Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Staj

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Faruk Dağgezen tarafından paylaşıldı.

1. Faruk Dağgezen

Faruk Dağgezen CMNet Üyesi

merhaba ben çevre koruma ve kontrol müdürlüğünde staj yapıyorum... burda sadece gürültü kirliliği ilgileniyor. Bu da şikayet üzeri gidip gürültü kirliliği ölçeriz ve şikayet ne zaman gelir belli değil... hiç birşey yapmıyoruz sabah gelip oturuyoruz , akşam olunca gidiyoz.. staj defterine ne yazacam şaşıp kaldım öyle bi yardımcı olun...

betül akkuş bunu beğendi.
  2. Hande Öztürk

Hande Öztürk CMNet Üyesi

Hangi ildesiniz

Faruk Dağgezen bunu beğendi.
  3. Faruk Dağgezen

bodrum

ne oldu

bende umutlandım bir an :) staj defter örneği var diye..

4. Hande Öztürk

Hande Öztürk CMNet Üyesi

Birşeyler bulabilirim örnek denetim dosyası vs fakat İstanbul'daki fabrikaları Bodrum'a nasıl uyarlarsın o biraz sıkıntı

5. anakinskywalker

anakinskywalker CMNet Üyesi

Ohhh memur kafası adam rahat. Benim de işletme stajım öyle gidiyodu da yarıda kesip yer değiştirdim danışmanlık firmasına geçmiştim sana da tavsiye ederim. Sabahtan akşama kadar malum sitelerde balık, akvaryum, daire, ev, dükkan falan bakmaktan, muhabbet çevirmekten bıkmıyorlardı da he bi de zengin muhabbetleri falan da vardı.

Kolay gelsin kardeşim

6. Faruk Dağgezen

sen yine yükle yaa, sana zahmet :)

Eyvallah saol.. aynen o durrum dayım yani :))

Peki bu yer değişim olabiliyormu?

7. Hande Öztürk

Hande Öztürk CMNet Üyesi

Ben çed deyim çevre korumadaki arkadaşlara soracağım bulursam yüklerim

8. Faruk Dağgezen

tamam ilgilendiğin teşekkür ederim :);)

Keyfine diyecek yok ama iş staj defterine gelince herşey bitiyor:(

9. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

çalışma arkadaşlarınızdan fikir alın.. gittiğiniz firmaları yazın (isim belirtmeden), ilgili yönetmelik maddelerini belirtin yaptığınız denetimleri anlatırken.. zaten destan yazmanızı istemiyorlar ki 15-20 sayfa olsun yeter :)

Ama mutlaka yönetmelikleri okuyun boş zamanlarınızda, sizin için anlaşılamayan muallak olan yerleri de etrafınızdakilere sorun derim.. Bilgi bilgidir..

10. Arzu Cürebal

Arzu Cürebal CMNet Üyesi

işletme stajının defterını doldurmak bıraz sıkıntılı ya bende suan o stajı yapıyorum ve defterımı doldurmakta bıraz zorlanıyorum

11. Faruk Dağgezen

özür dilerim düzelteyim o zaman . ben çevre mühendisiyim çevre koruma ve kontrol müdürlüğünde staj yapıyorum.. burda sadece gürültükirliliği ölçme yetkileri var...o da şikayet üzeri gideilirsiniz ölçümlere onun dışında sabahtan akşama kadar oturuyorsun..

burdaki çalışanlar iki muhasebe bir gıda müh. benim alanla alaka ve ilgileri yok :(

12. anakinskywalker

Geçen sene ben staj yaparken, staj yapılan yerde en az 1 çevre mühendisi olması zorunluydu, sizin okul iyimiş.

İpekszksn bunu beğendi.
  13. Faruk Dağgezen

burda var bir tane çevre mühendisi ama adam toplantılara katılıyor .
    herhangi bir çalışmada bulunamadık daha ...uğurlu geldiniz yaa akşam ölçüm işi yapacağız:)))

14. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

Bu ölçüm işini yazabilirsiniz işte :harika:

15. Faruk Dağgezen

bir gün bu obur günler yine aynı şey devam edecek :naslyany:

varsa ellinizde notlar lütfen paylaşın ...:islik:

16. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

orası nasıl bir çevre koruma ve kontrol müdürlüğü? ben belediyelerin çevre temizlik işini yapan ''taşeron'' firmada çalışıyorum. bizim hizmet verdiğimiz belediyelerde ki çevre koruma ve kontrol müdürlüğü ile de irtibatlı haldeyim ve sık sık gidiyorum. burada ki çevre koruma ve kontrol müdürlüğü her türlü şikayete gidiyor. (gürültü, çöp, geri kazanım, atık yağ, atık lastik, sanayilerde ki koku vb.) bence seni çevre koruma kontrol diye başka bir yere vermişler.

17. anakinskywalker

Her yerde aynı olacak diye birşey yok ki. Hem ne demek başka yere vermişler ? Bu Faruk arkadaş anlamıyor mu nerde staj yaptığını yani çok acayip bir cevap vermişsiniz.

18. Hande Öztürk

Hande Öztürk CMNet Üyesi

Ben küçük çaplı bir araştırma yaptım.İşinize yarayacak bir şeyler buldum fakat resmi evrak şirket isimleri cezaları uyarıları vs vs tüzel kişilere özel bilgiler içeriyor.Bunları paylaşmanın çok doğru olmayacağını düşündüm başka bir çözüm yoluna gidelim bana etik gelmedi.O birim de staj yapan arkadaşlara da bilgileri paylaşmamaları adına uyarılar yapılmış İstanbul İl Müdürlüğü dışına çıkaramıyorum üzgünüm.

19. Abdulkerim Doğam

Abdulkerim Doğam CMNet Üyesi

şakayla karışık demiştim yahu hemen ateşlenmeye gerek yok ;)

20. betül akkuş

betül akkuş CMNet Üyesi

benimde lab stajı ile ilgili yardıma ihtiyacım var sanırım
    defteri yazmaya başlayamıyorum