• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Staj için fikir

Aydın Özkök

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
2013 yazında ilk zorunlu stajımı yapıcam. 2. sınıf öğrencisiyim. çevre ve şehircilik bakalığı istanbul il müdürlüğü ve iski arasında kaldım. sizce bu iki kurumdan hangisinde yapmam benim için daha faydalı olacaktır?

Tek bir yerde yapmanı tavsiye etmem. İlk zamanlar eğlenceli gelir bazı şeyler ama daha sonra rutin işler sıkıntı vermeye başlar. Bu nedenle yapabilirsen, yarısını İl Müdürlüğünde (Büro stajı) diğer yarısını da İSKİ de (Lab. stajı) yaparsın.

bence piyasada özel bir firmaya başvur ve orada çalış. piyasada işler nasıl yürüyor , insanlar nasıl davranıyor gör. Bu senin için okulu bitirdiğinde ne yapmak istediğin hakkında karar vermeden önce bir fikir oluşturur.

@Muharrem Kılıç
evet katılıyorum. Bu şekilde yapman ileriki zamanlarda kafanda Çevre Mühendisliği ile ilgili taşların yerine oturmasını sağlayacaktır. Çünkü devlet kurumlarında işe girmek sıkıntılı. Geleceğin yer muhtemelen özel sektör ÇED, Danışmanlık vb. olacaktır. Alıştırma yapmış olursun.

@Rıfat Yıldırım
Teşekkür ederim fikirleriniz için. Açıkçası özel sektördeki stajımı 3. sınıfın sonunda yapmayı planlıyorum. Amacım 2. sınıfta devlet kurumlarındaki işleyişi ve denetleyemeyi görmek.

işletme stajı için cevre ve sehırcılık bakanlıgı ıstanbul ıl mudurlugu mu dersınız yoksa istaç mı? ıkısı arasında kararsız kaldım da. yardım edın lutfen..