Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Strafor atıkları

Konu, 'Katı Atıkların Kontrolü' kısmında Merve Bayraktar tarafından paylaşıldı.

1. cansu üzelkök

cansu üzelkök CMNet Üyesi

Straforları hangi atık kodu ile almam mümkün acaba bilen arkadaşlar yardımcı olur musunuz ??

2. Gönül Arat

Gönül Arat CMNet Üyesi

malzeme üretimde kullanılan yalıtım malzemesi değil ise (atık kodu: 08 05 01), koruma amaçlı kullanılan dış ambalaj malzemesidir. yalıtım malzemesi ise pembe/sarı olabiliyor genelde rengi, bitümlü astar ile kontamine olduğundan tehlikeli atık olarak veriliyor.

Ati 54 bunu beğendi.
  3. cansu üzelkök

Peki @Gönül Arat hanım (20 01 39) koduyla alabilir miyim? Yani bu mümkün müdür? Yoksa dediğiniz gibi 08 05 01 kodu ile mi almam lazım ( bu arada alacağım straforlar yalıtım malzemesinde kullanılmıyor)

4. Gönül Arat

Gönül Arat CMNet Üyesi

20 01 39 plastikler grubu olarak nitelendiriliyor. straforlar kontamineli değilse 08 05 01 kodu ile almak daha uygun olur diye düşünüyorum.

ayrıca Straforları eriterek yada partikül haline getirilerek geri dönüşüm tesisine alan yerlerde var diye biliyorum.

5. cansu üzelkök

Yardımınız için teşekkür ederim Gönül Hanım :) @Gönül Arat

6. Murat Uysal

Murat Uysal CMNet Üyesi

Biz strafor üretim tesisi olarak ambalaj ve yalıtım malzemesi olarak kullanılan strafor atıklarını 20 01 39 koduyla gönderiyoruz. Henüz üretim aşamasında, hiçbir yerde kullanılmadan bu atıklar oluştuğundan bizim için bu kod daha uygun oluyor.

Oğuz Dedehayır bunu beğendi.
  7. tansu55

tansu55 CMNet Üyesi

merve hanım hala bu iş ile ugrasıyorsunuz bız strafor atıklarınızı alabılrıız ve tekırdag bolgesındeyız ıstersenız ıletısıme gecelım .

merve hanım hala ilgileniyorsanız benle iletişime geçin lütfen