Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Su temini

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında zeynep asena tarafından paylaşıldı.

1. zeynep asena

zeynep asena CMNet Üyesi

su temini projesi hazırlamam gerekiyor ancak ben sadece nüfus hesabını yapabildim ve daha ilerisine gidemiyorum çünkü bana verilen proje şeklinin basınçlı mı serbest yüzeyli mi olduğunu anlayamadım bunu nasıl anlayabilir ayrıca elek analizi sonuçları bulunması gerekiyormuş bu değerleri nasıl bulacağım? yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

2. Naciye Yılmaz

Naciye Yılmaz CMNet Üyesi

Merhaba bende su temini projesi hazırlıyorum ama bize hocamız föy verdi ona göre hesap yapıyoruz.Sadece kuyu hesabı mı yapacaksınız

3. zeynep asena

zeynep asena CMNet Üyesi

Merhaba bizde de bir föy var orada ilerleyen aşamalarda gerekerecek olan bazı değerler var ancak hangi değerleri kullanacağımı bulabilmem için önce benim bazı işlemler yapmam gerekiyor :)) veee ben bunları bilmiyorum :) kum çakıl emme borusu boyutlandırması, isale hattı, atık su ve yağmur suyu kanalizasyon vs.vs. bunlar bulunacak...

4. Naciye Yılmaz

burada yaptığım granülometri eğrisine bak istersen. dane çapına karşılık gelen değerler elek üstünde kalan malzemenin % oranıdır.Sana verilen verilerde dane çapına karşılık gelen değerleri 1. ciyi 100 den çıkarmak şartıyla diğerlerini de çıkardıktan sonra kalan değerlerden çıkararak oluştur.bu arşivde granülometri eğrisi membaaların çözümünde.

Ekli Dosyalar:

5. biilal12

biilal12 CMNet Üyesi

geçen hafta teslim ettiğim ödevim

Ekli Dosyalar:

Elif Mertoğlu ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  6. zeynep asena

zeynep asena CMNet Üyesi

7. zeynep asena

zeynep asena CMNet Üyesi

her ikinize de çoookkkk teşekkür ediyorruummm çok fazla karamsarlığa kapılmıştımm :)

8. Naciye Yılmaz

rica ederim yardımcı olduysam sevindim.
    :)

9. Sunsett

Sunsett CMNet Üyesi

arkadaşlar bu projeden yararlanabilirsiniz fakat bazı noktalarda hatalar var emin olarak gitmenzde fayda var

..

Ekli Dosyalar:

10. Faruk Dağgezen

Faruk Dağgezen CMNet Üyesi

ÇOK TEŞEKKÜRLER

Sunsett bunu beğendi.
Su temini konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Su Temini Hesaplamaları

İçme suyu temini için gerekli olan hesaplamaların bir dokümanda toplanmış halidir. [COLOR="Red"]Dokümana ekten ulaşabilirsiniz. Toplam 30 sayfa
  2. Su temini projesi

Arkadaşlar okulda yapığım su temini projesi ektedir. Açıkçası içini açıp bakmaya korktum yanlışları görürüm diye :)
  3. Su temini ve atıksu uzaklaştırma

Su Temini ve Atıksu Uzaklaştırma ile ilgili arşivimden bir ders notu. Çukurova Üniversitesi Bülent Hocanın ders notları ve hatta daha fazlası.
  4. Su temini ve atıksu uzaklaştırma

Su getirme dersi için; Su Temini ve Atıksu Uzaklaştırma Ders Notları adlı pdf - kitap .
  5. Su temini ders kitabi

MERHABA,SU TEMİNİ KİTABI (PDF) OLAN VARSA PAYLAŞABİLİR Mİ