Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yürürlükte Su havzalarının korunması ve yönetim planlarının hazırlanması hakkında yönetmelik

Konu, 'Çevre Mevzuatı' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

SU HAVZALARININ KORUNMASI VE YÖNETİM PLANLARININ HAZIRLANMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

Resmi Gazete Tarihi: 17.10.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28444

Amaç

Bu Yönetmeliğin amacı, yüzeysel sular ve yeraltı sularının bütüncül bir yaklaşımla miktar, fiziksel, kimyasal ve ekolojik kalite açısından korunması ve su havzaları yönetim planlarının hazırlanmasına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir

Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi

Su havzalarının korunması ve yönetim planlarının hazırlanması hakkında yönetmelik konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Lpg sorumlu md'lük hakkında yönetmelik çıktı.

Genel anlamda bu yönetmelik kapsamında da istasyon sayısı 1 ile sınırlandırılırken diğer mühendislik dallarına ve teknikerlere sorumlu müdürlük yapabilme şansı tanınmış..
  2. Yürürlükte Yeraltı sularının kirlenmeye ve bozulmaya karşı korunması hakkında yönetmelik

YERALTI SULARININ KİRLENMEYE VE BOZULMAYA KARŞI KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 07.04.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28257 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, iyi durumda olan yeraltı sularının mevcut durumunun korunması, yeraltı sularının kirlenmesinin ve bozulmasının önlenmesi ve bu suların iyileştirilmesi için gerekli esasları belirlemektir. Kaynak : Mevzuat Bilgi Sistemi
  3. Yeni yönetmelik hakkında-soru?

Öncelikle iyi günler dilerim. Arkadaşlar ben bir zamandır Mayıs ayındaki İSG uzmanlığı sınavı için kursa yazılmayı düşünüyorum. Ancak kafama takılan birkaç konu var ve sizlerden bilgi rica ediyorum. Geçen gün forumda açılan konulardan birinde; yeni yönetmelikle beraber İSG konusunda artık her mühendisin kendi alanında hizmet vereceğinden bahsedilmişti. Hatta bununla beraber Çevre...
  4. Çalışanların patlayıcı ortamların tehlikelerinden korunması hakkında yönetmelik

Bugünkü resmi gazetede yayımlanmıştır.Bilgilerinize.
  5. Endüstriyel atık yönetim planı hazırlanması

Arkadaşlar endüstriyel atık yönetim planı nasıl hazırlanır? Mesala 2014-2015-2016 yılı atık miktarlarını nasıl hesaplarız? bunlar tahmini değer mi oluyor yoksa referans aldığımız noktalar oluyor mu?