Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Su kalitesi kontrolü asidite konusunda yardımm :(

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında Sefanur Tok tarafından paylaşıldı.

1. Sefanur Tok

Sefanur Tok CMNet Üyesi

acilen bir ödev yapmam gerekiyor (hem slayt hem word) internette de gerekli bilgileri bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim. saü / 3 / cevre mühendisliği

Su kalitesi kontrolü asidite konusunda yardımm :( konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Staj konusu

Marmara Üniversitesi 2. sınıftayım ama staj konusu benim için tam bir muamma yardımcı olursanız sevinirim...Nerede yapabilirm? Neredeki staj daha yararlı olur??
  2. Asidite Tayini

ASİDİTE TAYİNİ 1. DENEYİN AMACI Deney numunesinde farklı asidik türlerinin tespiti amaçlanmaktadır. 2. DENEYİN ANLAM VE ÖNEMİ Asidite, suyun bazı nötralize etme kapasitesinin bir ölçüsüdür. Doğal sular büyük ölçüde zayıf asitler içerirler. Zayıf asitlerin en önemlisi karbonik asittir. Karbonik asitin titrasyon eğrisi incelendiği zaman pH dönüm noktasına pH=8,2–8,3'den önce ulaşmadığı...
  3. Asidite

İçme suyularındaki asidite standartları mg CaCO3/L cinsinden hangi değerlerde olmalıdır çok acil bir cevap alabilirsem çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler
  4. Yardım

arkadaşlar dünya üniversitelerinde çevre mühendisliği eğitimi hakkında araştırma yapıyorum..yardımlarınızı bekliyorum...
  5. Filtre hakkında yardımm

Arkadaşlar merhaba; bir tesisim var ve kumlama yapılmaktadır burada.emisyon uygunlukta filtrasyon sistemi olmaıdğından eksiklik verilmiş. şimdi tesis filtre sistemi olarak keçe filtre sistemi kullanmış. sizce ne denli uygundur yaa :(