• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Staj Defteri :)

miraclesh61

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar kocaeli üniversitesi çevre müh .2sınıf öğrenciyim bu dönem laboratuar stajı yapıyorum fakat staj defteri ile ilgili gerekli ne yapacağı falan tam olarak bilmiyorum ve hazır örnek bi staj defterini nasıl bulabilirim bana bu konular hakkında yardım edebilirseniz çok sevinirim iyi paylaşımlar:)

Ben atık yönetiminde staj yapıyorum genel olarak genelge yönetmelik inceleme, proje inceleme fizibilite ,proses.. vb incelemeler yapıyorum onaylanmalımı onaylanmamalımı tarzı eksiklerini felan bakıyorum ama staj defterime o projeleri yazamıcama göre nasıl yapmalıyım ???

@yelizyılmaz

Merhaba,

Benzer konu da ben de staj yapmıştım, defterime baktım ama bulamadım yoksa ekleyecektim. Bulduğumda eklerim zaten. Ben incelediğim dosyalardan ( 3 adetti sanıyorum), dosyalar hakkında genel bilgiler vermiştim, konu başlıkları, raporun hazırlanması için gerekli verilen araştırılması ,vs gibi bilgileri vermiştim. Mesela 1 raporun incelenmesi için 5 gün ayırmıştım sanırım, bir kaç ürün hakkında pazar araştırması yapmıştım, onla ilgili bilgi verdim, İngilizce ve Türkçe olarak onu koydum..

Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi günler

@yelizyılmaz
Eğerki sadece genelge yönetmelik yazıcaksanız hiç yazmayın bence ben onu okucak hocanın yerinde olsam sanki biz bilmiyormuşuz gibi getirmiş bize genelge yönetmelik ne varsa doldurmuş derim saymam o staj defterini ancak Serap Töre Çelik arkadaşımızın dediği gibi bir kaç dosya seçip (tabi staj yaptığımız yer içinde sakıncası yoksa:) ), bu seçtiğimiz dosya da hangi genelgeden yada hangi yönetmeliklerden faydalanarak oluşturulduğu şeklinde bir staj defteri yazılabilir diye düşünüyorum ben stajımı danışman firmada yapmıştım ve şirket için bir sakıncası olmayan örnek dosyayı yönetmeliklere uygun şekilde anlattım bence sizde bu şekilde düşünün derim ben şimdiden kolay gelsin:)

lastik fabrikasında staj yapıyorum stajım laboratuvar stajı olarak geçiyor yazcak da apcak da hiç bişey bulamıyoru yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdeden ilgilenenlere çok teşekkür ederim. umarım gören yardım edicek birini bulabilirim :/

@E.Duman

ben de lastik fabrikasında yaptım fakat işletme stajı idi. yine de bi eve gidince bakarım dökümanlar hala duruyorsa işinize yarayacak bir şeyler çıkabilir.

Arkadaşlar DANIŞMAN FİRMALARDA staj yapan arkadaşlar bana ulaşıyorlar iyi güzel ama ben defteri yayınlayamam yada paylaşamam nedeni o defterde danışman firmanın ve anlaşma yapmış olduğu birkaç firma bilgileri geçmektedir ve bunlar paylaşıma yasal olarak yasak şeyler olduğundan lütfen benden defter istemeyin sizlere yardımım ancak yaptığınız staj hakkında bana bir günlük bilgi verirseniz size o günü nasıl doldurmanız gerektiğine dair yardımcı olurum. Bu arada danışman firmada staj yapan arkadaşlar lütfen naylon staj yapmayın kesinlikle gidin ve mühendislerin peşini bırakmayın hatta yüzsüz olun bir yere gidicekse sizde: "bende gelebilir miyim?" diyin bu sayede hem iş hayatı hakkında hem de danışmanlık işi yapıcak olan arkadaşlar için gerçekten büyük bir tecrübe oluyor. Benim size tavsiyem defterinizide kendiniz doldurmanız yönünde benden yardım istiyen arkadaşlara ben herzaman yardım etmeye hazırım. Bana ait olan bilgileri herzaman paylaşabilirim, ancak bu bilgiler benim zararıma olucak bilgiler olucaksa kusura kalmayın arkadaşlar.