• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Staj Defteri :)

miraclesh61

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar kocaeli üniversitesi çevre müh .2sınıf öğrenciyim bu dönem laboratuar stajı yapıyorum fakat staj defteri ile ilgili gerekli ne yapacağı falan tam olarak bilmiyorum ve hazır örnek bi staj defterini nasıl bulabilirim bana bu konular hakkında yardım edebilirseniz çok sevinirim iyi paylaşımlar:)

Bir güncük de olsa katkım olabildiyse ne mutlu bana :D
Bir gün organizasyon şemasını öğrendiğinizi yazarsınız, bir gün tesisin akım şemasını öğrendiğinizi yazarsınız bir gün tesisi resimlerle anlatırsınız :D Alın size 3 günlük staj :koptum:

@Seda Güney

Rica etsem staj defterinizi buraya dosya olarak yükleyebilir misiniz? Bana defteri doldurmam konusunda fikir verir diye düşünüyorum :)

@Seda Güney

bende çevre il müdürlüğünde staj yaptım ama kapasitesinin çok çok üstünde stajer almışlardı die yetişemiyorlardı bizimde gitmemizi istemiyorlardı .sadece bi kere atıksu arıtım tesisini gezdirdiler.yardımcı olurmusun yaa staj defterinin bi kopyasını falan yükleyebilirmisin acaba rica etsem??

Ben stajımı Çevre Danışmalığı firmasında yapmaktayım ve word üzerinde neredeyse deftere ne yazacağımı tamamlamış bulunmaktayım ancak yazdıklarım arasında çevre kanunu ve yönetmelikler var (8 sayfa kadar) sizce yönetmelikleri yapılan işle bağdaştırarak yazmammı doğru olur yoksa 8 sayfa boyunca olan yönetmelikler kalmalımı( yönetmeliklerden yanlızca Çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmelik, Çevre denetimi yönetmeliği, Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik'leri hakkında bilgi vermiş bulunmaktayım.)Atık yönetimi hakkındaki yönetmeliklerinde yanlızca başlıklarını yazdım ve geri kalan günlerede denetime gittimiz firmalardan denetim sırasında neler yaptığımızdan felan bahsettim, yani demek istediğim sizce staj defterinde doğrudan yönetmeliklerin yazması mantıklımı? Sanırsam bu soruların cvplarını yalnızca geçen sene veriyordunuz bu sene cvp vericek mühendis yada benim yaptım tipte staj yapan yok :S üzücü bir durum benim için neyse canınız sağ olsun.:kötü:

kenan bey staj defterinde doğrudan yönetmelik yazılabilir bir sorun olmaz. Birde world üzerinde hazırlamış olduğunuz staj defterini rica etsem buraya ekleyebilir misin bende çed danışmanlık firmasında staj yapıyorum ve defterimi dolduramadım yardımcı olursaan sevinirim :)

@Halil Dördü

Acelesi yok ise 1 2 hafta sonra eklememin bir sakıncası varmı çünkü yeniden yazmaya başladım da bu seferki daha iyi olucak sanırsam eğer zamanınız varsa bekleyin derim yoksa yarım olan ve eski olan staj notlarını eklim.