• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Staj

Faruk DAĞGEZENN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
OKTA AKADEMİ VE MÜHENDİSLİK SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
merhaba ben çevre koruma ve kontrol müdürlüğünde staj yapıyorum... burda sadece gürültü kirliliği ilgileniyor. Bu da şikayet üzeri gidip gürültü kirliliği ölçeriz ve şikayet ne zaman gelir belli değil... hiç birşey yapmıyoruz sabah gelip oturuyoruz , akşam olunca gidiyoz.. staj defterine ne yazacam şaşıp kaldım öyle bi yardımcı olun...

@Abdulkerim Doğam

bizde sadece gürültü ölçümü mevcuttur. gündüz hiç birşey yapamıyorsun... gece çıkıp denetim yapıyoruz. ilk hafta öyle geçti boş birşey yapamadık ondan yardım istedim.

@Hande Öztürk
teşekkür ederim ilgilendiğiniz için :)

@Hande Öztürk
:D:D:D yorumları okusan görürsün zaten yardım ettiğini
:D

stajımı yapalı çok oldu yanlız hala defteri hazırlamadım :kötü:
ataköy ileri biyolojik atıksu arıtma tesisinde 15 gün staj yaptım kocaeli üniv.deyim kısa bi süreç 15 gün bizim okulda bi böyleydi en azından diğer stajerler arasında benim stajım kısa baya 2 günde izin kullanmak durumunda kaldım cumartesi günleride staj yaptım ve tatil günü tüm deneyler yapılmıyo anlatmak istediğim dolu dolu bi staj olmadı ama yapılan tüm deneylere bir günde olsa katılabildim sorun şu günlük tüm deneyler yapılıyo fakat hepsini aynı ada gözlemliyemiceğim için gruplar oluşturuldu örneğin A grubu 3 gün aynı deneyi gözlemlicek B grubu 2 gün C D E F şeklinde program yapılmış bunlara kısmen düzenli olarak katıldım kiminin günleri çorba oldu :acpsnr: herneyse gün gün yazmam gereken staj defterine 3 gün aynı deneyimi yazcam yoksa tarih aralığımı belirtcem karar veremiyorum bide günlük tadında olmicak staj defteri akademik bir dil kullanmam lazım ne yapmam gerektiğini pek bilmiyorum kafam karışık ciddi anlamda :kötü:

Benim zamanımda yani geçen yıl da prosedür aynı o şekildeydi a grubu b grubu vs.Şöyle bir durum söz konusu defterim a dan z ye ingilizce, arşivime göz atayım belki geçen yıldan Türkçe notlar bulabilirim stajla alakalı.Bu arada ben tüm deneyleri günlere yayarak yazdım.Bir gruba bağlı kalmadım her telden çaldım çok kovaladım o yüzden tüm deneyleri birebir gördüm ekstradan da sahaya da çok indim.Kısaca defteri çok çok doldurdum.
Mail adresini paylaşırsan bulduğum türkce notları paylaşacağım seninle

Bu yeterli olacaktır diye düşünüyorum :)

Bu dosyada da atık su numunelerini mikroskop altında incelerken yakaladığımız önemli canlıların fotoğrafları.Bastırıp defterine yapıştırmanı öneririm ve küçük araştırmalarını bilgi olarak eklersen çok daha başarılı olur.Kolay gelsin :)

Ekli dosyalar

• defter 2013YENİ - Kopya.docx
    6.1 MB · Görüntüleme: 95
  • microscope.docx
    254.5 KB · Görüntüleme: 59
çok teşekkür ederim işe yaramazmı çok sağol ordan aldığım örnek stajr defteri var elimde ama deftere nasıl işlicem ayarlama yapcam onu oturtmam lazım bu şekilde elimde kaynaklar olursa çok iyi olur tabi :)
bide defterimi Sibel hanım puanlasa keşke ama ne yazıkki tanımadığım biri puanlıcak bakalım ne olcak

Defterini tamamlarken tekrar danışabilirsin rica ederim :)
Sibel Hanım muazzam bir insandır gerçekten, seni tanımayan biri nasıl puanlama yapabilir senin hakkında o baya saçma olmuş yalnız

@betül akkuş
aynen bende o durumdayım kafa karışık :( bende yaptıklarım işleri günlere bölüyorum :))) daha deftere geçirmedim :acpsnr:

lab stajında bol bol deney yazıp bıtır defterı bırde deneylerle ılgılı resım ve cıhazlarla ılgılı resımler koyarak defterı tamamlayabılırsın cunku baska yazılcak sey yok