Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Stratejik çevresel değerlendirme pratik el kitabı

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Stratejik Çevresel Değerlendirme Pratik El Kitabı

İçindekiler

• SÇD Geçmişi ve içeriği
    • Eleme
    • Format Oluşturma ve Problem Analizi
    • Kapsam Belirleme
    • Etkilerin Değerlendirilmesi
    • Kalite Kontrol
    • Karar Verme ve Bilgilerin Hazırlanması
    • İzleme
    • SÇD ve Danışma
    • SÇD Hakkında Sık Sorulanlar

Dökümanın tamamına ekten ulaşabilirsiniz. Toplam 55 sf.

Ekli Dosyalar:

otripsi, Beyza Bilge Algül ve SenayKS bunu beğendi.
Stratejik çevresel değerlendirme pratik el kitabı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) El Kitabı

Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) El Kitabı İçindekiler El kitabının Kapsamı Çevresel Etki Değerlendirmesi Nedir? ÇED Sürecinin Prensipleri ve Aşamaları ÇED Sürecinin Yönetimi ÇED Mevzuatı ÇED Sürecindeki Adımlara Giriş Adım 1 : Seçme Eleme Sürecinin Geliştirilmesi Adım 2 : Halkın Görüşlerinin Alınması ve Katılımının Gerçekleştirlmesi Adım 3 : Kapsam Belirleme Sürecinin Yürütülmesi Adım 4 :...
  2. Katı Atıklar ve ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme)

Katı Atıklar ve ÇED (Çevresel Etki Değerlendirme) Prof. Dr. Ertuğrul ERDİN Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü BUCA/İZMİR Giriş 1. Atık oluşumunu engellemek (Kaynağında ÇED) 2. Atıkları madde olarak değerlendirmek (Geri kullanma = Reuse, Geri kazanma = Recycling: kağıttan kağıt hammaddesi, biyoorganik atıklardan kompost üretme gibi) (İşlemler...
  3. Hidroelektrik santralleri (hes) ve rüzgar enerjisi santralleri (res)'nde çevresel etki değerlendirme

Özellikle "Gfb_tayfa" nickli arkadaş baksın geçen HES lerle ilgili döküman istiyordu belki işine yarar. ayrıca bakarsa buraya (( Gfb=Genç Fenerliler, Tayfa:Trabzonspor taraftar derneklerinden biri :) bağlantıyı kuramadım ))
  4. Pratik bilgiler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin halk ekmek fabrikası olan Bursa Ekmek ve Besin Sanayi AŞ (BESAŞ) Mustafa Bektaş, katkı maddesi kullanılmadan üretilen bir ekmeğin normal koşullarda taze kalma süresinin yaklaşık 36 saat olduğunu belirtiyor. Ekmeğin dilimlenerek tüketilmesinin de bayatlamayı geciktirdiğini dile getiriyor. Ekmeğin yeterince soğuduktan sonra aşırı nem kaybına meydan verilmeden...
  5. Tse çevre yönetim sistemi dokümantasyon eğitimi ve çevresel risk değerlendirme eğitimi

Çevre Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi Eğitim Amacı Çevre Yönetim Sistemleri Dokümantasyonu içinde yer alan Çevre Politikası ve Çevre Hedefleri, Çevre El Kitabı, standardın öngördüğü Prosedürleri, Acil Eylem Planları, Çevre Boyutları ve Etkileri Tablosu, proseslerin etkin planlanması, uygulanması ve kontrolünü sağlamak için kuruluşun ihtiyaç duyduğu dokümanları kuruluşun büyüklüğü ve...