• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Su arıtma sistemleri ile ilgili firmalar hakkında

GizemNurAsri

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Arkadaşlar merhaba, yeni mezun oldum. Birçok yere iş başvurusu yaptım. Bazı su arıtma sistemleri ile ilgili firmalara da başvurdum. Sizce bu tarz bir firmada çalışsam mesleki yönden bana bir faydası olur mu?

Çevre mühendisliği dal daldır. Bana kalırsa en önemli dalı atıksu arıtma ve içme suyu arıtmadır. Buralarda okulda gördüğün bilgileri kullanarak sütüne ekleyerek mühendislik yaparsın. Geri dönüşüm firmasında çevre mühendisleri bazen muhasebecilikte yapar başka dallar müşteri ilişkileri ve pazarlamada senden sorulur. Ama Su arıtma firmalarında böyle şeyler çok azdır. Direk mühendislik yaparsın

su arıtma tasarım firmaları diyorsan genelde bunlar 5-10 kişinin çalıştığı yerlerdir. Çünkü asıl tasarımın kaynağı yurt dışıdır. Hazır projeler vardır paket programa girdileriniz yazılır sonucu hesaplar program gerekli hacmi vs buna göre hazır proje ölçeklendirilip önünüze koyulur. o yüzden tasarımcılarda çalışan azdır. Gerçekten iş bilen fazla yoktur. İşletme anlamında dersen artık her büyük sanayi kuruluşunun kendi arıtması mevcuttur o yüzden işletme olarak bulman zor olmaz. Ama bu pis bir iştir. Çamur, pis koku, gürültü, ful erkek işçilerle dolu bir ortam. Bunlara hazırsan sorun etmezsen devam et. Makyajımı yaparım topuklumu giyerim işe giderim şeklinde bir hayat değil yani bu :)