• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Staj yardımı

mustafaonur

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
sönmez çimento
merhaba arkadaşlar bu sene ilk stajımı gördüm fakat ulaşım sıkıntısından dolayı stajı naylon olarak yaptım staj gördüğüm yer bir çimento fabrikası staj defterime ne yazmamı önerirsiniz lütfen beni bilgilendirin bu konuda

öncelikle naylon staj mesleki anlamda sana birşey kazandırmaz. çimento fabrikalarında çevreye etkili olan iki önemli unsur vardır. Bunlardan biri hava emisyonu diğeri ise tozuma problemleridir. Tesiste bulunan Sürekli Emisyon Ölçüm Sistemini kontrolü önemlidir. Özellikle Kükürtdioksit konsantrasyonu kontrol altına alınmalıdır. Tabiki bu tür tesislerde baca gazı arıtma sisteminin olması gerekliliği söz konusudur. Ayrıca personelden kaynaklı evsel nitelikli atıksuların bertaraf şekli de önemli bir boyut teşkil etmekte olup tesisin kanal hatıına uzaklığı var ise paket arıtmaya ait işletme değerlerini de staj defterine eklemen de yararlı olacaktır.