Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Su ile ilgili gerçekler

Konu, 'Ekoloji ve Doğa' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  SU İLE İLGİLİ GERÇEKLER

  Doç. Dr. Nuri Haksever

  Şu anda kullanmakta/içmekte olduğunuz SU'ya ne kadar güvenebiliyorsunuz?
  - İçmekte olduğunuz en kaliteli kaynak suyunun bile 22 derecede güneş ışığı gördüğü anda BAKTERİ ürettiğini biliyor musunuz?
  - Musluklarınızdan akan suyun yiyeceklerinize/ çamaşırlarınıza/ vücudunuza temas ettiğini ama günlük yaşantımızda bu gerçeklerin farkında olmadığımızı biliyor musunuz?
  - Bilerek veya bilmeyerek çok fazla tezatlık yaşıyoruz. Temiz sanarak aldığımız pahalı suyu sadece içme maksadı ile kullanıyoruz. Oysa kirliliğin vücudumuza sadece ağız yoluyla girdiğini mi düşünüyorsunuz?

  Örneğin:

  *Susadığınızda içme suyu içiyor ama dişinizi şebeke suyu ile fırçalıyorsanız , bu sizce doğrumu?
  *Hangi suyu kullanarak meyvenizi yıkıyor, banyonuzu yapıyor, yüzünüzü yıkıyor, akvaryumdaki balığınızın suyunu değiştiriyorsunuz?
  *İnsan dışkısı ne kadar yıkansa da toksinlerden en az yirmi dört saat sonra arınır. Kullandığınız suya insan dışkısı karışmadığını mı düşünüyorsunuz?
  *Elinizi hangi su ile yıkayıp yemek yiyorsunuz?
  *Halınızı yıkarken temizlik yaptığınızı sanıyorsunuz. Bu suyla yapılan temizliğin ne kadar hijyenik olduğunu düşünüyorsunuz?

  ......
   

  Ekli Dosyalar:

Su ile ilgili gerçekler konusuna benzer içeriklerimiz
 1. temel ses kawramaları ile ilgili pdf

  Dosya ektedir. Umarım işinize yarar.
 2. Messenger hakkında çok ilginç gerçekler

  [COLOR="Red"]Messenger hakkında çok ilginç gerçekler 10. yılını kutlarken açıkladılar 20.07.2009 00:05 Windows Live Messenger 10. yılını kutlarken; hakkında çok ilginç gerçekler de açıklandı. Microsoft'un anlık mesajlaşma yazılımı Windows Live Messenger 10 yaşında. Milyonlarca insanın günlük yaşamının ayrılmaz bir parçası haline gelen bu yazılım halen Türkiye dahil 59...
 3. Aritmetik gerçekler

  ASK ARITMETIGI akilli erkek + akilli kadin = ask akilli erkek + aptal kadin = iliski aptal erkek + akilli kadin = evlilik aptal erkek + aptal kadin = hamilelik OFIS ARITMETIGI akilli patron + akilli eleman = kar akilli patron + aptal eleman = uretim aptal patron + akilli eleman = terfi aptal patron + aptal eleman = fazla mesai ALISVERIS ARITMETIGI Bir erkek kendisine gerekli...
 4. Çed ile ilgili

  Çed raporuna imza atmak için gerekli şartlar nelerdir? (çevre müh., maden müh., jeoloji müh.,) bu mühendisler için çed'e imza atmaları için ön şart olarak neler yapmaları yada ne tür özelliklere sahip olmaları gerekmektedir? yeni mezun yada piyasada çalışmış ama hiç çed sürecinde bulunmamış biri çed sürecine katılmak istediğinde hangi adımları izlemeli? ilgi ve yardımlarınız için şimdiden...
 5. KOİ deneyi ile ilgili

  Laboratuvar dersinde yaptığımız KOİ deneyinde sonucu 326,4mg/L olarak bulduk bu değer evsel atıksu mu yoksa endüstriyel atıksu mu?