Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Staj için fikir

Konu, 'ARŞİV' kısmında Aydın Özkök tarafından paylaşıldı.

 1. Aydın Özkök

  Aydın Özkök CMNet Üyesi

  2013 yazında ilk zorunlu stajımı yapıcam. 2. sınıf öğrencisiyim. çevre ve şehircilik bakalığı istanbul il müdürlüğü ve iski arasında kaldım. sizce bu iki kurumdan hangisinde yapmam benim için daha faydalı olacaktır?
   
 2. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  Tek bir yerde yapmanı tavsiye etmem. İlk zamanlar eğlenceli gelir bazı şeyler ama daha sonra rutin işler sıkıntı vermeye başlar. Bu nedenle yapabilirsen, yarısını İl Müdürlüğünde (Büro stajı) diğer yarısını da İSKİ de (Lab. stajı) yaparsın.
   
  Aydın Özkök bunu beğendi.
 3. Muharrem Kılıç

  Muharrem Kılıç CMNet Üyesi

  bence piyasada özel bir firmaya başvur ve orada çalış. piyasada işler nasıl yürüyor , insanlar nasıl davranıyor gör. Bu senin için okulu bitirdiğinde ne yapmak istediğin hakkında karar vermeden önce bir fikir oluşturur.
   
  Aydın Özkök bunu beğendi.
 4. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  evet katılıyorum. Bu şekilde yapman ileriki zamanlarda kafanda Çevre Mühendisliği ile ilgili taşların yerine oturmasını sağlayacaktır. Çünkü devlet kurumlarında işe girmek sıkıntılı. Geleceğin yer muhtemelen özel sektör ÇED, Danışmanlık vb. olacaktır. Alıştırma yapmış olursun.
   
  Aydın Özkök bunu beğendi.
 5. Aydın Özkök

  Aydın Özkök CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim fikirleriniz için. Açıkçası özel sektördeki stajımı 3. sınıfın sonunda yapmayı planlıyorum. Amacım 2. sınıfta devlet kurumlarındaki işleyişi ve denetleyemeyi görmek.
   
 6. brcevre

  brcevre CMNet Üyesi

  işletme stajı için cevre ve sehırcılık bakanlıgı ıstanbul ıl mudurlugu mu dersınız yoksa istaç mı? ıkısı arasında kararsız kaldım da. yardım edın lutfen..