Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Stockholm Su ödülü Türk öğrenciye!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

 1. Hazel Candan

  Hazel Candan CMNet Üyesi

  29 ülkeden 8 bin 600 projenin katıldığı 'Gençler Su Ödülü' yarışmasını, Türkiye'den Ceren Burçak Dağ, yağmur suyundan elektirik enerjisi üreten projesi ile kazandı.

  İsveç'ın başkenti Stockholm'de düzenlenen 'Uluslararası Su Haftası Forumu'nda 'Gençler Su ödülü' yarışmasını Türkiye'den 18 yaşındaki öğrenci Ceren Burçak Dağ, yağmur suyundan elektrik üreten projesiyle kazandı.

  Su kaynakları ve temiz içme suyu konularındaki sorunların tartışıldığı 'Uluslararası Su Haftası Forumu'nda 29 ülkeden gençlerin projelerinin katıldığı yarışmalarda ödül kazananlar açıklandı.

  Bu yıl 8 bin 600 projenin katıldığı 'Gençler Su Ödülü' yarışmalarında Türkiye'den katılan Ceren Burçak Dağ'ın yağmur suyundan elektrik enerjisi elde eden projesi finale, daha sonra da ilk üçe kaldı.

  Stockholm Aelvsjö'deki fuar merkezinde düzenlenen törende, Ceren Burçak Dağ'ın projesi birinciliğe değer bulundu. Dağ, 5 bin dolar değerindeki para ödülü ile su damlası şeklindeki kristal plaketi almaya hak kazandı.

  Stockholm'deki 'Gençler Su Ödülü' yarışmasına aralarında Türkiye, Arjantin, Avustralya, Kanada, Çin, Finlandiya, Fransa, Almanya, İsrail, İtalya ve Japonya'nın da bulunduğu 29 ülkeden gençler projeleri ile katıldı.
   
Stockholm Su ödülü Türk öğrenciye! konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Türk arızalar

  · “Mozart dinlemiyorum ama Türkiye’ye gelirse konserine mutlaka giderim.” EMRAH · “Salak olabilirim ama aptal asla!” ASENA · “Alpay arka ayağını burktu!” TÜRKİYE - BREZİLYA MAÇINDAN · “İstanbul’un altını üstünü metro yapacağız!”ALİ MÜFİT GÜRTUNA · “İstanbul’un 5′te yarısını gezdim.” CÜNEYT ARKIN · “Erken seçim olmasaydı 2084′e kadar iktidarda kalacaktık!” BÜLENT ECEVİT · “Ben...
 2. 'Alternatif Nobel' onur ödülü

  Osman İkiz'in haberine göre bu sene Huang Ming, güneş enerjisinden yararlanarak, çok geniş bir bölgenin ısınmasını sağlayan dünyaya örnek çalışmasıyla ödüle layık görüldü. Ödülü kazanan Huang Ming, güneş enerjisinin, çevre kirliliği yaratan fosil ve nükleer enerjinin yerini alabileceğini ve dünyanın sera etkisinden kurtulabileceğini savundu. 50’şer bin euro’luk para ödülleri için de tarımla...
 3. Konuyu mizah bölümüne mi açsaydım; ağaoğluna 'yılın çevreci işadamı ödülü' verilmiş.

  [FONT=verdana][COLOR=#111111]Yorumsuz yeminlen... [FONT=verdana][COLOR=#111111] [FONT=verdana][COLOR=#111111]Fatih Üniversitesi'ndeki Çevre Kulübü, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu'na "Yılın En Çevreci İşadamı"ödülünü verdi. [FONT=verdana][COLOR=#111111] Ağaoğlu, Maslak'ta Fatih Ormanı sınırına yaptığı inşaatla çevrecileri ayağa kaldırmıştı. Projeye...