Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Staj için fikir

Konu, 'Staj İmkanları' kısmında Aydın Özkök tarafından paylaşıldı.

1. Aydın Özkök

Aydın Özkök CMNet Üyesi

2013 yazında ilk zorunlu stajımı yapıcam. 2. sınıf öğrencisiyim. çevre ve şehircilik bakalığı istanbul il müdürlüğü ve iski arasında kaldım. sizce bu iki kurumdan hangisinde yapmam benim için daha faydalı olacaktır?

2. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

Tek bir yerde yapmanı tavsiye etmem. İlk zamanlar eğlenceli gelir bazı şeyler ama daha sonra rutin işler sıkıntı vermeye başlar. Bu nedenle yapabilirsen, yarısını İl Müdürlüğünde (Büro stajı) diğer yarısını da İSKİ de (Lab. stajı) yaparsın.

Aydın Özkök bunu beğendi.
  3. Muharrem Kılıç

Muharrem Kılıç CMNet Üyesi

bence piyasada özel bir firmaya başvur ve orada çalış. piyasada işler nasıl yürüyor , insanlar nasıl davranıyor gör. Bu senin için okulu bitirdiğinde ne yapmak istediğin hakkında karar vermeden önce bir fikir oluşturur.

4. Rıfat Yıldırım

Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

evet katılıyorum. Bu şekilde yapman ileriki zamanlarda kafanda Çevre Mühendisliği ile ilgili taşların yerine oturmasını sağlayacaktır. Çünkü devlet kurumlarında işe girmek sıkıntılı. Geleceğin yer muhtemelen özel sektör ÇED, Danışmanlık vb. olacaktır. Alıştırma yapmış olursun.

5. Aydın Özkök

Aydın Özkök CMNet Üyesi

Teşekkür ederim fikirleriniz için. Açıkçası özel sektördeki stajımı 3. sınıfın sonunda yapmayı planlıyorum. Amacım 2. sınıfta devlet kurumlarındaki işleyişi ve denetleyemeyi görmek.

6. brcevre

brcevre CMNet Üyesi

işletme stajı için cevre ve sehırcılık bakanlıgı ıstanbul ıl mudurlugu mu dersınız yoksa istaç mı? ıkısı arasında kararsız kaldım da. yardım edın lutfen..

Staj için fikir konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre mühendisliği bölümü staj komisyonu ve staj uygulama esasları

çevre mühendisliği bölümü staj komisyonu ve staj uygulama esasları
  2. Kızılay kent meydanı ve çevresi kentsel tasarım ulusal proje fikir yarışması

[FONT="Verdana"][SIZE="2"]KIZILAY KENT MEYDANI VE ÇEVRESİ KENTSEL TASARIM ULUSAL PROJE FİKİR YARIŞMASI Bugün bir otoyolu andıran Atatürk Bulvarı’nın kestiği, sadece hızla geçilecek bir alan olarak algılanan, karşıya geçmenin çok zorlaştığı, 2001 yılından beri her türlü eylemin yasaklandığı, gece yaşayamayan, Kızılay binasının yıkımıyla önemli bir değerini yitiren, yeni...
  3. Staj için yardım

sakarya veya izmitte staj yapmak ıstıyorum nereler olabılır yardım edebilirmisiniz?
  4. Eda yüksel halk için bilim, halk için mühendislik, halk için mimarlik sempozyumu 14-15 aralik 2013

Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık Sempozyumunu yapmaktaki amacımız; ülkemizde sistemin, bilim ve tekniğe nasıl baktığını, nasıl uyguladığını, ne için kim için kullandığını gözler önüne sermek ve ortaya çıkan sonuçların ışığında “Halk İçin Bilim, Halk İçin Mühendislik Mimarlık” kavramının temel ilkelerini ortaya koymak ve bu gerçeğe göre verilecek mücadeleyi halkımızla birlikte...
  5. Staj için öneriye ihtiyacım var.

Merhaba, Harran Ünv. 3. sınıf ÇM öğrencisiyim geçen dönem İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nde 30 iş günü büro stajımı yaptım ama hiçbişey katmadı bu staj deneyimi . Yararlı olacak lab staj yeri önerebilir misiniz ?