Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Su kaynaklarına deşarj standartlarının üzerinde atıksu deşarj etmek

Konu, 'Ekoloji ve Doğa' kısmında Naciye Yılmaz tarafından paylaşıldı.

 1. Naciye Yılmaz

  Naciye Yılmaz CMNet Üyesi

  su kaynaklarına deşarj standartlarının üzerinde atıksu deşarj edersek su kaynağında ve çevrede olabilecek problemler nelerdir bilginize ihtiyacım var sunum hazırlıyacağım
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Öncelikle su kaynağı dediğiniz nedir? Göl, nehir, deniz ?
  Deşarj ettiğiniz atıksuyun özelliği nedir?
   
 3. Naciye Yılmaz

  Naciye Yılmaz CMNet Üyesi

  yeni çıkarılacak SU KANUNUN da yer alan 23. maddeyi inceliyorum bu yüzden genel bir tanım kullanılıyor ama nehirlerde oluşabilecek değişikler konusunda yardımcı olursanız sevinirim
   
 4. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Aslında sorunuzun cevabı onlarca faktöre bağlı. Nehir diyorsunuz. Nehrin özümleme kapasitesi nedir? Deşarj edilen atık suyun özellikleri nelerdir?
   
 5. Naciye Yılmaz

  Naciye Yılmaz CMNet Üyesi

  o yüzden çok zorlanıyorum geniş araştırmam gerekiyor bütün atıksuları içine alıyor.bütün su kütlelerini kapsıyor.genel olarak soruyum o zaman size.Evsel atıksuyu deşarj standartlarının üzerinde olmasına rağmen sürekli nehire deşarj ettiğimizde nehir özümseme kapasitesini aşmış olmasına rağmen versek ne gibi sorun oluşur nehirde
   
 6. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Canlı yaşamı azalır, ötrofikasyona sebep olursunuz. Deşarj devam edersede canlı yaşamı sona erer (bakteri hariç) ve çözünmüş oksijen miktarı sıfıra yaklaşır.
   
 7. Naciye Yılmaz

  Naciye Yılmaz CMNet Üyesi

  teşekkür ederim.:) Bu başlıklar altıda araştırma yaparım.
   
Su kaynaklarına deşarj standartlarının üzerinde atıksu deşarj etmek konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Atıksu arıtma tesisleri için deşarj izni

  paket arıtma tesisleri tasarımı yapıldıktan sonra deşarj izni almak için danışman firmayla anlaşmak mı gerekir yoksa arıtma tesisini yapan firma deşarj iznini alabilir mi? deşarj iznini almak için, çevre izin ve lisanları yönetmeliği kapsamına giren yada girmeyen tesisler için ,ne yapılması gerektiği hakkında bilgisi olan var mı?(danışman firma olmak gerekir mi?)
 2. atıksu desarj izni

  çevre kanunca alınması gereken lisans ve izinler yönetmeliğinin eklerinde olan bir tesis kanalizasyona desarj ederse atıgını bunun atıksu desarj izni alıp gfb basvurusu yapabilirmiyiz ? su kırl. kont .yont. oldugunu girdiginide kabul ederek ?
 3. Karışık endüstriyel atık suların alıcı ortama deşarj standartlarına uygun olarak deşarj izin belgesi

  Herkese kolay gelsin iyi çalışmalar; Arkadaşlar bir konuda kafam karıştı, sizin fikirlerinize ihtiyacım var, Öncelik çalıştığım firma Atık solvent ve atık yağ geri kazanımı yapan bir firma, 2008 yılında Deşarj izin belgesi almış bulunmaktadır.Skky 37. maddesine göre "Karışık Endüstriye atıksuların alıcı ortama deşarj standartları"na göre. ÇKAGİLHY'ince Linsalarını...
 4. Evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi deşarj izni

  Arkadaslar belediyenin işlettiği evsel nitelikli atıksu arıtma tesisi için deşarj iznine başvuruyorum. Bakanlığın yazılım portalından giriş yaptığımda ilgili yönetmeliklere uyulması için taahütname istiyor. Bununla daha önceden karşılaşan var mı?
 5. Deşarj öncesi atiksu aritimi

  Arkadaşlar "deniz deşarjı öncesi atıksu arıtımı"konusuyla ilgili elinde slayt,pdf,video vs...doküman olan varsa paylaşabilir mi acil ?