Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Staj konusu

Konu, 'Staj İmkanları' kısmında Kutlay Gül tarafından paylaşıldı.

1. Kutlay Gül

Kutlay Gül CMNet Üyesi

Marmara Üniversitesi 2. sınıftayım ama staj konusu benim için tam bir muamma yardımcı olursanız sevinirim...Nerede yapabilirm? Neredeki staj daha yararlı olur??

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Kutlay merhaba. Şuanda senin için en yararlı staj laboratuvar stajı olacaktır. Ve ben Atıksu arıtma laboratuvarı öneririm. Çok fazla parametre var birde staj yaptığın yer iyiyse çok şey öğrenirsin. ISKI bu konularda iyidir. Zamanları takip edersen sorunsuz bir şekilde stajını tamamlarsın.

3. Uğur Balbay

Uğur Balbay CMNet Üyesi

ENVE 300 İÇİN BU YERLERDE GÖREV ALABİLİRİZ...

Aselsan http://www.aselsan.com.tr
    ASKİ http://www.aski.gov.tr
    BUSKİ http://www.buski.gov.tr
    İSKİ http://www.iski.gov.tr
    İZSU http://www.izsu.gov.tr
    TAI
    ASO-KOSGEB Çevre Laboratuvarı www.aosb.org.tr
    Ataköy Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi
    Bandırma ETİ Boron and Asit Fabrikası
    Kemer Atıksu Arıtma Tesisi
    Belek Atıksu Arıtma Tesisi
    Çev-Ar Mühendislik Arıtma Teknolojileri http://www.cev-ar.com.tr
    Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi/İzmir
    Daimler Chrysler A.G. (Almanya) www.daimlerchrysler.com
    Depa İlaç Fabrikası
    BUSKİ Directorate of Water and Sewerage System of Bursa (Enve 300)
    ERDEMİR Demir Çelik www.erdemir.com.tr
    Huber Technology www.huber.co.uk
    KordSA Atıksu Arıtma Tesisi
    Köyceğiz-Dalyan Atıksu Arıtma Tesisi
    MAN
    Mersin Soda Fabrikası
    Lefkoşa Atıksu Arıtma Tesisi
    PBG (Pepsi) Atıksu Arıtma Tesisi
    Coca-Cola Atıksu Arıtma Tesisi
    Güney Antalya Turizmi Geliştirme Birliği (GATAB)
    DSİ www.dsi.gov.tr
    TUSAŞ Atıksu Arıtma Tesisi
    TPAO www.tpao.gov.tr
    Tüpraş (İzmit ve İzmir Tesisleri) www.tupras.com.tr
    Yudum Gıda Sanayi Atıksu Arıtma Tesisi
    Al Aweer Atıksu Arıtma Tesisi
    Efes-Pilsen Bira Fabrikası www.anadolugroup.com

ENVE 400 YAZ STAJI İÇİN DE BU YERLERDE GÖREV ALABİLİRİZ....

AKSA Proje Danışmanlık, İnşaat, Turizm Tic. A.Ş. www.aksa.com
    AK-TEL Mühendislik www.aktel1.net
    Arbiogaz Çevre Teknolojileri A.Ş. (yok)
    Antalya İl Çevre Müdürlüğü www.antalya-cevreorman.gov.tr/
    BOTAŞ Genel Müdürlüğü/Kalite, Sağlık ve Çevre Müdürlüğü
    Cedfem Mühendislik http://www.cedfem.com.tr/
    CEMA Mühendislik ve Proje A.Ş. (yok)
    Çetsan Çevre Sağlık Hizmetleri Müşavirliği Ltd. Şti. (yok)
    Çev-Ar Mühendislik Arıtma Teknolojileri www.cev-ar.com
    ÇEVPA www.cevpa.com
    Çınar Mühendislik www.cinarmuhendislik.com
    DOKAY Mühendislik www.dokay.info.tr
    EKO-ÇED Çevre Danışmanlık ve Mühendislik Hizmetleri Ltd. Şti. (yok)
    ENCON yapım aşamasında www.encon.com.tr
    ENSR
    ENVEST
    Envirotek Ekolojik Sistemler San. ve Tic. Ltd. Şti.
    GESU Arıtma Sistemleri Ltd. Şti.
    İstanbul Goema Arıtma Sistemleri Ltd. Şti.
    Ankara Valiliği İl Çevre Müdürlüğü
    Makro Çevre Koruma ve Endüstri Tesisleri San. ve Tic. Ltd. Şti.
    Çevre Bakanlığı Planlama ve ÇED Dairesi
    Proses Mühendislik
    Selin İnşaat
    Serdar Mühendislik ve Danışmanlık
    TEKSU
    TPAO
    Yüksel Proje

Emine Kapucuoğlu bunu beğendi.
  4. blackman

blackman CMNet Üyesi

benim tavsiyem İSKİ- FERİKÖY dür....

5. Özge Gökmen

Özge Gökmen CMNet Üyesi

Bende kesinlikle lab stajı için iski feriköy atıksu labını tavsiye ediyorum. Fakat İskinin başvuruları dolmuş olabilir.
    Bunun dışında hava ile ilgili olarak çalışma yapmak istersen, Haliç Çevre Ve Teknolojileri diye bir yer var hava üzerine çalışıyor ve stajerlere oldukça yardımcı oluyorlar. Emisyon ölçümleri vs. yapılıyor. Orayla gidip görüşebilirsin..

6. turker

turker CMNet Üyesi

Benim ilk staj dönemim çok enteresan geçmişti.Staj başvurumu İSTANBUL BAHÇELİEVLER BELEDİYESİNE yapmıştım.Belediyenin denetleme yapmak veya gelen şikayetleri değerlendirmesi açısından fabrikaların arıtma tesislerini denetleyeceğini düşünüyordum(yönlendiren biri olmadığı için anca bu kadar düşünebildim:D).Her neyse benim asıl düşüncem bu denetlemelerde yer edinip mümkün olduğunca fazla arıtma tesisi hakkında bilgi edinmekti.Staja başladım ve stajımın ilk haftası tam bir fiyaskoydu.Gittiğim en spesifik işletme kebapçıydı:) Yeni haftaya başladığımda ilk gittiğimiz yer ise EFES PİLSEN'di.Zaten gittim bir dahada çıkmadım.Belediyenin çevre mühendisine beni efes pilsene stajiyer olarak göndermesi için başının etini yedim.(kadıncağız benden kurtulmak için gönderdi büyük ihtimalle:D) Gerçekten güzel bir endüstriyel atıksu arıtma tesisi var.Çok şey öğrendim EFES PİLSEN'de, Allah razı olsun oranın oldukça beyefendi bir çevre mühendisi var Sinan ULUCAK bey... Elinden geldiğince yardımcı oldu sistem hakkında herşeyi anlattı gösterdi, bana kendimi bir öğrenci gibi değilde gerçek bir çevre mühendisi gibi hissetirdi.İki hafta geçtikten sonra o sıralarda Kuyumcukent yeni açılmıştı, oranın atıksu arıtma sistemininde güzel olduğunu duymuştum. Yine belediyedeki Çevre Mühendisi hanımefendiden rica ettim ve Kuyumcukent'in çevre mühendisiyle görüşerek beni oraya gönderdi.Kimyasal arıtmayıda Kuyumcukentte gördüm böylelikle.. Uzun lafın kısası ilk stajımı bu şekilde tamamladım.Sizi sıkmış olabilirim ama paylaşmak istedim bunu sizlerle... Arkadaşıma önerebilceğim staj İSKİ-FERİKÖYDE lab. stajı görmesidir(özellikle atıksu bölümünde,içme suyunda parametre az) İSKİ'de bizzat stajiyerlik yapmış biri olarak söylüyorum.Hem 2. sınıf olman hemde ilk stajını yapacağından dolayı öğreticilik bakımından İSKİ en yararlı kurum bence.

7. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

Bana göre stajer öğrenci ikiye ayrılır. 1. si gerçekten bir şeyler öğrenmek için staj yapanlar. 2 si ise staj okul tarafından mecbur kılındığı için yapanlar. Bunlar çoğunlukla naylon staj yaparlar zaten. Eger 1. grup taysanız özel arıtma firmalarında staj yapmanızı tavsiye ederim. Buralarda gerçekten birşeyler öğrenirsiniz. Çoğu belediyelerde yüzünüze bile bakılmaz. Boş boş gidip gelirsiniz. Özelde ise zaten gönüllü çalışan gibisiniz. Onlar size iş verecek bu sayede onlarında işleri hafifleyecektir. Hem öğreneceksiniz hemde eğer gerçekten çalışkan birisiyseniz onlar sizi bırakmayacaktır. Bu sekilde bir çok firmaya giren bir sürü kişi tanıyorum. Çoğu arkadaşım. 1 tanesi de bizim şirkette :)

Hande Öztürk bunu beğendi.
  8. gulcane

gulcane CMNet Üyesi

Ben stajımı feriköy temizsu labaratuarında yaptım(mıştım demeliyim baya oldu:)) şahsen temizsuyu önermem her gün arıtma tesisi çıkış suları gelir ve onların analizleri yapılır burada.Atıksu labaratuarı daha faydali olacaktır,en azından atıksu arıtma tesisi çıkış suyu parametrelerini biliyor olmak daha önemli diye düşünüyorum.

9. Neslihan Şen

Neslihan Şen CMNet Üyesi

bence ilk stajını laboratuvar stajı olarak yapman daha uygun olur...çünkü ilk etapta bunları öğrenmen senin gelişimine daha fazla yardımcı olacaktır;)ve ayarlayavbiliyorsan özel sektörde yapmanı tavsiye ederim.

10. ozgulcimen

ozgulcimen CMNet Üyesi

Ben selçuk 2. sınıf öğrencisiyim ve bu yaz buski de stajımı yapacağım. fakat staj defteri hazırlama konusunda çok az bilgim var ve çok titiz bi hocam var. :( yardımcı olursanız cok sevinirim.

11. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Öncelikle korkma bence. Stajda yaptıklarını günü günüe not al. Resimlerle defterdeki bilgileri destekle defter düzenine dikkat et. Bence bunlar yeterli. Son olarakta mümkünse defterinde yazdıkların için yanlarında kaynak göster.

12. TuncayAlbayrak08

TuncayAlbayrak08 CMNet Üyesi

staj konusunda özellikle laboratuar stajı ise Ankara Gölbaşı'ndaki Çevre referans laboratuarını tavsiye ediyorum bende...

13. emrefc

emrefc CMNet Üyesi

peki laboratuvarda yapacağımız falan bizim isteğimize göre mi gelişiyo yoksa kontenjana göre mi?

14. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

genelde bir kontenjan sınırlması yok.çok yoğun zamanlarda staj tarihleri biraz kayabiliyor.onun dışında başvuru yaptığın yerlere girme şansın en az %90 ;)

15. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

stajını nerde yaparsan yap en iyi şekilde öğrenmeye çalış belki seni beğenirler iş teklifi bile gelebilir :))

16. hilol kartal

hilol kartal CMNet Üyesi

tokatta bana yardım edebilecek ve staj yapabileceğim bir kurum var mı

Staj konusu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre mühendisliği bölümü staj komisyonu ve staj uygulama esasları

çevre mühendisliği bölümü staj komisyonu ve staj uygulama esasları
  2. Seminer konusu

yüksek lisansında seminer dersi almış olanlar varsa dökümanlarını paylaşabilirler mi? :confused:
  3. Tez konusu

güzel bir tez konusu arıyorum yardımcı olabilecek varmı :)
  4. Tez konusu

Merhaba,toprak kirliliği ile alakalı tez konusu araştırıyorum.Fikir verebilirseniz çok sevinirim.
  5. Tez konusu lütfen

Tez konusu arıyorum yardımcı olabilir misiniz ?
  6. Lab lisans tez konusu

Merhabalar ben kısa sureli olabilecek atiksu arıtımı veya arıtma çamuru ile ilgili lab ta calisabilecegim bir konu arıyorum yardımlarınızı bkliyorum
  7. Üretim yapan fabrikada staj imkanı

Merhaba Arkadaşlar, Tekirdağ-Çerkezköy'de üretim yapan fabrikada Çevre Mühendisliği stajyeri aranmaktadır. İstanbul-Avcılar bölgesine de servis vardır. İlgilenenler mesaj ile iletişime geçebilirler.
  8. Aski'de staj

Merhaba, Çevre Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim aslında okulum uzadı 2. dönemden derslerim var fakat ilk dönemim boş. İlk dönem tarihlerinde yani kışın stajlarımı yapmak istiyorum Ankara'da. ASKİ ve Bakanlıkta kışın staj imkanı var mı. Yani genelde yazın yapılıyor stajlar hatta bakanlık başvuru tarihi falan belirliyor. Acaba bana bu konuda bilgi verebilecek birisi var mı. Öncelikle...
  9. 6 ay staj

Merhabalar benim şubat ayından itibaren 6 aylık bi staj dönemim var. Alanya'da yapmak istiyorum. Fakat il çok da sorun değil. Staj bittikten sonra da eğer karşılıklı memnuniyetimiz olursa orada çalışmaya devam edebileceğim şirket istiyorum. Verimli staj yapabileceğim yerler hakkında öneride bulunursanız çok memnun olurum.
  10. Staj başvurumu nereye yapmalıyım?

Merhabalar, Çevre Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Bu yaz stajımı katı atık alanıyla alakalı yapmak istiyorum. Daha da açmak gerekirse herhangi bir bertaraf tesisinde staj yapmayı isterim çünkü ileride bu alan üzerine çalışmak istiyorum fakat hangi atık sınıfına yönelirim buna karar veremiyorum. Bu sebeple yapacağım staj ve yeri çok önemli. Nerede yapmalıyım sizce? İstaç izaydaş gibi büyük...