Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Su deposu dezenfeksiyon ve izolasyon

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında aldemir072 tarafından paylaşıldı.

1. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim. birde okullarda ve resmi kurum depolarının her yıl bu işleme tabi olması gerekiyormuş gibisinden ayrıca bu işleri de yetkili firmaların yapacağı gibi bir şeyler duydum bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.

2. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

ya kimsenin bir fikri yok yada bu konu çok yabancı geldi..

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Mevzuattaki yerini tam bilmiyorum ama iş güvenliği açısından genellikle 6 ayda bir lisanslı bir firmaya dezenfeksiyon yaptırılması önerilir.

4. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

lisans nasıl alacağız bunun hakkında bir fikrin var mı?

5. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Bu konuda bilgim yok üzgünüm. Sadece tahmin olarak sağlık bakanlığı yada hıffizsiha müdürlüğü gibi yerlere başvurabilirsiniz diye düşünüyorum. En azından bilgi alabilirsiniz.

6. aldemir072

aldemir072 CMNet Üyesi

peki teşekkür ederim.

Su deposu dezenfeksiyon ve izolasyon konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Dezenfeksiyon

Bir suyun, içerdiği patojenik mikroorganizmaların elemine edilerek, emniyetle içilebilecek hale getirilmesine suyun dezenfeksiyonu adı verilir. Suyun içerdiği bütün canlı organizmaların yok edilmesine ise (sporlar dahil) suyun sterilizasyonu denir. Sterilizasyon, dezenfeksiyonun bir kademe daha ilerisidir. Spor bakteriler, diğer bakterilere nazaran dezenfektan maddelere karşı daha mukavim...
  2. Tehlikeli atık deposu

Arkadaşlar TAKY'de bahsi geçen uluslararası standarttaki konteynırlardan temin edeniz var ise tedarik ettiğiniz firma isimleri hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler...
  3. Hastane Geçici Atık Deposu

Danışmanı olduğum hastane tıbbi atık deposu yaptıracak benden atık deposu planı ve uyulması gereken standartları felan istediler bende tıbbi atıklar konrotrol yönetmeliği kapsamında EK de verdiğim dosyayı hazırladım ama plan gibi bir şey olmadı bu konuda elinde plan örneği felan olan var mı?
  4. Geçici atık deposu

Arkadaşlar size bir soru sormak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Çevre danışmanlık firmasında çevre görevlisi olarak çalışmaktayım. Hastanemizin geçici atık deposu (evsel ve tıbbi) otopark alanına yakın, otopark girişinde sayılır. Tıbbi atıkların kontrolü yönetmeliğinde madde 19 i) Geçici atık deposu, hastane giriş ve çıkışı ve otopark gibi yoğun insan ve hasta trafiğinin olduğu...
  5. Içmesuyu deposu

Depoları Suyun Kalitesini Etkiler Su deposuna giren hava filtre edilmiyorsa, havanın taşıdığı canlılar ve katılar depodaki suya karışır ve su deposu bir mikrobiyolojik üretme merkezi olur. Su deposuna gelen su, depo öncesi filtrelenmiyorsa, suyun taşıdığı katılar depo içinde birikir ve mikrobiyolojik üreme için yatak oluşturur. Depo içindeki suyun kalitesini bozmamak için su depolarında...