Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SU-PRO 2009 Öğrenci Proje Yarışması

Konu, 'Sempozyum ve Kongre' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Eki Görüntüle 11842

  Üniversitelerin ilgili bölüm öğrencileri ile yeni mezunların katılabildiği yarışmaya; sunulacak araştırmaların en geç bir yıl içinde yapılmış olması ve başka bir yarışmadan ödül almamış olması gerekiyor.

  Yarışma konuları ise şöyle; "Su Temini ve Çevre Sağlığı", "Su Yönetimi", "Su Yapıları", "Suların Arıtılması", "Suyun Tasarrufu" ve "Tarihi Su Yapıları".

  Ön kayıtları 30 Mayıs 2009 tarijhinde başlayacak yarışma için projelerin, 30 Temmuz 2009 tarihine kadar teslim edilmesi gerekiyor.

  Yarışmanın Adı: SU-PRO 2009 Öğrenci Proje Yarışması
  (Prof.Dr.Yılmaz Muslu, Hayati ÜSTÜN, Akif BABALI anısına)

  Amaç

  Dünya da aşırı şehirleşme ve küresel ısınmanın etkisi ile yeterli sağlıklı su bulabilme ve bunun sürdürülebilirliği hergün etkisini daha çok hissettirmektedir. Su artık giderek stratejik ve ticari bir meta haline gelmektedir. Bununla birlikte su insanın en doğal yaşam hakkıdır. Dolayısıyla su ile ilgili alınacak her karar ve yapılacak işlem dikkatle ele alınmalıdır. Bu yarışma projesinin amacı su ile ilgili teknik kararların mühendislik alanına girmesi nedeniyle öğrencilerin dikkatini bu konuya çekip özgün çalışmaları ödüllendirmektir. Ayrıca sponsor olan gerçek kuruluşlardan gelen araştırma konuları etrafında araştırmalar yapılmasını sağlayarak üniversite-sanayi işbirliğini sağlamak olacaktır.

  Kapsam
  Bu yarışma projesine aşağıda belirtilen ilgili konular ve yukarıda değinildiği gibi sponsorlardan gelen araştırma konularına ilgi duyan mühendislik fakülteleri öğrencileri katılabilir. Tek veya grup olarak katılmak mümkündür. Bu konuda özgün proje yapmış en çok bir yıllık mühendisler de katılabilirler.

  İlgili Konular

  - Su Temini ve Çevre Sağlığı
  - Su Yönetimi
  - Su Yapıları
  - Suların Arıtılması
  - Suyun Tasarrufu
  - Tarihi Su Yapıları


  Destekleyen Kuruluşlar

  Piomak (Ana Sponsor), İSKİ, DSİ, Bimtaş, Su Vakfı, Biat İnşaat

  Detaylı bilgi için: www.mmg.org.tr , su-pro@mmg.org.tr
   
SU-PRO 2009 Öğrenci Proje Yarışması konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Kızılay kent meydanı ve çevresi kentsel tasarım ulusal proje fikir yarışması

  [FONT="Verdana"][SIZE="2"]KIZILAY KENT MEYDANI VE ÇEVRESİ KENTSEL TASARIM ULUSAL PROJE FİKİR YARIŞMASI Bugün bir otoyolu andıran Atatürk Bulvarı’nın kestiği, sadece hızla geçilecek bir alan olarak algılanan, karşıya geçmenin çok zorlaştığı, 2001 yılından beri her türlü eylemin yasaklandığı, gece yaşayamayan, Kızılay binasının yıkımıyla önemli bir değerini yitiren, yeni...
 2. SDÜ 2009-2010 Güz Yarıyılı Öğrenci Alımı Sonuçları

  SDÜ 2009-2010 Güz Yarıyılı Öğrenci Alımı Sonuçları YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA SONUÇLARI SDÜ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜNE KESİN KAYDINI YAPTIRACAK ÖĞRENCİLERDEN İSTENİLEN EVRAKLAR 1.Kesin kayıt dilekçesi (tıklayın) 2.Başvuru taahhütnamesi (tıklayın) 3.Askerlik müsaade belgesi(ön başvuruda getiremeyenler için) 4.Sekiz (8) adet fotoğraf (Kılık-kıyafet yönetmeliğine uygun olarak...
 3. Çmo öğrenci üyelik

  Öğrenci Üyelik Şartları ve Gerekli Belgeler Madde 5 - Öğrenci Üye Komisyonu, yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda çalışmak isteyen öğrencilerin katılımına açıktır. Öğrenci Üye Komisyonu'nda çalışmak isteyen ve Oda'ya başvuruda bulunan öğrenciler, Oda'dan öğrenci üyeliği kimliği alırlar. Öğrenci Üyelik İçin Gerekli Belgeler aşağıda sıralanmaktadır: a) Öğrenci...
 4. Çevre Mühendisliğinde Proje çizmek ve Proje okumak

  İyi Günler Bizim bölüm ile ilgili iş başvurularında da bu tür bir ibare var [FONT=inherit]* Üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun, [FONT=inherit]* Proje çizen ve Proje okuyabilen, [FONT=inherit]* İyi Derecede İngilizce bilen, .. bu tam olarak nasıl bir şey diye bu konu hakkında bilgisi olan, Çevre Mühendisi olarak çalışan buradakilere sormak istiyorum yani proje okumadan kast autoCAD...
 5. Çmo öğrenci bülteni..

  http://www.cmo.org.tr/resimler/ekler/5d78164ddb3b131_ek.pdf?dergi=716 arkadaşlar güzel yazılar var içinde.. keyifle okudum.. Emeği geçen herkese teşekkürler..