Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Su temini ve atık suların uzaklaştırılması

Konu, 'Çevre Mühendisliği Dersleri' kısmında utku7049 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. utku7049

utku7049 CMNet Üyesi

üniversite öğrencisiyim. su temini ve atık suların uzaklaştırılması dersiyle ilgili elinde ders notları olan varsa ve paylaşabilirse çok sevinirim. ayrıca bu ders ile ilgili kitap tavsiyelerinizi alabilir miyim?

2. mcelebi

mcelebi CMNet Üyesi

Mehmet karpuzcu hocanın kitabı iyidir

3. Hamza Ay

Hamza Ay CMNet Üyesi

Mailini paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırım kendi projemı paylasabılırım

4. Alattin Yıldırım

Alattin Yıldırım CMNet Üyesi

veysel eroğlunun su tasfiyesi kitabını oku başka bir kaynağa gerek kalmaz.

cafer pirnaz ve Tunç Bozkurt bunu beğendi.
  5. Merve Akgül

Merve Akgül CMNet Üyesi

6. utku7049

utku7049 CMNet Üyesi

7. Hamza Ay

Hamza Ay CMNet Üyesi

@utku7049 Mailinize yolladım bakarsınız. Kolay gelsin.

8. utku7049

utku7049 CMNet Üyesi

9. Sefa Yerli

Sefa Yerli CMNet Üyesi

10. Hamza Ay

Hamza Ay CMNet Üyesi

@Sefa Yerli Mailinizi paylaşırsanız yardımcı olurum.

11. Sefa Yerli

Sefa Yerli CMNet Üyesi

12. İlhan.Bodur

İlhan.Bodur CMNet Üyesi

13. Sefa Yerli

Sefa Yerli CMNet Üyesi

14. Hamza Ay

Hamza Ay CMNet Üyesi

@İlhan.Bodurr @Sefa Yerli Gün içinde yollarım arkadaşlar

Su temini ve atık suların uzaklaştırılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Sularda bulunan nitratın adsorpsiyon yoluyla uzaklaştırılması

[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ÖZET[FONT=TimesNewRoman] [FONT=TimesNewRoman]Bu çal[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ş[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]mada, adsorpsiyon yöntemi ile sulardan nitrat...
  2. UV Filtrasyon İle Suların Dezenfeksiyonu

UV dezenfeksiyon sistemi teklifi istemeden önce yaptığım bir ön araştırma sırasında rastladığım güzel bir döküman arkadaşlar. Dökümanın içinde; UV sistemi ile ilgili detaylı bilgiler, montajı ve hatta teklif isterken-değerlendirirken dikkat edilmesi gereken noktalar da yer almaktadır.
  3. Karışık endüstriyel atık suların alıcı ortama deşarj standartlarına uygun olarak deşarj izin belgesi

Herkese kolay gelsin iyi çalışmalar; Arkadaşlar bir konuda kafam karıştı, sizin fikirlerinize ihtiyacım var, Öncelik çalıştığım firma Atık solvent ve atık yağ geri kazanımı yapan bir firma, 2008 yılında Deşarj izin belgesi almış bulunmaktadır.Skky 37. maddesine göre "Karışık Endüstriye atıksuların alıcı ortama deşarj standartları"na göre. ÇKAGİLHY'ince Linsalarını...
  4. Galvaniz atiklarinin uzaklaştirilmasi

İyi günler. Metal kaplama endüstrisindeki bir tesis, arıtma sistemi kurmadan atıklarını nasıl uzaklaştırır? Yani atıkların verilebileceği yetkilendirilmiş bir firma falan var mıdır?
  5. Atıksuların uzaklaştırılması..

Atıksuların uzaklaştırılması ile ilgili elinde not veya örnek soru bulunan arkadaşlar paylaşabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler
  6. Maya sanayi atıksuları özellikleri ve uzaklaştırılması

*Maya sanayi endüstrisinin ne amaçla üretim yaptığı *varsa şayet, üretim aşamasında oluşan ara ürünler *oluşan atıksuyun özellikleri ve gideriminin nasıl yapıldığı *Arıtım yönteminin akım şeması *önerilen görüşler...gibi maya sanayisi hakkında elinde geniş bilgiye sahip olan lütfen paylaşabilir mi? Sunumum için gerekli...
  7. Atıksulardan ağır metallerin uzaklaştırılması

atıksulardan ağır metallerin uzaklaştırılması adlı tez konumda giderim yöntemleri hakkında ağır metallerin genel bilgisi bulunan kaynak kitap, pdf, sunum,... olan varsa paylaşırsa sevinirim. Özellikle Türkiye'deki sanayilerin atıksularının özellikleri ve hangilerinde ağır metal mevcut nasıl gideriliyor vs. gibi konular hakkında yardımcı olabilir misniz lütfen.
  8. Maya sanayi atıksuları özellikleri ve uzaklaştırılması

*Maya sanayi endüstrisinin ne amaçla üretim yaptığı *varsa şayet, üretim aşamasında oluşan ara ürünler *oluşan atıksuyun özellikleri ve gideriminin nasıl yapıldığı *Arıtım yönteminin akım şeması *önerilen görüşler...gibi maya sanayisi hakkında elinde geniş bilgiye sahip olan lütfen paylaşabilir mi? Çok önemli. şimdiden teşekkürler.
  9. Alglerin atık suların arıtımında kullanılması; acil yardım

Arkadaşlar Merhaba Seminer konum Alglerin Atık su arıtımında kullanımı. Bu konu hakkında bana kaynak konusunda yardım edebilir misiniz. Ederseniz duacınız olurum :)
  10. Su temini menba kaptajı

Herkese merhaba, Su temini "yamaç memba" kaptajına ait çizim örneği araştırıyorum ancak internette bulamadım. Yardımcı olabilecek birileri var mı? Şimdiden teşekkür ediyorum