Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sularda bulunan nitratın adsorpsiyon yoluyla uzaklaştırılması

Konu, 'İçme Sularının Arıtılması' kısmında gülnuraydın tarafından paylaşıldı.

1. gülnuraydın

gülnuraydın CMNet Üyesi

ÖZET

Bu çalışmada, adsorpsiyon yöntemi ile sulardan nitrat uzaklaştırma deneyleri yap[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ld[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]. Adsorban olarak sepiyolit seçildi. Üç farkl[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı [FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]konsantrasyon ve pH [FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]de[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ğ[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]erlerindeki çözeltilerin kullan[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ld[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ğ[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı [FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]deneylerde bu dolgu malzemesi için optimum [FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ş[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]artlar belirlendi. Elde edilen sonuçlar yorumland[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı [FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ve yönetmelikdeki s[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]n[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]r de[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ğ[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]erler [FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]İle kar[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ş[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]la[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ş[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]t[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]r[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ld[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]ı[FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman].

[B][FONT=TimesNewRoman,Bold][FONT=TimesNewRoman,Bold]Anahtar Kelimeler: [/B][FONT=TimesNewRoman][FONT=TimesNewRoman]Adsorpsiyon, nitrat giderimi, sepiyolit[FONT=TimesNewRoman]
    [/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]

Ekli Dosyalar:

Sularda bulunan nitratın adsorpsiyon yoluyla uzaklaştırılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Adsorpsiyon Prosesi

merhaba. adsorpsiyon prosesleri ile ilgili proje hazırlıyorum. yardım ederseniz çok sevinirim =)
  2. Adsorpsiyon

Arkadaşlar hava kirliliği atık gaz kontrolü çerçevesinde adsorpsiyonla alakalı elinde bilgi olan varmı ? Şimdiden teşekkür ediyorum.
  3. Adsorpsiyon ve aktif karbon

Çevre mühendisliğinde Adsorpsiyon ve Aktif karbon
  4. Ortamda bulunan maddelerin oran ve miktarları

Ortamda bulunan asit miktarı deneyin yürütülmesi açısından son derece önemlidir.Asit miktarınn ast ( numune + dikromat ) oranının 1:1 olacak şekilde ayarlanması gerekir .Bu oran küçülürse dikromatın şahit sarfiyatı artar ( sülfirik asit konsantrasyonunun artması ile karışımın kaynama noktası yükselir ,dikromat ise yüksek sıcaklıkta bozulur.)50 ml numune kullanıldığında ortama 1 gr HgSO4 ilave...
  5. Ankara'da bulunan CMNET üyeleri buluşuyor

Arkadaşlar 7 Temmuz 2013 tarihi saat 19:00'da Ankara'da toplanıyoruz. "Ben de geliyorum bu buluşmaya" diyenler parmak kaldırsın :) Not: Buluşma tarihine yakın kişi sayısı belli olunca mekan bildirimi de buradan ilan edilecektir. Şimdilik Kızılay diyip bırakıyorum :)