Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spektrofotometre veya koi ölçüm kitleri hakkında

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında M. Hayri Cüneydi tarafından paylaşıldı.

1. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Bir Alüminyum firmasında Çevre Mühendisi olarak yaklaşık 3 haftadır çalışmaktayım.Tesisimizin atıksu artıma tesisi giriş ve çıkış suyundaki KOI değerlerini günlük olarak takip etmem gerekiyor.Bunun için ya spektrofotometre ya da KOI ölçüm kiti aldıracağım.Ama öncelikle bunlar hangi firmalar satıyor bilgi sahibi olmam lazım ki fiyat teklifi alabileyim.Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Telefon veya faks no su verebilirse firmalar ile ilgili çok daha iyi olur.

Saygılarımla.

2. Aykut Gökçay

Aykut Gökçay CMNet Üyesi

google da aratırsanız tedarikçi firmaları görebilirsiniz. spektrofometre pahalı bir cihaz ve yurt dışından getiriliyor. gelmeside biraz zaman alır. kitlerle çalışmak ufak bir lab kurup çalışmanız daha avantajlı. spektrofotometrenin hem kendi pahalı hem bakımları ve kalibrasyonu. tavsiyem kitler. googledan bulabilirsiniz.

3. MÇK

MÇK CMNet Üyesi

Hach Lange,WTW ünlü firmalardandır.Henüz alıp kullanmadım ama bir arkadaşımdan reklam yapmak gibi olmasın Hach Lange DR 5000-UV-VIS spektrofotometrenin tavsiyesini almıştım.Yine siz hangi analizleri,hangi aralıklarda yapacağınıza göre firmalardan tavsiye alırsınız.

cevreciyiz bunu beğendi.
  4. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Çağrı'nın dediği model Spektrofotometre için güzel bir model. Ancak daha iyi bir fikir sahibi olmak istiyorsanız, civarınızda Çevre Laboratuvarı, Üniversite Çevre Laboratuvarı gibi birimler varsa gidip konuşmanızda fayda var.

5. M. Hayri Cüneydi

Çok teşekkür ederim arkadaşlar.

6. Pınar Esin

Pınar Esin CMNet Üyesi

cihaz fiyatlarını bizimle de paylaşırsanız memnun olurum.

7. M. Hayri Cüneydi

Ben bir kaç yerden fiyat teklifi aldım.Tamamladıktan sonra teklif alma işini buradan da paylaşırım.

8. Pınar Esin

Pınar Esin CMNet Üyesi

9. Yasin Aslan

Yasin Aslan CMNet Üyesi

Sabirsizlikla bekliyoruz!

10. M. Hayri Cüneydi

Firma ismi vermeden bana ulaşan 2 teklifin fiyatlarını vereyim sizlere.Ayrıca bir yerden daha bekliyorum ama henüz bana dönüş olmadı.Olunca onu da paylaşacağım sizlerle.
    Fotometre : 750 - 2700 €
    Termoreaktör : 590 - 1650 €
    Test Kitleri : 45 - 135 €

11. seyaher

seyaher CMNet Üyesi

denildiği gibi ,hach lange dr 2800 ve üst modelleri ,,wtw, merck nova 60 ve üst modeli,
    hach lange ile iyi bir pazarlık yaparsan mesela 1 yıl veya 2 yıllık kit alım gibi o zaman bayağı bir indirime gidiyorlar ve bazen termoreaktörde indirime giderler

cevreciyiz bunu beğendi.
  12. Serdar Çetinkaya

Serdar Çetinkaya CMNet Üyesi

İlk yatırım olarak cihaz bedelleri öne çıksa da işletme aşamasında deney kitleride ciddi bir maliyet unsuru olarak karşımıza çıkıyor Dalga boyu ayarlaması yapabileceğin bir cihaz almanı tavsiye ederim en azından bi zaman sonra kitlerini kendin hazırlar maliyetleride kısmış olursun Anladığım kadarıyla günlük takip için düşünüyorsun dolayısıyla kit sarfiyatın fazla olacaktır.
    İyi çalışmalar.

Spektrofotometre veya koi ölçüm kitleri hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Danışmanlık veya çevre ile ilgili ölçüm analiz laboratuvarı açmak hakkında...

Herkese selamlar çevre mühendisliğinin kapsamı aslındagerçekten çok güzel bence, bir çevre mühendisi olarak yapabileceğimiz bir sürü iş var fakat genelde ekonominin talep değilde arz tarafında yer aldığı için yaptığımız işler fabrika sahipleri ve üreticiler genelde çevre mevzuatını çevre ile ilgili işleri pek sevmezler yinede kanunlar gereği çed raporları hazırlanmalı ölçümler yapılmalıdır...
  2. A2, B1 veya B2 Gürültü Ölçüm Uzmanları

Arkadaşlar bu konuda uzmanlık alan arkadaşlarımız var mı ?
  3. Gürültü ölçüm cihazı alımı hakkında

Merhaba gÜrÜltÜ ÖlÇÜm cİhazi alacaĞim fakat hangİ cİhazi almaliyim bu konuda bana yardimci olur musunuz?
  4. TaŞ ocaklarinda ÖlÇÜm yapan veya bu konuda İlgİ sahbİ olanlar

ArkadaŞlar taŞ ocaklarinda patlatmadan kaynakli gÜrÜltÜ ÖlÇÜmÜ ve Çevresel etkİlerden toz ÖlÇÜmÜ burda kİ toz ve sulama kisminda kullanilan suyun ÖlÇÜmlerİ konusunda bİlgİ sahİbİ olan var mi? Yardimci olur musunuz?
  5. Emisyon ölçüm raporu hakkında

Arkadaşlar kolay gelsin merhabalar...Danışmanlığını yeni devraldığım tesisin geçici faaliyet belgesi çevre iznini zamanında alamadığı için iptal edilmiş.Ben tekrar gfb sini aldım bu tesisin şimdi izin sürecindeyim aklıma takılan soru ise şu daha önceden bu tesise ait kasım 2012 tarihli emisyon ölçüm raporu mevcut elimizde şimdi gfb iptal edildiği için biz tekrar emisyon ölçüm raporu...