende evlilik nedeni ile soyadı değişikliği yapıcam fakat sürekli red geliyor yukarıda saydığınız adımları yapmama rağmen .kimlik bilgileri kısmına evlilik cüdanı yüklediğimde soyadım güncellenmiyor . yapan arkadaşlar nasıl yaptı acaba.

bende şuan aynı sorunla karşılaşıyorum. Bakanlık ile görüşüyorum onların söylediği admları yapıyorum ve yine olmuyor. Başvurum değerlendirme aşamasında göründüğünden olmuyormuş ancak değerlendirecek birşey yok Eski soyadım ile başvurduğumdan red vermişler çünkü :):D:D

eskiden bu tarz işlemlerde bugün git yarın gel denirdi. şimdi bugün tıklama yarın tıklaya döndü olay. kağıt bürokrasisini çok iyi şekilde sanal ortama taşıdık.

@morgul

maili attım ancak verdikleri cevap tatminkar değildi. Çünkü ekranımda değerlendirme yazsı görülüyorken başvuru yapamıyorum onlarda bu duruma bişi yapamıyorlar :s

benimde uzun bir süre değerlendirmede gözüktü, bakanlığı aradım imzada olduğu söylenmişti. sanırım imzada baya bekletiliyor. ama sonra işim görüldü.

benim sürekli red ediliyor. red nedeni ise eski soyadımla başvuru yapmam sistemde soyadımı güncelleyemiyorum ki yeni soyadımla başvuru yapabileyim o sorunu nasıl çözdünüz peki.

bende aynı durumla karşılaşmıştım. izinlisans@csb.gov.tr ye mail attım bir yerde soyadımla ilgili yanlış giriş yaptığımı söyledi.yardımcı olmuşlardı. nereyi düzelttiğimi hatırlayamıyorum ama mail atın mutlaka yardımcı olacaklardır.

@şükran bana attıkları maili gönderiyorum. Harfiyen uyguladım oldu :) belgeem geldiiii:huhuu::huhuu::huhuu::huhuu:
1-İlk olarak belge başvurusu sayfasından “medeni durum değişikliği ile belge yenileme” başlatın.
2-Kimlik bilgileri sayfasına gelin ve sadece medeni durum değişikliği gösteren belge yükleyip ortadaki “KAYDET” butonuna basınız.Sistemde giriş çıkış yapın kimlik bilgileri değiştiğini göreceksiniz.
3-Tekrar belge başvurusu sayfasında alttaki yüklemeniz gereken belgeyi (medeni durum değişikliğini gösteren) yükleyiniz.Başvurunuz pasiften beklemeye geçeçektir .

iki aydır çevre görevlisi belgesi ile uğraşıyorum ne değiştirilemez soyadı imiş. neden nüfustan otomatik çekmeyi beceremiyorlar zaten bunu anlamış değilim. Ayrıca güç bela kimlik bilgilerimi falan değiştirdim ancak bendeki sorun mobil imzanız değişmediğinden red edildi yazıyor. Konuyla ilgili mail attım bir cevap alamadım. Turkcell kullanıyorum onlar soyadımın değiştiriliğini ve bir sorun olmadan imzamı kullanabileceğimi söylemişlerdi. Burada problem kimde anlayamadım...

Ben e imza kullanıyordum sorun yaşamadım imzamı da değiştirip başvurduğum için. Geçerli imzanızın iptal edilerek yeniden imza almanız gerekiyor sanırım.